وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo روز شنبه با رد اروپایی بدبینی در مورد واشنگتن عقب نشینی از صحنه جهانی گفت: مرگ از اقیانوس اطلس پیوند شده بود “به شدت overexaggerated”.

“غرب برنده است و ما در حال برنده شدن با هم” Pompeo گفت: کنفرانس امنیتی مونیخ.

اما او بلافاصله در تضاد با رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی که هشدار داده “تضعیف غرب”.

سالانه گردهمایی رهبران جهان از ژنرال ها و دیپلمات ها به بحث در مورد چالش های امنیتی شده است تحت سلطه ترس از کاهش نفوذ غرب در مواجهه قاطعانه تر چین و روسیه است.

در سخنرانی افتتاحیه خود در روز قبل از آن رییس جمهور آلمان فرانک والتر اشتاین مایر پیشنهاد کرد که ایالات متحده را رد کرد “حتی این ایده از یک جامعه بین المللی” و بازیگری “در هزینه همسایگان و همکاران”.

“این اظهارات را منعکس نمی کند واقعیت” Pompeo retorted.

“من خوشحالم که به گزارش این مرگ اطلس داد که به شدت بیش اغراق آمیز” او گفت:, paraphrasing معروف مارک تواین نقل قول.

او گفت: واشنگتن نقش کلیدی در حفظ اروپا امن با تقویت نیروهای ناتو در شرق پهلو در مرز با روسیه و همچنین به عنوان پیشرو چند ملیتی تلاش برای شکست دادن دولت اسلامی جهادی ،

“این امریکا است که ” رد جامعه بین المللی’?” او پرسید.

“رایگان غرب به آینده ای روشن تر از illiberal جایگزین” Pompeo افزود: اصرار ایران به داشتن “اعتماد” در اقیانوس اطلس پیوند.

وی تاکید کرد نیاز به کار با هم در برابر تهدیدات ناشی از روسیه جاه طلبی های ارضی چین كشتار در جنوب دریای چین و ایران “کمپین ترور” از طریق پروکسی درگیری در خاورمیانه است.

ناتو ینس استولتنبرگ که هم به خود در مونیخ پیوست Pompeo در ابراز ترس در این جمع را بدبین تن.

“وجود دارد یک رقابت وجود دارد در بسیاری از مناطق با بسیاری از بازیگران مختلف, اما به سادگی تاسف است که ما از دست داده اند و راه ما را نمی خواهد ما با ارائه یک راه رو به جلو” استولتنبرگ گفت: مخاطبان است.

“اروپا و آمریکای شمالی ضروری شرکای — دو طرف به همان سکه است. ما نیمی از جمعیت جهان را نظامی ممکن است و نیمی از اقتصادی جهان ممکن است.”

– انرژی روسیه اعتماد –

در اشاره به نگرانی ها در مورد اروپا تکیه بر روسیه گاز Pompeo همچنین اعلام کرد که ایالات متحده را تامین مالی پروژه های انرژی در شرق کشور اتحادیه اروپا.

“ایالات متحده — از طریق ما توسعه بین المللی امور مالی شرکت و با حمایت کنگره آمریکا — در نظر دارد برای ارائه به 1 میلیارد دلار در تامین مالی به کشورهای اروپای مرکزی و شرقی کشور از سه دریا ابتکار” Pompeo در این کنفرانس گفت.

“هدف ما این است که به galvanise سرمایه گذاری بخش خصوصی در خود انرژی بخش است.”

سه دریا ابتکار یک باشگاه از 12 شرقی و مرکزی کشورهای عضو اتحادیه اروپا که بزرگ شده اند به طور فزاینده ای نگران بیش از این غول روسی در حیاط خلوت خود از مسکو برای الحاق کریمه از اوکراین در سال 2014.

در سه دریا جلسه در سال 2017, رئیس جمهور تهمت ارائه شده برای عرضه در این گروه با ما گاز طبیعی مایع به طوری که آنها هرگز “گروگان” به روسیه تنها تامین کننده.

واشنگتن پیشنهاد شدید می آید در میان ما مخالفت روسیه بحث Nord Stream 2 خط لوله به دو کشور گاز حمل و نقل به آلمان است.

واشنگتن معتقد است این خط لوله به روسیه نفوذ بیش از حد بر امنیت و مسائل اقتصادی در غرب اروپا است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im