کنگره و رهبر سابق HRD وزیر شاشی Tharoor به استقبال ملی و سیاست آموزش و پرورش (NEP) 2020, اما در مورد سوال از دولت برای معرفی آن در مجلس اول است.

در یک سری از توییت او همچنین گفت که Bharatiya Janata Party (BJP) دولت منجر به انتخاب اهداف غیر واقعی در بخش آموزش و پرورش از طریق NEP.

“وجود دارد بسیار خوش آمدید در آنچه که ما را دیده اند از #NewEducationPolicy2020 اعلام شده توسط @DrRPNishank. تعدادی از پیشنهادات ساخته شده توسط برخی از ما به نظر می رسد شده اند در نظر گرفته شود. با این حال این سوال باقی می ماند که چرا این نمی آورد قبل از مجلس برای اولین بار بحث” Tharoor گفت: در صدای جیر جیر.

او سپس در ادامه به ویژگی های برجسته از سیاست که او گفت: در حال حاضر ملموس و realisable اهداف. او گفت که دولت باید اطمینان حاصل شود که آرمان همسان است با اجرای.

“من به حمایت از تجدید نظر در سال 1986 ملی و سیاست آموزش و پرورش از روز در MHRD به آن را به قرن 21 است. من خوشحالم که دولت مودی در نهایت درک گزنه, حتی اگر آنها را در زمان شش سال به انجام این کار. چالش این است که برای اطمینان از آرمان همسان است با اجرای” Tharoor گفت.

“به عنوان مثال هدف از 6 ٪ از تولید ناخالص داخلی صرف شده در آموزش و پرورش برای اولین بار بیان در سال 1948! هر دولت مطرح این هدف و پس از آن می آید را به وزارت دارایی. در طی 6 سال ModiGovt هزینه در آموزش و پرورش کاهش یافته است و در شرایط واقعی. چگونه آن را به 6%” او اضافه شده است.

صحبت کردن در مورد صرف از دولت در بخش آموزش و پرورش گفت: اهداف از 50 درصد ناخالص ثبت نام نسبت در آموزش عالی و 100% در دوره متوسطه هستند و قابل ستایش اما زمانی که شما متوجه آن را در حال حاضر 25.8 درصد بالاتر Edn & 68% در کلاس 9, شما تعجب می کنم اگر چنین اهداف هر واقعی تر از دولت های خورشیدی-انرژی تعهدات در پاریس.”

“این NEP باید ارائه بیشتر ملموس&realisable اهداف پژوهش است. مجموع سرمایه گذاری در تحقیق و نوآوری در هند کاهش یافته و از 0.84% از تولید ناخالص داخلی در سال 2008 به 0.6 درصد در سال 2018 است. وجود دارد در حال حاضر تنها 15 محققان در هند در هر 100000 نفر جمعیت در مقایسه با 111 در چین” Tharoor گفت: در نهایی خود را صدای جیر جیر در مورد این مسئله.

اتحادیه کابینه در روز چهارشنبه به تصویب هند برای اولین بار جدید ملی و سیاست آموزش و پرورش در حداقل 28 سال توصیه آموزش و پرورش ابتدایی در زبان محلی تسهیل امکان ورود از دانشگاه های خارجی در هند ایجاد یک واحد بالاتر-آموزش تنظیم کننده و آسان تر هیئت مدیره امتحانات.

گسترده این اصلاحات با هدف ساخت سیستم آموزش و پرورش هند معاصر و مهارت گرا. این NEP همچنین تغییر نام HRD (توسعه منابع انسانی) وزارت به وزارت آموزش و پرورش.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.nettny.im