یک مطالعه جدید نشان داده چهار مجزا sub-جمعیت پلنگ در هند با تغییرات ژنتیکی — پلنگ از Ghats غربی فلات دکن نیمه خشک منطقه Shivalik کوه و Terai منطقه در شمال هند است. ارزیابی اطلاعات ژنتیکی نیز نشان داد که احتمالا در انسان ناشی از کاهش جمعیت از 75% تا 90% در میان پلنگ در هند در گذشته 120 به 200 سال است.

این یافته ها مهم هستند چون پلنگ در غیر این صورت در میان گوشتخواران سازگار و شناخته شده وجود دارد بسیار نزدیک به انسان لانه.

نویسندگان این مطالعه منتشر شده در مجله PeerJ در فوریه 4, اند توصیه می شود که شبیه حفاظت از محیط زیست توجه شود با توجه به پلنگ به عنوان داده شده است به ببر شامل کاهش بیشتر در توزیع و اعداد.

نویسندگان از دهرادون مبتنی بر حیات وحش موسسه هند (WII) و بنگلور-بر اساس مرکز حیات وحش مطالعات (CWS) با استفاده از مدفوع نمونه به مطالعه نشانگرهای ژنتیکی نشان داد که تغییرات ژنتیکی و جمعیتی تاریخچه از پلنگ. آنها با استفاده از سوابق تاریخی برای به دست آوردن مجموعه ای از مکان های که در آن پلنگ شد شناخته شده در حال حاضر در برخی از زمان در 200 سال گذشته و پس از آن با استفاده از اشغال برآورد مدل برای برآورد زمان حضور در همان مکان است.

“نتایج حاصل از این مطالعه نشان داد که پیوسته شبیه سازی با ريزماهواره (DNA امضا که کمک به درک تفاوت میان sub-جمعیت) نشان داد در سراسر هند احتمالا در انسان ناشی از 75% -90% کاهش جمعیت بین حدود 120 تا 200 سال پیش” مطالعه اعلام کرد.

این چهار گروه های ژنتیکی است که نویسندگان در بر داشت در طول مطالعه مربوط به مربوط به جغرافیای حیاتی مناطق هند است. قسمت های غربی و ترکیبی از فلات دکن نیمه خشک منطقه شکل دو زیر جمعیت و شمال هند sub-جمعیت Shivalik و Terai بخشی از هیمالیا کوه و Gangetic دشت مناطق.

“ما فرض است که این ژنتیکی خوشه تشکیل شد با توجه به محدود جریان ژن همراه عمده زیستگاه نوع تفاوت بین این مربوط به جغرافیای حیاتی مناطق. برای مثال تفاوت بین زیستگاه انواع زیادی contiguously جنگلی Ghats غربی (عمدتا مرطوب برگریز زیستگاه) و فلات دکن نیمه خشک (عمدتا خشک برگریز زیستگاه) احتمالا منجر به تفاوت های ژنتیکی بین پلنگ از این مناطق است. به طور مشابه تفاوت در انواع زیستگاه در Bhabar’ زیستگاه Shivalik (کوهستانی ناهموار موقعیتهای زیادی از درختان بالا پلنگ فراوانی) و Terai منطقه (تخت زمین مرتع, کم پلنگ فراوانی) است و احتمالا منجر به کاهش جریان ژن بین این دو حوزه” مطالعه اضافه شده است.

تعدادی از عوامل ممکن است منجر به یک کاهش شیب در توزیع پلنگ. “در 1850s به 1950s وجود دارد بسیاری از جایزه شکار از همه بزرگ حیات وحش از جمله ببر و پلنگ و کرگدن. پس از 1900s وجود دارد در مقیاس بزرگ کاهش زیستگاه به خصوص مراتع و scrubland. نیز وجود دارد یک زوال در کیفیت از جنگل ها منجر به طعمه از دست دادن. کاهش در توزیع فضایی ممکن است در نتیجه از همه از این. کاهش نگران کننده است زیرا ما ممکن است هل دادن این گونه به محدودیت های خود گفت:” Krithi K Karanth رئیس حفاظت دانشمند در CWS.

“ما می دانیم که اکثر جمعیت حیات وحش در هند ثبت یک کاهش عمده با رشد جمعیت انسانی در 1800s و 1900s که منجر به تکه تکه شدن زیستگاه و شکار و از دست دادن جنگل. وجود دارد نیاز به کمی ارزیابی این کاهش است. احتمالا این مطالعه برای اولین بار به استفاده از ابزار ژنتیکی برای تعیین کمیت کاهش جمعیت پلنگ گفت:” Aritra Kshettry ارشد تحقیقات همکار بخش علم و تکنولوژی و زیست شناس حیات وحش.

Kshettry اضافه شده که پلنگ در هند ممکن است یک جمعیت اما جدا در طول زمان به علت از دست دادن زیستگاه به زیر آورند ،

“آنها بسیار سازگار حیوانات. هیچ شواهدی از کاهش عمده در جمعیت خود را در سال های اخیر است. وجود آنها در داخل و خارج مناطق جنگلی نزدیک به انسان لانه,” Kshettry گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de