J&K: پس از 200 روز در دره از خواب بیدار شلوغ کلاس های درس

Category: ایندین اکسپرس هند | No comments

نوشته شده توسط عادل Akhzer | سرینگر | به روز شده: فوریه 25 سال 2020 7:59:38 am

kashmir lockdown, kashmir schools, jammu and kashmir school winter break, kashmir curfew, kashmir latest news, indian express صبح امروز مجمع, در مدرسه ای در سرینگر. (اکسپرس عکس: شعیب Masoodi)

پس از بیش از 200 روز دره کشمیر از خواب بیدار به یک قلب گرم شدن صبح, صحنه: اتوبوس مدرسه ساخت راه خود را از طریق جاده ها و کلاس های درس پر کردن با کودکان.

رسمی شنبه به مناسبت پایان زمستان ، اما در واقع این اولین بار پس از abrogation از ماده 370 و خاموش شدن که مدارس به طور کامل باز شود و گزارش شده نزدیک به کامل حضور و غیاب.

“من با همکلاسی های من بعد از یک مدت زمان طولانی و آن احساس عالی بود. من تا به حال از دست رفته معلمان و کلاس های درس من گفت:” ارم بعد از کلاس در ارائه صومعه مدرسه برای دختران در سرینگر را بالای شهر Rajbagh محل.

“اتوبوس مدرسه من آمد و در صبح به خانه من در شهر به من را انتخاب کنید تا. من در انتظار برای مدرسه من برای باز کردن طوری که من می تواند به بازگشت به کلاس گفت:” امیر دانشجویی از سرینگر را Tyndale Biscoe مدرسه در Lalchowk.

بخوانید | نوآوری در زمان اینترنت بان کی مون: کشمیری پسر سفر به هند علمی کنگره

هفته پس از مرکز تصمیم به bifurcate J&K, دولت دستور داده بود افتتاح مدارس تدریجی شیوه ای پس از محدودیت در سراسر دره کاسته شد. این دانش آموزان بود تا حد زیادی دور مانده با پدر و مادر ترس برای ایمنی خود را. در ماه دسامبر چندین مدرسه در سرینگر آغاز شده شاهد افزایش آهسته در حضور و غیاب — تا تعطیلات زمستانی اعلام شد.

وجود دارد حدود 13,000 دولتی و مدارس خصوصی در کشمیر منطقه با حدود 12 لاخ دانش آموزان ثبت نام شده. و مقامات آموزش و پرورش در سرینگر توصیف دوشنبه پاسخ به “بسیار خوب”.

“من در بازدید از مدارس مختلف امروز از جمله در Shopian. هر جا که من رفتم دیدم که دانش آموزان در کلاس های” محمد یونس ملک مدیر آموزش و پرورش مدرسه (کشمیر) گفت: هند اکسپرس.

“دیگر از این واقعیت است که تمام مدارس را باز امروز خوش آمدید نشانه این است که پدر و مادر در حال همکاری در هر سطح” گفت: G N Var که سر کشمیر خصوصی مدارس انجمن.

وجود دارد گزارش های مشابهی از سراسر دره. “نزدیک به 60 درصد از دانش آموزان با حضور در مدرسه است. برخی از مناطق هنوز پوشیده از برف پس از آن را حداقل هفته برای تمام دانش آموزان برای آمدن” گفت: Sajad احمد, اصلی, رنگین کمان بین المللی موسسه آموزشی در جنوب کشمیر را Shopian. این مدرسه که در کلاس به کلاس 10 فرستاده همه از آن 35 اتوبوس ها در تمام مسیرهای در صبح به انتخاب کنید تا دانش آموزان است.

یک مقام ارشد از سنت جوزف متوسطه در مدرسه شمال کشمیر را Baramulla گزارش “100 درصد حضور و غیاب”. “در حال حاضر نماز مورد نیاز برای این وضعیت باقی می ماند عادی به طوری که مدارس را می توانید در ادامه به عملکرد” گفت: محمد یوسف ونی رئیس دره سبز که در واقع Buchpora منطقه سرینگر.
برای پدر و مادر, دیدن فرزندان خود را بازگشت به کلاس لحظه ای احساسی. “وجود دارد برخی از چیزهایی که کودک می توانند یاد بگیرند در خانه. دختر من آماده کیف مدرسه اش دیروز و او هیجان زده برای رفتن به مدرسه امروز پس از یک مدت زمان طولانی” گفت: او Bhat یکی از سرینگر.

“اگر وضعیت طبیعی باقی می ماند و در ماه های آینده برنامه درسی تکمیل خواهد شد در زمان. اما ما باید به تلاش های اضافی برای جبران از دست دادن سال گذشته گفت: یک معلم در یک مدرسه دولت در سرینگر. “هر کس نگه داشتن انگشتان دست خود را عبور زیرا ما نمی دانیم که چه اتفاقی خواهد افتاد.”

“مدرسه ما در حال برنامه ریزی برای انجام کلاس های اضافی و افزایش مدارس ساعت برای جبران از دست دادن” گفت: Sajad یک معلم در رنگین کمان مدرسه.

وجود دارد برخی از مشکلات ، در شمال کشمیر را Sopore بسیاری از دانش آموزان مجبور به ماندن در خانه با پدر و مادر این ادعا که در مدارس حال حاضر برای ارسال اتوبوس در یک پیشنهاد به “فشار” آنها را به “پرداخت کامل اتوبوس هزینه برای هشت ماه گذشته” با وجود این دولت هشدار در برابر هر گونه تقاضا است.

“من نمی توانستم ارسال بچه ها من چون مدرسه مقامات درخواست ما برای پرداخت حتی کسانی که ماه زمانی که دره بسته شد. این است که استکبار و دولت است و انجام هر کاری است” گفت: Mudasir احمد ساکن Sopore.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>