نوشته شده توسط Divya Goyal | Ludhiana | منتشر شده در تاریخ: فوریه 13 سال 2020 9:22:02 am

International Punjabi Conference dedicated to Guru Nanak: Pak prunes number of Indian delegates دیپاک Manmohan Singh, برجسته ايراني نویسنده خواهد بود که منجر به هند هیئتی به پاکستان برای شرکت در کنفرانس. (یوتیوب/@Jhanjar تلویزیون)

یک گروه از 39 Punjabi نویسندگان دانشگاهیان, تحصيلات ، از هند خواهد بود ترک برای لاهور از طریق مرز Wagah در روز پنج شنبه برای شرکت در 30th, کنفرانس بین المللی Punjabi ادبیات و فرهنگ که توسط سازمان جهانی Punjabi کنگره است.

این کنفرانس اختصاص داده شده است به 550th سالگرد تولد گورو Nanak. دانشمندان و litterateurs از هند و پاکستان و کشورهای دیگر خواهد بود ارائه تحقیقات و مقالات و دیگر آثار ادبی در گورو ناناک در طول این کنفرانس است.

اما در آخرین لحظه و پاکستان در کمیسیون عالی هرس لیست از نمایندگان و ویزا اعطا شده است به 39 شرکت کنندگان تنها حتی اگر پاکستان وزارت کشور تا به حال اعطا تصویب برای ویزا از 100 شرکت کنندگان در هند.

یک فوریه 7 نامه صادر شده توسط وزارت پاکستان کشور (یک کپی از آن با هند اکسپرس) ارسال به کمیسیون عالی پاکستان (دهلی نو) می خواند: “این تصمیم گرفته شده است به کمک مالی (7) روز تک ویزای ورود به Mr دیپاک Manmohan Singh و 99 دیگر اتباع هند معتبر برای لاهور…کپی فرستاده برای اطلاعات به آقای علی فخار, رئیس, جهان Punjabi کنگره لاهور…”

زبان به بیان دیپاک Manmohan Singh (79) برجسته ايراني نویسنده و رئیس جمهور جهان Punjabi کنگره (هند فصل) خواهد شد که منجر به هند هیئتی به پاکستان برای شرکت در این کنفرانس گفت: “در تاریخ 7 فوریه در پاکستان را وزارت کشور با صدور نامه ای اطلاع رسانی پاکستان کمیسیون عالی است که تصویب شده است اعطا ویزا به 100 هند داشت. اما در ساعت گذشته, در فوریه 9, ما مطلع شدند که ویزا داده خواهد شد و به 25 نمایندگان تنها. این بود تنها پس از ما نگه داشته و اصرار دارد که آنها توافق کردند به دادن ویزا به 39 شرکت کنندگان است. آن است که سخت ترین کار برای دریافت ویزا برای پاکستان و یکی دستخوش بسیاری از آزار و اذیت. برای ساعت ها نماینده ما سوال شد در کمیسیون عالی پاکستان و حتی پس از آن آنها هرس لیست شرکت کنندگان با بیش از نیم.”

او در ادامه گفت که علی فخار مشهور رمان نویس از پاکستان و رئیس جمهور جهان Punjabi کنگره (پاکستان فصل) بود دعوت بسیجیان و همه شرکت کنندگان کاملا به دنبال به جلو به این کنفرانس است. “ما می گویند که گورو ناناک کسی است که متصل به هند و پاکستان با وجود همه تلخی و دشمنی بین دو کشور. گورو ناناک است مشترک ما گنج است اما ما با آن مواجه هستند از جمله آزار و اذیت و حتی برای شرکت در یک رویداد اختصاصی برای اولین سیک گورو. کل فرایند بسیار کند و خسته کننده است که با وجود اعمال در ماه دسامبر در هفته گذشته ما در تاریکی نگه داشته تا ساعت گذشته. و حتی پس از خود وزارت اعطا تصویب به ویزا برای 100 هندی نمایندگان به آن داده شده است به 39 شرکت کنندگان تنها,” او اضافه شده است.

“زمانی که ما تماس پاکستان کمیسیون عالی آنها ذکر برخی از ویژگی های دلایل رد ویزا از بیش از نیمی از ما درخواست,” او گفت: “شاید جنجال های اخیر از یک کبدی تیم از هند به پاکستان بدون تایید نیز یک دلیل اما آن است که تنها ما سوء ظن است. ما شده اند با توجه به هر دلیل.”

پنجاب پاکستان مجمع سخنران چودری پرویز الهی است که انتظار می رود به ارائه سخنرانی مراسم تحلیف در 14 فوریه و پنجاب Chaudhury محمد سرور است که انتظار می رود به ارائه انعقاد آدرس در فوریه 16, طبق برنامه سفر به اشتراک گذاشته شده توسط برگزارکنندگان از لاهور با هند دیدار کرد. در فوریه 17 و 18, هندی, نمایندگان خواهد شد بازدید از Kartarpur صاحب و Nankana صاحب بود.

جلسات در این کنفرانس شامل مقالات پژوهشی در گورو ناناک مانند گورو ناناک و تعالیم گورو ناناک بنی – تئوری و عمل, Guru Nanak بنی ارتباط و پنجابی بحران تاثیر گورو ناناک در Punjabi ادبیات داداش Mardana – Sahitkaran د Drishtikon تن در میان دیگران. یک فیلم مستند در بابا فرید و بابا Dubai شاه نیز به نمایش در آمد. محبوب Punjabi خواننده Paramjit سینگ سیدهو (Pammi بهایی) بخشی از هیئت خواهد بود ارائه برنامه های فرهنگی. یک بحث است و همچنین برنامه ریزی در موضوع ‘ساخت پل از حالت عادی بین هند و پاکستان’ و ‘حفظ فرهنگ پنجابی میراث در هند و پاکستان’ در فوریه 16.

نمایندگان از کانادا و آلمان و سنگاپور و آمریکا و هلند و دانمارک و استرالیا نیز انتظار می رود.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im