کرالا: در میان رکود GI برچسب برای فوفل انواع

Category: ایندین اکسپرس هند | No comments

نوشته شده توسط ویشنو Varma | تیرور (کرالا) | منتشر شده: فوریه 20, 2020 12:58:09 am

Kerala: Amidst slump, GI tag for betel variety کارگران بسته بندی فوفل برگ در تیرور, Malappuram. (اکسپرس عکس توسط ویشنو Varma)

یک زمان وجود دارد که بوی تازه-کنده vettila (Malayalam برای فوفل برگ) خواهد نسل اینده از طریق مرکز شهر تیرور در شرنور منطقه از شمال کرالا به یاد می آورد Alikutty مدیر در T K محمد & Co, یکی از قدیمی ترین شرکت های تجاری در برگ فوفل در این شهر است.

هر شب این شهر تاریخی پان بازار خیابان خواهد بود با صف کامیون های لادن با برگ فوفل. صدها نفر از کارگران پس از آن آغاز روند پر زحمت از تخلیه و شستشو و سپس دوباره بسته بندی برگ با مرطوب کلش در کمی عصا سبد. شب, سبد خواهد بود در راه خود را به بازار های محلی و ایستگاه راه آهن از جایی که آنها در نهایت راه خود را به بازارهای در شمال هند و بعد به شهرهای کراچی و لاهور در پاکستان که در آن تیرور تند, ضخیم-stalked انواع برگ های بسیار در تقاضا.

اما برای Alikutty که همه احساس می کند مانند دوران های مختلف در حال حاضر. همیشه از پاکستان تحمیل شیب دار 140% مالیات بر واردات در برگ فوفل در سال 2016 صادرات باید زمین را متوقف کند و کسب و کار به شدت کاهش یافته است. با قیمت های رو به کاهش بسیاری از کشاورزان نقل مکان کرد و دور از برگ فوفل کشت.

“زمانی که من وارد این میدان در سال 1983 وجود دارد بیش از یک صد شرکت های تجاری. امروز وجود دارد کمتر از 15. قبل از آن ما با استفاده از به ارسال 20 تن برگ در روز است. امروز ما به سختی ارسال چهار تن که همه رفتن به دهلی نو, Uttar Pradesh, Rajasthan و بازارهای دیگر می گوید:” Alikutty.

اما در میان این گریم و خوی چه است و ایجاد امید در میان کشاورزان است اعلام نشانه جغرافیایی (GI) تگ برای تیرور برگ فوفل انواع. ماه گذشته دولت وزیر کشاورزی V S Sunil Kumar به طور رسمی تحویل دستگاه گوارش به رسمیت شناختن به جمعی از کشاورزان در این شهر امیدوار کننده آنها که برچسب کمک خواهد کرد که آنها را با نام تجاری برگ بهتر و رسیدن به بهترین بازار. او همچنین گفت که دولت را کشف دیگر با استفاده از برگ از جمله بررسی کاربرد آن در آیورودا.

ایندیرا دوی مدیر تحقیقات در کرالا کشاورزی دانشگاه (کو), Thrissur بود که در میان کسانی که دنبال دستگاه گوارش برچسب برای برگ گفت: “وجود مواد شیمیایی خاص صفت به نام اوژنول در برگ فوفل. هنگامی که ما تجزیه و تحلیل و مقایسه آن با دیگر فوفل رقم در سراسر هند ما در بر داشت اوژنول محتوا به بالا در تیرور انواع. بالا اوژنول مطالب عمده عامل تعیین کننده (برای دستگاه گوارش برچسب) را به عنوان آن را می دهد برگ های ویژه کیفیت مطلوب برای جویدن و تأثیرات آن بو و طعم,” او گفت: “دستگاه گوارش برچسب قطعا می تواند کمک در این محصول دید و اعتبار.”

با توجه به 2017-18 گزارش کو فوفل تاک طبقه بندی شده به عنوان یک نوشیدنی محصول همراه امثال areca مهره و کاکائو کشت در 268 هکتار در سراسر کرالا که 130 هکتار است که در مناطق اطراف تیرور.

فوفل تاک کشت که بسیار کار فشرده شکوفا در خاک خوب زهکشی و نیاز به آبیاری در فواصل منظم.

در یک هکتار مزرعه, پنج کیلومتر از شهر تیرور محمد حاجی در حال رشد بوده است فوفل انگور برای سه دهه گذشته.

“در این روز که من شروع به کشت زمین اندازه بزرگ بود. به عنوان زمین منقبض کشت کاهش یافته است. علاوه بر هزینه های کار امروز بالا هستند. برای یک روز کار کاشت و برداشت شما نیاز به پرداخت یک کارگر تومان 900-1,000. از آنجا که قیمت ها پایین حاشیه سود باریک می گوید:” حاجی است که در میان نادر کشاورزان که رشد انگور هر دو به عنوان یک intercrop همراه با مهره areca درختان و همچنین در خوشه محلی شناخته شده به عنوان ‘koottakodi‘.

Shahul حمید که رشد می کند فوفل انگور بر روی یک پچ کوچک از زمین می گوید: جوانان شده است به طور پیوسته انصراف از برگ فوفل کشاورزی. “این یک محصول است که نیاز به مقدار زیادی از مراقبت. اما حرکت صعودی است که آن را به شما می دهد عملکرد خوب اگر همه به خوبی می رود. اگر شما می توانید مدیریت محصول خود را بدون کار اضافی فوفل کشاورزی می تواند به شما سود که برابر مامور دولت ماهانه حقوق و دستمزد,” او می گوید.

پانزده کیلومتر دور Unni که به دنبال پدر خود را قدم به قدم به برگ فوفل کشت می گوید: آینده از محصول لولا زیادی در حمایت از دولت است. در حالی که او می گوید: GI برچسب یک حرکت خوب او می گوید که این محصول هنوز خود را “حق به دلیل”.

“هر بار که ما از راه آهن مقامات اگر آنها می تواند تمدید زمان توقف قطار توسط اضافی دو دقیقه به طوری که ما می توانیم بار لوازم آنها به سادگی شانه و بپرسید که” این فقط فوفل برگ مناسب است؟’ این نگرش است. آنها هرگز در آن نگاه به عنوان یک ارزش کالا,” او می گوید و اضافه می کند “این دلیل است که آنها آن را مرتبط با جویدن. مردم باید بدانند که فوفل برگ خود را نمی تواند آسیب برساند. آن را که توتون و تنباکو معرفی شده است به مخلوط که باعث سرطان می شود. مردم نیست گفت: در مورد این چیزها.”

با هند و پاکستان, روابط هنوز هم سرد Unni می گوید او هیچ امید که تجارت را انتخاب کنید تا هر زمان به زودی.

“وضعیت هنوز نامشخص است. آنچه دولت باید انجام دهید این است که کشف چگونه ارزش افزوده محصولات را می توان از برگ فوفل. آنها باید با مراکز تحقیقاتی و پیدا کردن اگر این محصولات از برگ را می توان به عنوان خمیر دندان, محصولات زیبایی و یا حتی در طب آیورودا,” او می گوید.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>