اطلاعات به بیرون درز نشان می دهد چین Uighurs بازداشت با توجه به دین

برای دهه اویغوری حالى كه سنگ بستر خود را از جامعه کشاورزی در چین تا غرب دور. در روزهای جمعه او موعظه اسلام به عنوان یک دین صلح است. در روزهای یکشنبه او تحت درمان بیمار با داروهای گیاهی. در زمستان او خریداری زغال سنگ برای فقرا است.

اما به عنوان یک دولت چین توده بازداشت کمپین فرا گرفته Memtimin Emer بومی منطقه سین کیانگ سه سال پیش و سالمندان امام فرا گرفت و محبوس همراه با سه تن از پسرانش زندگی در چین است.

در حال حاضر به تازگی نشان داد پایگاه داده در معرض در جزئیات فوق العاده دلایل اصلی بازداشت Emer او سه پسر و صدها نفر دیگر در Karakax شهرستان: دین خود را و خود را در روابط خانوادگی.

پایگاه داده های به دست آمده توسط آسوشیتدپرس پروفیل توقیف از 311 افراد با بستگان خود در خارج از کشور و فهرست اطلاعات در مورد بیش از 2000 نفر از بستگان و همسایگان و دوستان. هر ورودی شامل بازداشت شدگان نام و آدرس و هویت ملی تعداد بازداشت, تاریخ و محل همراه با جزئیات یک پرونده در خانواده مذهبی و محله پس زمینه, دلیل بازداشت و تصمیم گیری در مورد اینکه آیا یا نه آنها را آزاد. صادر شده در سال گذشته اسناد و مدارک نشان نمی دهد که دولت بخش وارد شده آنها و یا برای آنها.

گرفته شده به عنوان یک کل اطلاعات ارائه می دهد کمال و بیشتر نظر شخصی و در عین حال به چه مقامات چینی تصمیم گرفت که به قرار داده و اجازه خروج از اردوگاه های بازداشت به عنوان بخشی از سرکوب گسترده که دارای قفل و دور بیش از یک میلیون و اقلیت های قومی و بسیاری از آنها را مسلمانان است.

پایگاه داده و تاکید می کند که دولت چین با تمرکز بر دین به عنوان یک دلیل برای بازداشت — و نه فقط سیاسی با افراط گرایی به عنوان مقامات ادعا می کنند اما فعالیت های عادی مانند نماز و حضور در مسجد و یا حتی رشد یک ریش. آن را نیز نشان می دهد نقش خانواده: مردم با بازداشت بستگان به مراتب بیشتر احتمال دارد برای پایان دادن به در یک اردوگاه خود را ریشه کن و جرم کل خانواده مانند Emer را در روند.

به طور مشابه, پس زمینه خانواده و نگرش بزرگتر عامل از بازداشت شدگان رفتار در اینکه آیا آنها در حال منتشر شد.

“این بسیار روشن است که عمل مذهبی است که هدف قرار داده گفت:” دارن Byler یک دانشگاه کلرادو محقق مطالعه استفاده از فن آوری نظارت در سین کیانگ. “آنها می خواهند به قطعه جامعه به جلو و خانواده ها از هم جدا و آنها را خیلی بیشتر در معرض بازآموزی و آموزش مجدد.”

سین کیانگ منطقه ای دولت پاسخ نمی دهند به فکس درخواست دهید. پرسید که آیا سین کیانگ است که هدف قرار دادن افراد مذهبی و خانواده خود را سخنگوی وزارت امور خارجه Geng Shuang گفت: “این نوع از مزخرف است که ارزش اظهار نظر در.”

پکن گفته است که مراکز بازداشت هستند به صورت داوطلبانه کار آموزش و که آن را نمی تبعیض مبتنی بر دین.

چین تلاش کرده است برای دهه ها به کنترل سین کیانگ که در آن بومی Uighurs طولانی نارضایتی پکن سنگین دست حکومت است. با 9/11 حملات در ایالات متحده آمریکا و مقامات شروع به استفاده از شبح تروریسم برای توجیه شدیدتر محدودیت های مذهبی گفت: جوان Uighurs بودند در معرض افراط گرایی اسلامی.

پس از شبه نظامیان تنظیم کردن بمب در یک ایستگاه قطار در سین کیانگ پایتخت در سال 2014 رئیس جمهور چین راه اندازی به اصطلاح “مردم جنگ علیه ترور” سین کیانگ تبدیل به دیجیتال پلیس دولت است.

نشت از پایگاه داده از منابع در اویغوری تبعید جامعه به پیروی از انتشار در ماه نوامبر از یک طبقه بندی طرح چگونه جرم بازداشت سیستم واقعا کار می کند. این طرح به دست آمده توسط کنسرسیوم بین المللی روزنامه نگاران تحقیقی که شامل AP نشان داد که این مراکز در واقع مجبور ایدئولوژیک و رفتاری re-اردوگاه آموزش و پرورش اجرا می شود. یکی دیگر از مجموعه ای از اسناد به بیرون درز به نیویورک تایمز نشان داد تاریخی منجر به جرم بازداشت.

آخرین مجموعه ای از اسناد و مدارک در آمد از منابع در اویغوری تبعید جامعه و جدید ترین تاریخ در آنها است مارس 2019. بازداشت شدگان ذکر شده آمده از Karakax County, سنتی حل و فصل در حدود 650,000 در لبه سین کیانگ را Taklamakan صحرا که در آن بیش از 97 درصد از ساکنان اویغوری. لیست تایید شد از طریق مصاحبه با سابق Karakax ساکنان چینی هویت تأیید ابزار و دیگر لیست ها و اسناد دیده می شود توسط AP.

بازداشت شدگان و خانواده های آنها در حال ردیابی و طبقه بندی شده توسط سفت و سخت به خوبی تعریف شده دسته بندی. خانواده های تعیین شده به عنوان “قابل اعتماد” و یا “قابل اعتماد نیست” و نگرش آنها در حال مدرج به عنوان “عادی” و یا “خوب است.” خانواده را “نور” و یا “سنگین” مذهبی اتمسفر و پایگاه داده نگه می دارد تعداد چگونه بسیاری از بستگان هر یک از بازداشت شدگان در حال قفل شده است و در زندان و یا ارسال به یک “مرکز آموزش.”

مقامات با استفاده از این دسته بندی ها برای تعیین چگونه مشکوک یک فرد بود — حتی اگر آنها تا به حال مرتکب هیچ جرم.

“آن تأکید جادوگر-شکار طرز فکر دولت و چه دولت جرم همه چیز” گفت: Adrian Zenz متخصص در مراکز بازداشت و ارشد قربانیان کمونیسم بنیاد یادبود در واشنگتن ،

دلایل ذکر شده برای توقیف عبارتند از “جزئی مذهبی عفونت” “اختلال دیگر افراد با مراجعه به آنها را بدون دلایل” “بستگان در خارج از کشور” “فکر کردن سخت است درک” و “غیرقابل اعتماد فرد متولد شده در یک دهه خاص.” آخرین به نظر می رسد برای اشاره به مردان جوان; در حدود 31 درصد از مردم در نظر گرفته شود “غیرقابل اعتماد” شد و در رده سنی 25 تا 29 سال با توجه به تجزیه و تحلیل داده ها توسط Zenz.

زمانی که دانش آموز سابق عبدالله محمد خال خال Emer نام در لیست بازداشت او پریشان.

“او سزاوار نیست این” محمد گفت. “هر کس دوست داشت و احترام او. او نوع از کسی که نمی تواند خاموش ماندن در برابر بی عدالتی است.”

حتی در Karakax county, مشهور برای آن روشنفکران و دانشمندان و Emer ایستاده بود به عنوان یکی از مشهور ترین معلمان در منطقه است. محمد به مطالعه قرآن تحت Emer به مدت شش سال به عنوان یک بچه پس او را از خانه به خانه در تلاش برای طفره رفتن مقامات. محمد گفت: Emer آنقدر محترم است که پلیس به تلفن او را با هشدارهای جلوتر از زمان قبل از یورش کلاس در خود متواضع تنها-داستان خانه از آجر و گل.

هر چند Emer به حزب-مصوب موعظه او حاضر به موعظه کمونیست تبلیغات محمد گفت: در نهایت در حال اجرا به مشکل با مقامات. او بود محروم از موقعیت خود به عنوان امام و محروم از آموزش در سال 1997 در میان ناآرامی roiling منطقه است.

هنگامی که محمد چپ چین برای عربستان سعودی و ترکیه در سال 2009 Emer بود و زندگی خود را به عنوان یک دکتر طب سنتی. Emer در حال رشد بود و تحت سنگین نظارت او متوقف شده بود از حضور در مراسم دینی.

که متوقف نمی مقامات از بازداشت امام, است که در دهه هشتاد و صدور حکم او به اتهامات گوناگون تا 12 سال در زندان بیش از 2017 و 2018. این پایگاه به نقل از چهار اتهامات مختلف نوشته: “تکان دهنده تروریسم” اقدام به عنوان یک غیر مجاز “وحشی” امام پس از سخت عربستان وهابی فرقه و غیر قانونی انجام آموزه های دینی.

محمد به نام این اتهامات نادرست است. Emer خود را متوقف کرده بود موعظه تمرین متوسط آسیای مرکزی فرقه از اسلام به جای وهابیت و هرگز از خواب صدمه زدن به دیگران اجازه دهید به تنهایی تکان دهنده “تروریسم” محمد گفت.

“او همیشه به موعظه در برابر خشونت” محمد گفت. “هر کسی که می دانست او می تواند شهادت دهد که او یک مذهبی افراطی.”

هیچ یک از Emer را سه پسر شده بود محکوم به جرم و جنایت. اما پایگاه داده را نشان می دهد که در طول دوره از سال 2017, همه پرتاب شدند و به اردوگاه های بازداشت برای داشتن بیش از حد بسیاری از کودکان در تلاش برای سفر به خارج از کشور بودن “غیر قابل اعتماد” و یا “شما با افراط گرایی مذهبی”و یا رفتن در حج اسلام حج به شهر مقدس مکه است. آن را نیز نشان می دهد که رابطه خود را به Emer و خود را در پس زمینه مذهبی بود به اندازه کافی برای متقاعد کردن مقامات آنها بیش از حد خطرناک برای اجازه خروج از اردوگاه های بازداشت.

“پدرش به او آموخت که چگونه به دعا” یادداشت های یک ورودی برای او فرزند ارشد Ablikim Memtimin.

“خانواده خود را مذهبی جو ضخیم است. توصیه ما به او (Emer) ادامه آموزش می گوید:” یکی دیگر از ورود او جوانترین پسر Emer Memtimin.

حتی یک همسایه آلوده شد با زندگی در نزدیکی او با Emer به جرائم و حکم زندان ثبت شده در همسایه پرونده.

پایگاه داده نشان می دهد مقدار از این اطلاعات جمع آوری شده توسط تیم از کادر مستقر در مساجد فرستاده شده به بازدید از خانه ها و پست شده در جوامع است. سپس این اطلاعات وارد شده در یک پرونده به نام “سه حلقه” شامل بستگان خود جامعه و پس زمینه مذهبی است.

این نه فقط مذهبی که بازداشت شدند. پایگاه داده را نشان می دهد که Karakax مقامات نیز به صراحت هدفمند مردم برای فعالیت های است که شامل رفتن به خارج از کشور, گرفتن گذرنامه و یا خارجی نصب نرم افزار.

داروساز Tohti Himit بازداشت شد در یک اردوگاه برای داشتن رفته چند بار به یکی از 26 “کلید” کشورهای عمدتا مسلمان با توجه به پایگاه داده. کارمند سابق حبیب الله که در حال حاضر در ترکیه به یاد می آورد Himit به عنوان یک سکولار نوع و مرد ثروتمند که خود را نگه داشته صورت رایگان از ریش.

“او بسیار مومن او نمی رفتن به مسجد گفت:” حبیب الله که کاهش یافته است را به نام او از ترس از عذاب در برابر خانواده هنوز هم در چین است. “من شوکه شده بود چقدر پوچ دلایل بازداشت شدند.”

پایگاه داده و می گوید کادر یافت Himit حضور داشتند پدر بزرگ خود را به مراسم تشییع جنازه در یک مسجد محلی در مارس 10, 2008. بعد از آن که در سال کادرهای او رفته بود به همان مسجد دوباره به عبادت و یک بار برای جشن جشنواره است. در سال 2014 او رفته بود به استان آنهویی در داخلی چین به گرفتن پاسپورت و رفتن به خارج از کشور.

که دولت منعقد شد به اندازه کافی برای نشان دادن که Himit بود “قطعا خطرناک است.” آنها دستور داد Himit به ماندن در مرکز و “ادامه آموزش است.”

Emer است که در حال حاضر تحت بازداشت خانگی به دلیل مسائل مربوط به سلامت خود را دانشجوی سابق محمد شنیده است. این معلوم نیست که در آن Emer پسران هستند.

آن حضرت در شجاعت و سرسختی است که او در محمد گفت. هر چند محروم از مسجد و راست خود را به تدریس Emer بی سر و صدا به مبارزه طلبیده مقامات دو دهه با ماندن درست به ایمان خود.

“بر خلاف برخی دیگر از علمای او هرگز در مورد مراقبت پول و یا هر چیز دیگری حزب کمونیست می تواند به او” محمد گفت. “او هرگز متمایل به پایین به آنها — و به همین دلیل آنها می خواستند برای از بین بردن او.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر