مالزی بانوی اول سابق که گفته bankrolled یک شیوه زندگی لوکس با رشوه و سرقت پول رفت و در دادگاه روز شنبه برای فساد برای اولین بار از شوهرش از دست قدرت است.

Rosmah منصور بدنام برای ساخت خارج از کشور, خرید, سفر و داشتن قریب به اتفاق مجموعه ای از کیف های دستی و جواهرات تبدیل به یک میله رعد و برق خشم عمومی به عنوان نخست وزیر Najib Razak فرا گرفته بود با فساد.

شوهرش طولانی-ائتلاف حاکم دچار شوک شکست در انتخابات در سال 2018 در بخش های بزرگ با توجه به ادعای او و مقامات غارت میلیاردها دلار از ثروت صندوق 1MDB.

هر دو نجیب و همسرش پس از ضربه شده است با اتهامات متعدد بیش از غارت سرمایه گذاری خودرو اما Rosmah اولین محاکمه در مراکز اتهامات او دریافت رشوه مربوط به یک پروژه دولتی.

دادستان ها ادعا می کنند او به جیب 6.5 میلیون ringgit (1.6 میلیون دلار) برای کمک به یک شرکت ایمن پروژه به ارائه انرژی خورشیدی ژنراتور به مدارس در مالزی بخشی از جزیره بورنئو.

68 ساله نیز متهم خواهان بیشتر 187.5 میلیون ringgit. Rosmah چهره سه فقره فساد برای تخلفات که گفته صورت گرفت در سال 2016 و 2017.

– ‘خود راضی طبیعت’

Rosmah شناخته شده برای او مغرور شیوه ای عظیم و یال مو رد تمام این اتهامات رسیدگی آغاز شد در کوالالامپور دادگاه عالی.

نخست وزیر سابق همسر “اشغال هیچ موضع رسمی. اما او در اختیار داشت از نفوذ قابل توجه خود را از خود راضی طبیعت” گفت: دادستان Gopal سری رم در بیانیه افتتاحیه.

“او قرار می گیرد و خودش را در یک موقعیت که در آن او قادر به نفوذ در تصمیم گیری در بخش دولتی است.”

این محاکمه قرار بود دوشنبه شروع شد اما با تاخیر پس از Rosmah در بیمارستان بستری شد, شکایت از درد گردن. روز چهارشنبه او وارد یک ماشین توسط یک آمبولانس و خمیده به دادگاه.

نجیب که در محاکمه در دادگاه عالی بیش از غارت 1MDB ساخته شده ظاهر در دادگاه به عنوان دادگاه رو در جریان است.

رهبر سابق و همسرش اسراف در شیوه زندگی آمد به نماد درک پوسیدگی در مالزی نخبگان حاکم.

پس از 2018, انتخابات, پلیس کشف اشیاء با ارزش — از جمله جواهرات و اشیای قیمتی و لوکس کیف های دستی — به ارزش تا $273 میلیون در خواص مربوط به زن و شوهر است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im