حرکت با کف دست زدن PSA در Mehbooba مفتی عمر عبدالله جرقه انتقاد در دره

نیایش سختگیرانه امنیت عمومی عمل می کنند (PSA) در برابر رئیس سابق وزرای عمر عبدالله و Mehbooba مفتی را قادر می سازد خود را بازداشت و بدون محاکمه به مدت دو سال به خود جلب کرد توپخانه ضد هوایی در دره روز جمعه به عنوان یک ضربه به روند دموکراتیک در این اتحادیه به تازگی ایجاد شده خاک جامو و کشمیر.

حتی تا چند نفر به خصوص در هندو-اکثریت جامو منطقه با استقبال از حرکت و اشاره کرد که دولت اغلب استفاده می شود همان عمل به بازداشت افراد در زمانی که مردم حزب دموکرات (PDP) و همایش ملی (NC) در قدرت بودند در سابق دولت است.

در جامو و کشمیر دولت در روز پنج شنبه رزرو چهار سیاستمداران از جمله NC عبدالله و PDP را مفتی تحت PSA. تکمیل شش ماه در بازداشت پیشگیرانه در فوریه 5.

PSA بود استناد در برابر آنها ساعت پس از نارندرا نخست وزیر هدفمند عبدالله و مفتی در یک سخنرانی در Lok سبها تیز با اشاره به “ضد قانون اساسی” سخنرانی خود را قبل از بازداشت در ماه اوت سال گذشته مرکز نسخ ماده 370 که تضمین J&K ویژه وضعیت.

“آن را در هماهنگی با دموکراتیک و قانون اساسی شیوه است. سابق CMs نیست شکستن هر قانون; هنوز هم این سختگیرانه عمل استفاده شد و در برابر آنها گفت:” نور احمد بابا سابق رئیس گروه علوم سیاسی در دانشگاه کشمیر.

او اشاره کرد که عبدالله عبدالله و مفتی بود به نمایندگی از هند و یا تا به حال شده است بخشی از نظام سیاسی بودند و در اتحاد ملی و احزاب کنگره و Bharatiya Janata Party (BJP).

پیشگیرانه بازداشت سابق هر دو سیستم مدیریت محتوا تحت آیین دادرسی کیفری به پایان فقط قبل از آنها بودند رزرو تحت PSA یک قانون که تحت آن یک فرد می تواند در بازداشت به مدت حداقل سه ماه و تا دو سال بدون محاکمه. در ماه دسامبر بازداشت سابق J&K سانتی متر و سرینگر MP فاروق عبدالله عمر پدر تحت PSA تمدید شد سه ماه.

عمر عبدالله عبدالله پسر عموی Muzuffar شاه, معاون رئیس عوامی ملی در کنفرانس و در حال حاضر تحت بازداشت خانگی گفت: خانواده اش بود و نمی خواهید به تغییر موضع خود در برابر ابطال ماده 370 چون از چنین تاکتیک های استفاده شده توسط دولت. “برای ما این مهم نیست که آیا ما تحت بازداشت تحت بازداشت پیشگیرانه یا PSA,” او گفت:.

Ishfaq احمد فناوری اطلاعات حرفه ای گفت: دولت حرکت نشان داد که آینده نامشخص مقابله با J&K. “بازداشت دو نفر از وزرای ارشد نشان می دهد که چگونه rampantly و پرهیاهو PSA استفاده شده است در کشمیر به سکوت مخالفت سیاسی. علاوه بر بازداشت سابق CMs را نشان می دهد شکست دولت برای متقاعد کردن این رهبران که abrogation از ماده 370 بود یک گام در مسیر درست است.”

بازداشت سابق CMs تحت PSA مورد بحث قرار گرفت در رسانه های اجتماعی و در shopfronts. برخی اشاره کرد که همان عمل شده است اغلب توسط مغبون دولت زمانی که این دو در قدرت بودند.

“امروز همان پزشکی است که سعی بر آنها. هر چند غم انگیز این است که آنها رزرو شده اند تحت سختگیرانه PSA در اینجا ما باید افرادی که رزرو شده اند تحت PSA 10 تا 12 بار حتی زمانی که این افراد تحت حکومت دولت است. آنها در حال حاضر باید متوجه باشند که چگونه آن را احساس زمانی که مردم برگزار شد دلایل سیاسی” گفت: احمد فیاض که اجرا می شود یک فروشگاه در لعل Chowk.

امیر احمد یک بخش خصوصی کارمند با اشاره به استفاده از زور علیه معترضان که در زمان به خیابان ها در طول tenures عمر عبدالله و Mehbooba مفتی.

“در tenures عمر و Mehbooba, صدها نفر از جوانان خود را از دست داده بینایی پس از گلوله استفاده می شد در آنها اما این بدان معنا نیست که دولت مرکزی حق در abrogating مقاله 370. این مرکز همچنین قرار دادن هزاران نفر از جوانان در زندان و رزرو صدها نفر تحت PSA. ما وضعیت خاص برداشته شد و ما مقننه کاهش داد. ما شده اند ارائه ناتوان,” او گفت:.

ارشد PDP رهبر بود که بخشی از دولت و منتشر شد به تازگی از زندان گفت: به شرط ناشناس ماندن گفت که آن را به نفع صلح به اجازه دموکراتیک فرایند تکامل دوباره و آزادی زندانیان سیاسی و رهبران

رهبر افزود که بازداشت سیاستمداران تحت PSA “را ترک کرده است ولی رهبر و مردم clueless. به هیچ وجه آن را کمک به حالت عادی. جریان اصلی فضا نمی توان criminalised و یا محدود آن را به داده خود را در فضای دموکراسی”.

برای مطمئن شود, بازداشت هر دو عبدالله و مفتی تحت PSA شد و مورد استقبال منتقدان خود را که ذکر شده در رسانه های اجتماعی خود نوشته ها و اظهارات چالش برانگیز در این کشور یکپارچگی است.

“آنها می خواهند کشور را به فروپاشی پس از آن حق را به آنها کتاب تحت PSA” گفت: محمد Hanief این Poonch-بر پدر هندی سرباز ارتش اورنگ زیب بود که ربوده و کشته شده توسط تروریست ها در جنوب کشمیر در سال 2018 است.

“این یک تصمیم خوب است. آنها هنوز هم صدور اظهارات بحث برانگیز به خصوص از طریق Mehbooba توییتر مسئولیت رسیدگی به. هر چند او مجاز دختر Iltija شما می توانید محتوا. او با به چالش کشیدن تمامیت ارضی و حاکمیت هند با وجود این واقعیت است که او تحت بازداشت است. آنها با توسل به باج گیری از سیاست است. اجازه دهید آنها را در زندان بماند چرا که پس از سال 1947 این دو سلسله حکومت کرده اند و بايد مردم به نام دین طلبی و وضعیت ویژه” گفت: Dinkar گوپتا تلفن همراه شرکت کارمند در جامو.

Sunil Lost یک کشمیری پاندیت که مهاجرت از Shopian در دره کشمیر به جامو اختلاف نظر داشتند.

“آنها دو سابق CMs و رزرو آنها را تحت PSA هیچ خوب انجام خواهد داد. به نظر می رسد دولت می خواهد به آسیب منظور از بعد منطقه ای و سیاست است. این مرکز باید با اتخاذ یک دعایی رویکرد است. آنها شده اند تحت بازداشت و به شش ماه و در حال حاضر [بازداشت و تحت] PSA. مانند کنگره بی جی پی نیز با توسل به بازو-چرخاندن تاکتیک. این مرا به یاد اضطراری روز طول ایندیرا گاندی قاعده” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر