Madhya Pradesh: انسان-حیوانات تعارض به عنوان mahua شروع فصل در چندراپور

Category: ایندین اکسپرس هند | No comments

نوشته شده توسط Vivek Deshpande | Nagpur | به روز شده: مارس 12, 2020 9:20:47 am

tiger attacks, chandrapur, Madhya Pradesh, man animal confilct, india lockdown, indian express ببر را کشته اند و دو نفر در چندراپور منطقه در چهار روز مصرف انسان مرگ و میر در این درگیری به 10 از 1 ژانویه. (بازنمودی تصویر)

امان از عفونت کرونا ويروسی که هنوز چندراپور منطقه در تلاطم انسان-حیوان درگیری با شروع mahua مجموعه گل فصل است.

ببر را کشته اند و دو نفر در این منطقه در چهار روز مصرف انسان مرگ و میر در این درگیری به 10 از 1 ژانویه.

در آوریل 11, گلاب Nikure, 45, از Kawadpeth روستا در چندراپور جنگل تقسیم کشته شد توسط یک ببر زمانی که او رفته بود به جنگل برای جمع آوری mahua گل. در آوریل 8, یک زن از سترا روستا در منطقه حائل از Tadoba-Andhari رزرو ببر (TATR) کشته شد در داخل TATR. او همچنین جمع آوری mahua گل.

حوادث رخ داده بود خلاصه بعد از یک آرامش از 24 روز بعد یک نفر کشته شد در مارس 14. منطقه شاهد مرگ و میر در 23 ببر و پلنگ حملات سال گذشته است.

Mahua گل استفاده می شود در بسیاری از خوراکی از جمله روغن توسط روستاییان نیز برای استخراج شربت و کشور مشروب. همراه با tendu برگ استفاده می شود که به رول beedis, mahua گل ارائه روستاییان درآمد قابل توجهی به حفظ از طریق سال.

چندراپور یکی از چند ولسوالی است که دیده می شود هیچ coronavirus موارد مثبت تا تاریخ. این مستند در سراسر کشور دستگیر کرده است جنبش مردم در جنگل درست زمانی که mahua شروع فصل در اوایل ماه آوریل. Tendu شروع فصل در هفته اول ماه مارس. انسان-حیوان درگیری به طور کلی تشدید در طول این دو ماه با تعداد زیادی از مردم در حال حرکت به جنگل.

چندراپور رئیس کنسرواتور از جنگل راما رائو گفت: “ما شاهد بی سابقه ای آرام در داخل جنگل ها با توجه به coronavirus مستند. اما مردم در حال حاضر جسارت به جنگل دوباره. این منطقه که در روز حادثه اتفاق افتاده است شناخته شده برای حرکت ببر.”

مستند نیز تا به حال یک اثر سودمند در آتش سوزی جنگل. “آتش سوزی جنگل ها شایع ترین هستند در طول تابستان به عنوان mahua و tendu جمع آتش به برگ در کف جنگل به طوری که آنها به راحتی می تواند انتخاب کنید تا گل که بر روی زمین سقوط از درختان. این بار ما موفق به انتخاب خشک mahua برگ از کف جنگل” راما رائو گفت.

اضافی اصلی رئیس n کنسرواتور از جنگل (حفاظت) Mohan Karnat گفت: “ما به دنبال در یک تعداد قابل ملاحظه ای کمتر از آتش سوزی جنگل ها در این سال است. در مقایسه با سال گذشته 13,200 حوادث در ماه های ژانویه-مارس سال گذشته ما تا به حال تنها 5,200 حوادث در مدت مشابه سال جاری است. مربوط به مناطق آسیب دیده هستند 23,900 هکتار و 2 ، 000 هکتار است که قابل توجه افت,” او گفت:.
Karnat می افزاید: “در ماه مارس زمانی است که حداکثر خسارت گزارش شده است.”

جنگل مقامات هستند نه محدود کردن ورود روستاییان به جنگل برای mahua مجموعه است. “این کار مستلزم نقض اجتماعی فاصله هنجارها به عنوان به طور کلی درختان در حال اختصاص داده شده به خانواده های مختلف. بنابراین وجود دارد هیچ ازدحام در یک مکان. حتی برای tendu, مجموعه روستاییان حفظ و جدا از یکدیگر به عنوان درختان از هم جدا شده توسط یک فاصله امن” گفت: رائو.

کلی گردش tendu کسب و کار در مناطق مانند Gadchiroli, چندراپور, گندیا, باندارا یوتمل و بخش هایی از ناگپور و امراواتی مناطق اجرا می شود به صدها کرور با Gadchiroli به تنهایی پیچ بیش از Rs 200 کرور در یک فصل است.

در ضمن tendu جمع کرده اند و به دنبال آرامش مستند محدودیت برای ورودی های نجومی. “اگر مستند است بیشتر توسعه یافته به tendu پیمانکاران را نمی خواهد بود قادر به سفر به این منطقه است. بسیاری از tendu مزایده انجام شده است. تنها توافق نامه باید امضا شده با پیمانکاران در حال حاضر. یک خانواده چهار را بدست آورده تا 10,000 تومان-15,000 تومان در یکی tendu فصل ماندگار only15 روز در ماه مه. دولت باید اطمینان حاصل شود که مستند نیست راب روستاییان از این قیمتی tendu و mahua درآمد” گفت: اجتماعی و بهداشتی فعال Satish Gogulwar که راهنماهای Korchi Mahagramsabha یک چتر سازمان از 80 روستا از Korchi tahsil از Gadchiroli تشریح در tendu استراتژی.من

Gogulwar که اجرا می شود سلامت NGO Amhi Amchya Arogyasathi در Kurkheda در Gadchiroli نوشته است در این زمینه به وزیر Uddhav Thackeray. او گفت که او در انتظار یک پاسخ مطلوب.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>