جدید آموزش و پرورش سیاست (NEP) در تلاش برای به طور قابل توجهی تعمیرات اساسی چندین جنبه از سیستم آموزش و پرورش هند ریشه در سیاست های قبلی از سال 1986 و در مناطق دیگر تلاش برای آوردن بیشتر رویکرد معاصر.

مثلا هنجارهای تحت سیاست های قبلی اجازه نداد خارجی varsities به راه اندازی دانشگاه در حالی که سال 2020 سیاست می کند..

تنظیم سیستم نگهداری با یک آموزش عالی شورای هند در محل چندین نهادهای نظارتی مانند کمیسیون مالی دانشگاه (UGC) و تمام هند شورای آموزش و پرورش فنی (AICTE).

در حال حاضر سیاست نیز مطرح جنسیتی-ورود صندوق به عنوان یک حقوق صاحبان سهام اندازه گیری. این سیاست آمده است که دولت هند را تشکیل می دهند ‘جنسیتی-ورود صندوق به ساخت کشور ظرفیت به ارائه عادلانه آموزش با کیفیت برای همه دختران و همچنین تغییر جنسیت دانش آموزان است.

همچنین بخوانید: بیش از 2 کرور فرزندان خواهد بود به ارمغان آورد به مدارس: Amit Khare

برای مدارس, هدف این است که یادگیری را کمتر استرس زا و بیشتر آموزش محور سیاست متحده است. مثلا همه دانش آموزان را به شرکت در 10 روز bagless دوره کلاس 6-8 که در طی آن آنها خواهد کارآموز با محلی حرفه ای کارشناسان مانند نجاران, باغبان, سفالگران, هنرمندان,و غیره.

موضوعات جدید مانند برنامه نویسی معرفی خواهد شد در اوایل سطح از کلاس 6 به نوسازی syllabi طبق سیاست. موانع مانند علوم انسانی و بازرگانی و غیره کاهش یافته است و دانش آموزان داده خواهد شد و افزایش انعطاف پذیری و انتخاب افراد به مطالعه به خصوص در دوره متوسطه — فیزیکی آموزش و پرورش, هنر و صنایع دستی و مهارت های حرفه ای — به طوری که آنها می توانید طراحی خود را در راه مطالعه و برنامه های زندگی است.

به طور مشابه درجه و نیز تبدیل شدن به بیشتر قابل انعطاف است. این NEP نیز میسازد تاکید بر آموزش آنلاین به خصوص برای مقابله با موقعیت های شبیه به این در حال حاضر همه گیر.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net