تیمهای برنده سبک رهبری به لیورپول تحول

Category: هندوستان تایمز اسپرت | No comments

لیورپول در لیگ برتر پیروزی را برای همیشه همراه با جاذبه درایو و شور و شوق خود را مدیر یورگن زیدان در عین حال آن فرد کیفیت افترا زدن به یک سبک مدیریت است که shuns استبدادی کنترل.

زیدان در زمان بیش از یک باشگاه بدون لیگ قهرمانان اروپا از سال 1990 و هنوز هم متزلزل راه آنها اجازه داده چه بوده است قبل از ازدواج در لیگ برتر تاج لغزش از دست خود تحت برندان راجرز در سال 2014.

آلمانی فوری تاثیر بود برای تزریق بسیار مورد نیاز اعتماد به نفس و ایمان و شور و شوق به باشگاه.

“از آنجا که آن را احساس کمی مانند افسردگی در اینجا من فکر می کنم آن ساخته شده حس می شود بسیار پر جنب و جوش,” او گفت:. که قطعا آشکار از ماه های اولیه خود مسئول است.

همچنین بخوانید: لیورپول یکچهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا انگلستان پس از 30 سال به چلسی ضرب و شتم منچستر سیتی

این در حالی است که تیمهای بازگشت به سیلی خنده و تفکر مثبت برنده بیش از طرفداران پشت صحنه او قرار دادن در محل رویکردی که رفت راه فراتر از soundbites درباره “فلزات سنگین فوتبال” عبارت ” را ابداع کرد که در قبلی باشگاه بوروسیا دورتموند.

این بود که ترکیبی از سنتی به زبان انگلیسی تمرکز بر مدیر به عنوان رهبر و خواننده گروه با مربیگری را در توجه به جزئیات و متفقین با سبک مدیریت بیشتر شبیه به فوق تخصصی جهانی فوتبال آمریکایی.

“عمل نمی کند مثل شما همه چیز را می دانم و آماده به اعتراف به آن است. این یک واقعی فلسفه آن را تنها راه من از زندگی” گفت: زیدان در اخیر باشگاه ،

“باید قوی مردم در اطراف شما با دانش بهتر در بخش های مختلف از خودتان است.”

این دقیقا همان رویکرد زیدان در زمان از ابتدا.

همچنین بخوانید: لیگ برتر – سوابق لیورپول شکسته اند در 2019-20 فصل

او روشن ساخته است که او که قرار بود به میکرو-مدیریت هر جنبه ای از این باشگاه است. هنگامی که یک مقام رسمی از او پرسید چه زمانی او می خواست به ترک این تیم قبل از یک بازی پاسخ او این بود: “چرا شما به درخواست من؟”

مدیران قبلی ممکن است همیشه تصمیم گرفت این مسائل اما زیدان بود گفت: دو چیز است که با پاسخ: اولا او بزرگتر همه چیز به نگرانی در مورد اما مهم تر از افراد دیگر بهتر می دانست که پاسخ به این سوال.

لیگ برتر مدیریت است نقل مکان کرد به دور از مدرسه ایده “رئیس” که به کار گرفته و انتقالات و قرارداد, اتوبوس, برنامه روال آموزش را به عنوان به خوبی به عنوان تاکتیک و انتخاب است.

‘تماس با من’

در عین حال تیمهای طول می کشد هیئت جدی تر از بیشتر است.

این یک رویکرد او در دورتموند که در آن او یک بار توضیح داد که چرا او بر خلاف برخی از مربیان سفر به دیده بانی.

“من قصد ندارم به سفر در سراسر آلمان و از زیرخاک در اوردن جواهرات… که بی معنی است. شما واقعا نیاز به گفتن به خود پیشاهنگی “این چیزی است که ما به دنبال و اگر شما پیدا کردن کسی با من تماس’.”

لیورپول مثل همه باشگاه های برتر را استخدام گروه از متخصصان در استعداد-شناسایی با استفاده از اطلاعات به عنوان چشم و گوش از کارکنان خود را.

وقتی که می آید به نقل و انتقالات تیمهای این نسخهها کار از نزدیک با مدیر ورزشی مایکل ادواردز, همکاری, کمک کرده است که ساخت قطعات کلیدی در عنوان برنده جانبی.

شده است وجود دارد متمرکز استخدام در تخصص در تجزیه و تحلیل و علوم ورزشی بخش های بیش از حد که در آن دوباره زیدان در عمل تا حد زیادی در یک “نیاز به دانستن” بر اساس.

زمانی که زیدان می شود اطلاعات کلیدی او با استعداد است و در ارائه آن به بازیکنان در یک مختصر و شیوه ای موثر و غالبا آن را ندارد خود را به جای ترک آن را به مردان با قرص.

“دانش خود را از زمانی که به اطلاعات و زمانی که به آنچه که به به و چه نه فقط در سطح های مختلف گفت:” لیورپول تحلیلگر علامت لیلند.

52 ساله Klopp سریع برای قرار دادن بازوی خود را در اطراف یک بازیکن است و مورد ستایش قرار داد برای گوش دادن به عنوان به خوبی به عنوان آموزش اما آرام و یا مراقبت از رویکرد می توانید ماسک خود را سخت تر طرف.

بنابراین او یک بازیکن مدیر ” و یا خواستار یک رهبر است ؟

تیمهای هیچ شک و تردید: “این هر دو-و گروهبان مته.”

این یک ترکیب برنده.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>