کرالا 43 لاخ-قوی زنان خود کمک شبکه قدرت جامعه آشپزخانه در طول coronavirus مستند

Category: ایندین اکسپرس هند | No comments

نوشته شده توسط ویشنو Varma | به روز شده: مارس 27 سال 2020 9:13:07 pm

تأمین انرژی این آشپزخانه و نمرات از دیگران در سراسر کشور است که همیشه قابل اعتماد ارتش Kudumbashree (اکسپرس عکس توسط ویشنو Varma)

آن را تقریبا 1 ساعت و شهرداری در سالن جامعه در Kakkanad محله کوچی یک کندو از فعالیت. داخل ترکیب چوبی میز بلوک گذشت به سالن. یک تشت شستشوی کامل با دست بشویید نشسته در سمت چپ. فراتر از میز چوبی که در آن یک دست sanitiser نشسته forlorn, حدود هشت, زنان در پیش بند سفید و تطبیق سفید تنیس کلاه با پارچه ماسک پوشش نیمی از چهره خود را در حال کار با عصبانیت.

منو امروز ساده است: ney-choru (روغن برنج و مرغ کاری. پخت و پز را انجام داده است. یک مجموعه از زنان درگیر در پر کردن کیسه پلاستیکی کمی با مرغ کاری, در حالی که دیگران در حال رسیدگی به برنج. به عنوان به زودی به عنوان آنها آماده هستند تا یک زن و شوهر از مردان بشتابید و آنها را به جدول در ورودی از جایی که آنها مدال دیگر به کیسه های کمی توسط داوطلبان و تحویل به خانه در این نزدیکی هست.

در زمانی که کرالا و بقیه کشور تحت شدید مستند به عنوان بخشی از اقدامات برای مقابله با کروناویروس کمی لقمه از غذایی که فرستاده شدن از این موقت جامعه آشپزخانه در Thrikkakara شهرداری مرکزی به گرسنگی رایگان پروژه از دولت چپ دولت است. و تأمین این آشپزخانه و نمرات از دیگران در سراسر کشور است که همیشه قابل اعتماد ارتش Kudumbashree قدرتمند خود کمک شبکه ای از 43 لاخ زنان است.

همچنین به عنوان خوانده شده | در کرالا مردم را کنار بگذارند ترس به ارائه خانه ها به عنوان مراکز قرنطینه

روز چهارشنبه زمانی که وزیر Pinarayi Vijayan صحبت از باز شدن جامعه آشپزخانه به خوراک کارگران مهاجر و خانواده های بی بضاعت این مشاوران از Thrikkakara شهرداری نیست باید به فکر می کنم سخت بر روی آنها تکیه می کنند برای حمایت از. آنها به سادگی تماس های گرفته شده از پایه-سطح محله واحدهای Kudumbashree که بلافاصله شروع به پریدن کرد در هیئت مدیره. در هیچ زمان, آشپزخانه افتتاح شد صبح روز جمعه به خدمت صبحانه.

kerala coronavirus lockdown, india lockdown kerala govt coronavirus, pinarayi vijayan kerala coronavirus measures, coronavirus cases kerala, coronavirus news, latest news, kerala news Kudumbashree معنی “رفاه خانواده’ در Malayalam تشکیل شد در سال 1997 به عنوان یک سه ردیف شبکه اجتماعی با هدف توانمندسازی زنان (اکسپرس عکس توسط ویشنو Varma)

“این زنان هستند که اجرای استثنایی خدمات پذیرایی. به زودی آنها رسیدگی خواهد شد آن را به طور کامل” گفت: نذار مستقل عضو شورا که کمک کرد راه اندازی آشپزخانه.

Kudumbashree معنی “رفاه خانواده’ در Malayalam تشکیل شد در سال 1997 به عنوان یک سه ردیف شبکه اجتماعی با هدف توانمندسازی زنان در هر خانواده و آنها را رانندگان از تغییر در پایه سطح.

در طول سال ها موفقیت خود را به دلیل در بخشی به مشاغل و توانایی و گرسنگی به داوطلب را به چالش کشیده نر سلسله مراتب در یک عمیقا پدرسالارانه دولت است. از رانندگی تاکسی به در حال اجرا بلیط مترو شمارنده عامل کارخانه های تولید کاغذ به یتیم خانه ها و مهد کودک ها آنها را به انجام آن است. و تا زمانی که هر یک از چهره دولت یک وظیفه دشوار مانند در حال حاضر یکی از آنها با خوشحالی اتکا Kudumbashree.

“Kudumbashree موفقیت بود که آن را قادر به کشف این زنان که می خواهند به عنوان خدمتگزاران مردم. بیش از بهبود دستمزد آنها را نشان داده و تمایل به داوطلب و انجام کاری برای جامعه” گفت: Manjeesh منطقه برنامه مدیریت شبکه.

kerala coronavirus lockdown, india lockdown kerala govt coronavirus, pinarayi vijayan kerala coronavirus measures, coronavirus cases kerala, coronavirus news, latest news, kerala news Riyaz یک تکنسین کامپیوتر است که در میان کسانی که امضا کرده اند تا به صورت داوطلبانه برنامه (اکسپرس عکس توسط ویشنو Varma)

در جامعه به عنوان آخرین مواد غذایی, بسته گرفتن همراه با Kudumbashree آشپز در پیش بند سفید با همه جا آرم از سه گل خود را در جیب آستین را کمی از زمان برای استراحت. و سپس آنها را به شروع prepping برای شام: یک وعده غذایی ساده برنج و sambar است که برای دریافت و تحویل در درب خانه توسط 8 ساعت.

“ما توزیع 380 بسته chapathi و سبزی کاری در صبح است. ناهار و شام برای 500 نفر است. فردا ما در حال انتظار برای طبخ غذا برای حدود 1000 نفر یک اکثریت از آن را به کارگران مهاجر” گفت: نذار.

این روند به شناسایی سود برای جامعه وعده های غذایی در سراسر کرالا بسیار مستقیم به جلو: محلی panchayat بخش اعضا/نمایندگان آشا کارگران و anganwadi معلمان شانه را از طریق هر خانه در صلاحیت ساخت یک لیست از کسانی که نیاز به مواد غذایی است.

آنها با اضافه کردن چند ده ها تن نگه داشتن در ذهن بی بضاعت و بی خانمان. تعداد خط تلفن نیز ارائه شده که در آن مردم می توانند تماس و پرس و جو در مورد خدمات. دولت در حال حاضر آغاز شده اختصاص داوطلبان عمدتا افراد جوان که وسایل نقلیه خصوصی که می تواند حمل و نقل لوازم و وعده های غذایی پخته شده.

kerala coronavirus lockdown, india lockdown kerala govt coronavirus, pinarayi vijayan kerala coronavirus measures, coronavirus cases kerala, coronavirus news, latest news, kerala news در جامعه به عنوان آخرین مواد غذایی, بسته گرفتن همراه با Kudumbashree آشپز در پیش بند سفید (اکسپرس عکس توسط ویشنو Varma)

نذار اضافه می کند که او را به گرفتن ده ها تن از تماس از جوانان مایل به داوطلب. “اما از آنجا که دولت دستور داده است که تمام پروتکل های ایمنی را به دنبال داشته باشد در جامعه آشپزخانه ما ، به من نگاه کن حتی من ایستاده در خارج. کارکنان در داخل می تواند تنها پس از آنها کامل تغییر.”

Riyaz یک تکنسین کامپیوتر است که در میان کسانی که امضا کرده اند تا به صورت داوطلبانه برنامه. او منتظر در مقابل چوبی میز در ورود به سهم خود از مواد غذایی بسته ها تحویل داده می شود در خود محله است. او با این نسخهها کار در خانه برای چند ساعت و سپس درگیر در خدمات داوطلبانه مانند این.

وقتی پرسیده شد که اگر چنین رفاه برنامه ها به نوبه خود می تواند یک بار برای دولت او پاسخ داد: “هیچ بار در همه. وجود دارد بنابراین بسیاری از افراد جوان مثل ما در حال انتظار برای دیدن چگونه ما می توانیم حمایت از دولت است. همه که ما صرف در سوخت است که عملا هیچ چیز.”

وجود خوشبینی در داخل آشپزخانه بیش از حد. Nisha یکی از Kudumbashree آشپز اجرا می شود که یک پذیرایی و آژانس به نام “Nirbhaya’ در محله است نه پژمردگی تحت فشار فقط رتبهدهی نشده است. او درک می کند که تقاضا برای مواد غذایی پخته شده و خواهد شد تا در چند هفته آینده, اما او نامحدود.

“در طول سیل ما کمک آشپز برای 2000 نفر است. بنابراین این چیزی است,” او گفت: با یک لبخند.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>