ماهاراشترا دولت ممکن است برای طبقه-بر اساس سرشماری

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

برش در سراسر شکاف سیاسی در این ماهاراشترا مجمع در روز جمعه به اتفاق آرا خواستار یک طبقه-بر اساس سرشماری برای محاسبه دقیق جمعیت دیگر عقب کلاس (OBC) در دولت برای اطمینان از عادلانه تخصیص سهمیه در مشاغل دولتی و موسسات آموزشی برای جوامع محروم. ماهاراشترا می شود سوم دولت پس از Odisha و بیهار به یک طبقه-بر اساس سرشماری.

ارشد وزرای حاکم ماهاراشترا, Vikas Aghadi (MVA) ائتلاف پیوست توسط رئیس مجلس گفت: یک طبقه-بر اساس سرشماری انجام می شود باید توسط دولت اگر مرکز نبود حاضر به قبول تقاضا برای همان.

معاون وزیر Ajit Pawar گفت: یک هیئت به رهبری وزیر Uddhav Thackeray خواهد دیدار با نارندرا نخست وزیر و اتحادیه خانه وزیر Amit Shah به فشار دولت مورد برای یک طبقه-بر اساس سرشماری که 2021 سرشماری جمعیت انجام شده است .

بیهار مجمع روز پنج شنبه با تصویب قطعنامه ای خواستار یک طبقه-بر اساس سرشماری. و در ماه ژانویه Odisha را Biju Janata Dal (BJD) دولت تصمیم به انجام خود را کاست و بر اساس سرشماری به همراه جمعیت ملی شمارش ورزش.

روز جمعه مخالفت رهبران حزب در اوتار پرادش نیز نامیده می شود به صورت یک طبقه-بر اساس شمارش در هند پرجمعیت ترین دولت است. این موضوع مطرح شد و در طول ساعت صفر در ماهاراشترا مجمع در روز جمعه در برابر پس زمینه از مرکز رد دولت تقاضا برای چنین سرشماری.

قوه مقننه دولت بود با تصویب قطعنامه ای به اتفاق آرا در ژانویه 8, خواستار یک طبقه-بر اساس سرشماری برای رسیدن در یک برآورد از جمعیت OBCs.

ثبت عمومی و آمار کمیساریای از هند به اطلاع مجلس قانونگذاری ایالتی که یک طبقه-بر اساس شمارش امکان پذیر نخواهد بود.

“همانطور که در مرکزی لیست تعداد کل OBCs در کشور است 6,285 در حالی که اعداد به 7,200 اگر لیست تهیه شده توسط آمریکا و اتحادیه سرزمین در نظر گرفته شود. از آنجا که مردم خود استفاده clan gotra زیر طبقات و کاست نام به جای یکدیگر و به دلیل شباهت آوایی در نام آن ممکن است منجر به اشتباه طبقه بندی طبقات است. آن را دشوار خواهد بود به طور معنی داری tabulate و طبقه بندی طبقه گرداند. اجتماعی و سیاسی و تغییر در نام سنتی طبقات منجر به مشکلات. به طور مشابه سازماندهی پنهانی به معنی اتخاذ شده توسط برخی از طول شمارش OBCs و SEBCs نمی توان رد کرد. این امر به طور جدی تاثیر نتایج سرشماری و ممکن است این روند سرشماری در معرض خطر” ثبت عمومی نوشت: در نامه ای دریافت شده توسط مجمع. SEBC کوتاه برای اجتماعی و حاکی عقب کلاس.

اولین کاست سرشماری در هند انجام شد در سال 1931 که مبنایی برای اجرای 27% رزرو برای OBCs در پذیرش دانشجو در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و در مشاغل دولتی.

با توجه به آمار سایت های منطقی برای انجام یک طبقه سرشماری شد اشاره کرد هند برای اولین بار به خانه وزیر Vallabbhai پاتل در یک سخنرانی در پارلمان در سال 1950. او گفت: “این تصمیم به تضعیف جامعه تمایز بر اساس طبقه بود در همراهی با روح دولت سکولار مندرج در مقدمه قانون اساسی هند است.”

تصمیم به انجام یک طبقه سرشماری در سال 2011 گرفته شده توسط یک گروه از وزیران به ریاست سپس وزیر دارایی تاجران میوه زیر خواسته های ساخته شده در داخل و خارج مجلس.

اجتماعی و اقتصادی طبقه سرشماری (SECC) انجام شد در ماه ژوئیه سال 2011. در حالی که اجتماعی و اقتصادی منتشر شد در سال 2015 دولت تشکیل یک کمیته متخصص تحت سپس معاون رئیس NITI Aayog, Arvind Panagariya به طبقه بندی طبقات است. کمیته ملاقات چند بار اما ارسال گزارش آن است.

مواد غذایی و عمران لوازم وزیر و ملی حزب کنگره رهبر Chhagan Bhujbal گفت: Rajnath Singh, سابق اتحادیه خانه وزیر که در حال حاضر منجر وزارت دفاع و Mukherjee حمایت کرده بود چنین سرشماری. “هنگامی که یک طبقه بر اساس سرشماری انجام می شود می تواند در سال 1931 به همین دلیل نمی توانید از آن برگزار می شود در حال حاضر ؟ این مرکز حتی انجام کاست و بر اساس سرشماری توسط توسعه روستایی بخش در سال 2011 اما اطلاعات منتشر نشده بود. اگر مرکز تصمیم می گیرد آن را دشوار است برای مرکز به آن را انجام دهد” گفت: درخواست دولت برای فشار به صورت یک طبقه-بر اساس سرشماری در ملاقات با نخست وزیر و رئیس اتحادیه خانه وزیر.

مجمع سخنران نانا Patole گفت که علاوه بر قطعنامه تصویب شده توسط بیهار قوه مقننه در ماهاراشترا دولت می تواند با در نظر گرفتن یک طبقه نظرسنجی انجام شده توسط تامیل نادو به رزرو برای OBCs. او گفت: ماهاراشترا در حال حاضر یک نمونه از رزرو برای Marathas با جمع آوری مقدار اطلاعات در جامعه است.

وزیر مسکن و NCP رهبر Jitendra Awhad گفت که اگر مرکز کشیدن پای خود را بر روی تقاضا دولت باید با انجام یک سرشماری در خود را دارد.

“در غیاب اساسی داده ها از طبقات تحت OBCs های رزرو {سیاست} آمده است در معرض خطر. طبقه-بر اساس سرشماری لازم است برای حفاظت از این موجود رزرو بیش از حد. دولت ایالتی می توانید پیش بروید و آن را شمارش با کمک دولت کارکنان دولت مورد استفاده برای سرشماری ورزش,” او گفت:.

مخالفان Bharatiya Janata Party (BJP) بیش از حد طولانی به حمایت خود از تقاضا است.

رئیس سابق وزیر و رهبر مخالفان Devendra Fadnavis گفت که حزب او بیش از حد پشتیبانی علمی سرشماری از OBCs و او می تواند بخشی از این هیئت جلسه بعد از ظهر با تقاضا است. “اجتماعی و اقتصادی و کاست سرشماری انجام شده در سال 2011 توسط توسعه روستایی بخش اما یافته های آن باید بسیاری از اشتباهات و نمی تواند به مراجعه برای رزرو و یا هر گونه تصمیم گیری. شمارش از طبقات باید علمی تر و می تواند بخشی از سرشماری ورزش,” او گفت:.

سخنران Patole به کارگردانی دولت بلافاصله پس از مداخله و فشار به گسترش دامنه سرشماری از جمله ستون مربوط به کاست در فرم های طراحی شده برای ورزش شروع از آوریل 1. “وزیر و معاون وزیر باید منجر به یک حزب هیئتی برای دیدار با نخست وزیر و اتحادیه خانه وزیر به آنها را متقاعد به رفتن برای طبقه-بر اساس سرشماری. اگر مرکز آماده است برای همین دولت باید محکم بایستد و در انجام چنین سرشماری خود را,” او گفت:.

معاون وزیر Ajit Pawar گفت که پس از بودجه در جلسه را به اتمام در 20 مارس یک هیئت به رهبری وزیر Thackeray را ملاقات PM نارندرا و خانه وزیر Amit Shah به افزایش تقاضا است.

تحلیلگر سیاسی Hemant دسای گفت: “OBC رهبران مانند اواخر Gopinath Munde و Chhagan Bhujbal همیشه معتقد بودند که آنها در حال گرفتن مزایای رزرو در نسبت جمعیت خود را. در مرحله دوم یک بخش از OBC جامعه احساس می کند که Maratha جامعه رو خیلی بیشتر رزرو از خود واقعی مردم. تقاضا از کاست و بر اساس سرشماری پنهان است قصد گرفتن رزرو به OBC تجدید نظر شده است. احزاب سیاسی مانند NCP در حال هل دادن به خواسته های رسیدن به جامعه است که تسلط در دولت است.”

دیگر تحلیلگر سانجی Sonawani گفت: تقاضای کمک نمی خواهد این OBC جامعه در بیشتر رزرو. “اگر OBC رهبران در حال فکر کردن است که این طبقه بر اساس سرشماری کمک خواهد کرد که آنها را در تجدید نظر خود را رزرو آنها را فریب دهد خود را. وجود دارد هیچ جایی برای افزایش رزرو برای هر جامعه بر اساس جمعیت خود را.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>