اسرائیل و امارات متحده عربی اعلام همکاری برای مبارزه با Covid: نخست وزیر اسرائیل

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل روز پنجشنبه گفت که دولت او و امارات متحده عربی به زودی اعلام همکاری در مبارزه با کروناویروس.

این معامله که امارات متحده عربی بعد گفت: درگیر دو شرکت های خصوصی می آید با وجود هشدارهای اخیر از مقامات امارات متحده عربی است که اسرائیل برنامه ریزی شده برای الحاق بخش هایی از کرانه صدمه خواهد تلاش های خود را برای بهبود روابط با کشورهای عربی.

در یک سخنرانی به فارغ التحصیلی اسرائیل خلبانان جنگنده نتانیاهو گفت: اعلام شد “در چند لحظه” آمد و پس از چند ماه از “شدید مخاطبین است.” “این همکاری را در زمینه تحقیقات و توسعه تکنولوژی در مناطقی که به بهبود اعتماد به نفس در سلامت در سراسر منطقه” او گفت:.

امارات’ دولت-اجرای WAM آژانس خبری بعد از انتشار یک مورد تصدیق دو شرکت های خصوصی امضا قرارداد با دو شرکت های اسرائیلی “به منظور توسعه تحقیقات و فن آوری به مبارزه Covid-19” این بیماری ناشی از کوروناویروس. اعلام نشده نام شرکت.

“به عنوان یک نتیجه از این بیماری همه گیر را در سراسر جهان گسترش آن ضروری است به جای حمایت از بشریت در خط مقدم از اقدام جهانی برای غلبه بر این بحران بی سابقه,” WAM گفت.

این معلوم نیست چه که پژوهش شامل خواهد شد. امارات متحده عربی بوده و با همکاری نزدیک با چین در ویروس.

اسرائیل و امارات متحده عربی به دبی و ابوظبی لازم نیست که روابط دیپلماتیک رسمی, اما آنها معتقد به حفظ دید در پشت صحنه مخاطبین خود را به دلیل نگرانی های مشترک درباره ایران.

در اوایل این ماه, امارات متحده عربی سفیر ایالات متحده منتشر شده op-ed در یک روزنامه اسراییلی تایید که روابط بهبود یافته بود اما هشدار اسرائیل که اقدام به الحاق خواهد “upend” هر گونه تلاش برای عادی سازی روابط با کشورهای عربی.

“الحاق قطعا و بلافاصله upend اسرائیل آرمان برای بهبود امنیت اقتصادی و فرهنگی روابط با جهان عرب و با امارات متحده عربی” سفیر یوسف آل-Otaiba نوشت.

اما در هفته گذشته یکی دیگر از پیشرو امارات متحده عربی گفت: در آن باز بود به همکاری با اسرائیل در تلاش برای مبارزه با کروناویروس و دیگر مسائل انسان دوستانه علی رغم عدم توافق سیاسی بیش از الحاق.

“آیا من می توانم سیاسی و مخالفت با اسرائیل است اما در عین حال سعی کنید و پل دیگر مناطق از رابطه ؟ من فکر می کنم من می توانم” انور Gargash امارات متحده عربی وزیر دولت در امور خارجه گفت: در مصاحبه ای با آمریکایی یهودی کمیته حمایت از گروه.

ماه گذشته امارات متحده عربی با ارسال یک هواپیمای باری به اسرائیل لود شده با کروناویروس کمک های مربوط به آن گفت: مقصد برای فلسطینی ها. تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: آن را نمی تواند دریافت کمک از آنجا که وجود داشته است قبل هیچ هماهنگی.

نتانیاهو قول داده است به ضمیمه تمام اسرائیل را پرت و دور افتاده شهرک و استراتژیک دره اردن که با هم به مقدار حدود 30 درصد از کرانه. رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن میانه طرح تایید حرکت که رد شده توسط فلسطینی ها و جامعه بین المللی است.

اسرائیل می تواند آغاز روند الحاق به محض جولای 1, اما مغلوب ساختن پیشی جستن دولت ممکن است اعمال ترمز در تلاش برای احیای مذاکرات صلح. امارات متحده عربی نزدیک است و با نفوذ نظامی آمریکا متحد.

مخالفان الحاق آن می گویند آن را تقریبا غیر ممکن است برای ایجاد یک ماندگار دولت فلسطینی در کرانه باختری و شرق بیت المقدس و غزه در سرزمین های تصرف شده توسط اسرائیل در سال 1967 جنگ. یک راه حل دو کشور است که هنوز هم به طور گسترده ای دیده می شود به عنوان تنها راه حل و فصل مناقشه.

نتانیاهو به افتخار بی سر و صدا بهبود روابط با کشورهای عربی اما کامل normalisation هنوز هم به نظر می رسد بعید است که بدون حل مناقشه با فلسطینی ها.

اردن و مصر تنها کشورهای عربی به صلح با اسرائیل است. اردن یکی دیگر از دید ما متحد است که قاطعانه مخالف هر گونه الحاق و گفت: این امر باعث “عظیم جنگ است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>