هند برنامه تماس تصویری با رهبران سارک در روز یکشنبه برای بحث در مورد COVID-19

توسط: اکسپرس میز وب | دهلی نو | به روز شده: 14 مارس سال 2020 9:14:30 pm

India schedules a video call with SAARC leaders on Sunday to discuss COVID-19 نخست وزیر نارندرا مودی رسیده بود به رهبران سارک دسته بندی جمعه ، (عکس)

یک روز پس از نخست وزیر نارندرا مودی رسیده به رهبران سارک برای شرکت در یک ویدئو کنفرانس به بحث در مورد به سرعت در حال گسترش coronavirus وزارت امور خارجی گفت: یک تماس برنامه ریزی شده است در ساعت 5 بعد از ظهر یکشنبه. رهبران هشت کشور — افغانستان, بنگلادش بوتان هند و مالدیو و نپال و پاکستان و سریلانکا — شرکت انتظار می رود.

نخست وزیر رسیده بود به منطقه بندی پنج شنبه, تبادل به آنها این ایده از یک ویدئو کنفرانس به گچ از یک استراتژی قوی برای مبارزه با شیوع.

در میان هشت کشور های سارک هند تا کنون ثبت شده 82 مورد و به دنبال آن پاکستان (20) مالدیو (8) افغانستان (7) بنگلادش (3) سری لانکا (2) و نپال و بوتان (1) را.

در حالی که رهبران از نپال, بوتان و سریلانکا مالدیو استقبال از این طرح آن بود که پاکستان پاسخ مثبت است که به عنوان یک شگفتی برای بسیاری از. “ما ابلاغ شده که SAPM (دستیار ویژه به نخست وزیر پاکستان) بر سلامت (ظفر میرزا) در دسترس خواهد بود برای شرکت در ویدیو کنفرانس از کشورهای عضو سارک در موضوع” پاکستان سخنگوی وزارت امور خارجه عایشه Farooqui گفته بود در یک توییت در روز جمعه.

در یک سری از توییت در روز جمعه ساعت مودی بود گفت: “سیاره ما این است که مبارزه با COVID-19 رمان Coronavirus. در سطوح مختلف دولت و مردم در تلاش هستند تا بهترین خود را به مبارزه با آن. جنوب آسیا است که به تعداد قابل توجهی از جمعیت جهان باید ترک هیچ سنگ نمیماند که پشت به اطمینان حاصل شود مردم ما سالم هستند.”

او در ادامه نوشت: “من می خواهم به پیشنهاد که رهبری کشور های سارک گچ از یک استراتژی قوی برای مبارزه با کروناویروس. ما می تواند بحث از طریق ویدئو کنفرانس, راه هایی برای نگه داشتن شهروندان سالم است. با هم ما می تواند مجموعه ای به عنوان مثال به جهان و کمک به یک سیاره سالم.”

در همین حال بریتانیا نخست وزیر بوریس جانسون نیز در تماس با PM مودی به بحث در مورد گسترش coronavirus در سطح جهان به عنوان بسیاری از کشورهای در حال رفتن به یک خاموش کردن حالت.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر