رسمی کارگران بخش نه ثبت نام مقامات پرچم مشکلات در پرداخت دستمزد

نوشته شده توسط Aanchal مجله | دهلی نو | به روز شده: مارس 30, 2020 8:13:01 am

india lockdown, migrant labour movement, migrant labour crisis, unorganised sector, registered unorganised workers, coronavirus, indian express کارگران در گریتر نیدا شنبه. (عکس: Gajendra Yadav)

مرکز و چندین ایالت خواسته اند مغازه ها و موسسات و سایر واحد های تجاری برای پرداخت دستمزد به کارگران خود را در طول مستند اما ماهیت رسمی این اشخاص و عدم ثبت بسیاری از unorganised کارگران متحده را محدود متحده توانایی و کنترل اداری برای اجرای سفارشات چنین گفت: مقامات دولتی که نمی خواهید به توان نام برد.

برخی از دولت هند اکسپرس به صحبت کرد گفت: علاوه بر این دولت ظرفیت برای اطمینان از سفارشات خود را ملاقات شد آنها دست و پنجه نرم کردن با مسائل دیگر: بسیاری از unorganised کارگران بخش ثبت نشده با این دولت و اکثر متحده ندارد قابل توجهی جسم از بودجه برای دیدار با چنین احتمالات.

به عنوان خوانده شده| دولت دو برابر پایین در مستند: به بنیادی جریان مهاجران غیرقانونی در مرزهای دولتی مهر و موم شده

“اکثر موسسات در هند غیر رسمی در بخش موسسات بسیاری از آنها ثبت نشده است. برخی ممکن است ثبت شده در مغازه ها و موسسات عمل می کنند اما بسیاری از آنها نیست. پس مشکل از محل آنها چگونه بسیاری از آنها شاغل وجود دارد و پس از آن ساخت پول در دسترس به آنها.

صدور دستور بدون ظرفیت اداری به انجام آن است که کمی نگران کننده است. در این نوع از وضعیت شما, شما می توانید این کار را با سازماندهی بخش اشخاص, اما برای یک unorganised و غیر رسمی بخش استقرار آن عملی نیست” رئیس سابق آمار هند Pronab Sen گفت.

بسیاری از مقیاس کوچک مغازه ها و موسسات باید حداقل بافر استفاده شده است که توسط آنها به مدیریت خرید و آن را دشوار است به پرداخت در طول 21 روز تعطیلی صنعت, منابع گفت.

“اکثر کسب و کارهای کوچک اجرا با پولی بافر از 3 تا 7 روز است که با آنها مدیریت سرمایه در گردش مورد نیاز از جمله خرید از ورودی ها و مقررات مربوط به حقوق کارگر. تمدید shutdown که امتداد فراتر از چند روز مانع این چرخه و باعث می شود آن را دشوار است به ارائه برای پرداخت از جمله حقوق. هیچ راهی وجود دارد که اکثریت کوچک و حتی متوسط کسب و کار می تواند حقوق و دستمزد پرداخت زمانی که کارخانه یا واحد ازطریق آن با کرکره های” یک مقام ارشد اجرایی با یک بمبئی مبتنی بر کسب و کار متنوع که تعداد چند کوچک و متوسط به عنوان بخشی از آن تامین کننده پایه گفت.

بخوانید| Chinmay Tumbe مصاحبه: ‘قبل از اعلام lockdown اطمینان کارگران مهاجر کمک کرده اند’

کارشناسان گفت که حتی در بخش ساخت و ساز که در استخدام بزرگترین سهم از کارگران مهاجر کارگران را نمی توان به یک پیمانکار ساخت آن را دشوار برای به اجرا درآوردن چنین سفارشات.

Sen پیشنهاد کرد که مقامات دولت باید به جای راه اندازی مراکز ثبت نام و به صورت مهاجر و گاه به گاه کارگران بلافاصله در شهرهای بزرگ و به آنها کمک کند. “مهاجرت باید متوقف شده است بسیار زودتر. بیشتر از چیزی که معقول به انجام در حال حاضر است به مردم بگویید که در حال کار در این موسسات به خود را با ثبت نام برخی از مقامات دولتی و می گویند که دولت در ثبت نام آنها ‘x’ مقدار از پول را در به صورت روزانه یا هفتگی بسته به اینکه چگونه آنها می خواهند به انجام آن… چیزی مانند جیره سیستم,” او گفت:.

همانطور که در گذشته در دسترس ششم اقتصادی سرشماری انجام شده در طول ژانویه 2013-آوریل 2014 از مجموع 5.85 کرور موسسات با 13.13 کرور کارگران در عملیات 77.6 درصد (4.53 کرور) مشغول شد در غیر فعالیت های کشاورزی (به استثنای دولت دفاع و اجباری تامین اجتماعی فعالیت) در حالی که 22.4 درصد موسسات (1.31 کرور) بودند درگیر در فعالیت های کشاورزی (به استثنای تولید محصول و کشت و زرع).

بدون اخیر آمار رسمی برآورد این کشور unorganised کارگران است. با توجه به آخرین NSSO, اشتغال و بیکاری, بررسی, 2011-12, unorganised کارگران بخش برآورد شد به 82.7 درصد یا 39.14 کرور از کل 47.41 کرور روپیه برآورد افراد شاغل. سهم از unorganised یا بخش غیررسمی به اقتصاد ملی آماری گزارش کمیسیون 2012, متفاوت است بین 48 درصد و 56.4 درصد است. در حالی که وزارت کار حفظ کند داده ها بر روی کارگران مهاجر بررسی های اقتصادی در گذشته را بر عهده داشتند و آن را در 20 درصد از کل نیروی کار است.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر