هند درخواست بازگشت از قرن 15 بت از انگلستان موزه

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

هند ساخته شده است یک درخواست رسمی برای یک قرن 15 برنز بت اعتقاد به سرقت رفته از یک معبد در تامیل نادو و در بر داشت راه خود را به موزه بریتانیا از طریق حراج.

مجسمه سنت Tirumankai Alvar حاصل شد Ashmolean Museum در دانشگاه آکسفورد از حراج خانه در سال 1967 از مجموعه ای از جمع آوری به نام J R بلمونت (1886-1981).

در این موزه می گوید که آن را هشدار به ریشه های باستانی مجسمه توسط یک محقق مستقل در ماه نوامبر سال گذشته پس از آن هشدار هندی کمیسیون عالی.

“پژوهش در عکس بایگانی IFP-EFEO (Institut Francais de Pondichery و زبان فرانسه Ecole d’Extreme-شرق) به نظر می رسد برای نشان دادن همان برنز در معبد شری Soundarrajaperumal Kovil در تامیل نادو در سال 1957 میلادی” بیانیه ای از Ashmolean Museum روز دوشنبه گفت:.

“این Ashmolean مطلع شد که برنز یکی از تعدادی از برنز در مجموعه, در اروپا و ایالات متحده شناسایی شده توسط این محقق از طریق IFP-EFEO archive” بیانیه ای گفت:.

اگر چه هیچ ادعا علیه شیء موزه رسما به ارمغان آورد و با توجه به این توجه از کمیسیون عالی در 16 دسامبر سال گذشته درخواست اطلاعات بیشتر از جمله ممکن است پرونده های پلیس است که به کمک آنها ایجاد کار را منشأ.

“ما باز به برگزاری بحث بیشتر در اطراف امکان بازگشت این مجسمه” موزه گفت.

هندی, کمیساریای عالی در انگلستان Ruchi Ghanashyam اذعان کرد که “فعال” حرکت از موزه به زودی و پس از این موضوع فرستاده شده بود به مقامات هند برای پیگیری یک درخواست رسمی برای استرداد بت فرستاده شده به موزه در اوایل این ماه.

“ما درخواست ما اعلام کرده اند که گزارش پلیس مبله شده بت بال روشنی نشان می دهد که اصل خدا زن را IFP archives دزدیده شده است و جایگزین با یک جعلی و سرقت بت همان است که در حال حاضر با Ashmolean” گفت: Rahul Nangare اول کار (تجارت) در کمیسیون عالی در لندن است.

“پس ما با ارائه آنها را به پلیس گزارش همراه با درخواست رسمی برای جبران Ashmolean اطلاع داده اند که آنها در حال حاضر انجام بیشتر سعی و کوشش به دلیل رسمی از Ashmolean همچنین برنامه ریزی برای سفر به هند در مدت کوتاهی. ما درخواست آنها را برای تسریع در همان طوری که تصمیم نهایی گرفته شده است در اولین,” او گفت:.

این موزه که دارای برخی از معروف ترین در جهان هنر و باستان شناسی آثار باستانی می گوید آن را به دست آورد مجسمه “حسن نیت” در سال 1967.

“ما در حال حاضر هیچ نشانه ای از چگونه برنز خود را وارد [بلمونت] مجموعه و ما در ادامه به بررسی با حمایت از بالا, کمیسیون اروپا” موزه گفت.

شده اند وجود دارد تعدادی از موارد به سرقت رفته و هند آثار باستانی در حال بازگشت از انگلستان به هند اخیرا در مرداد سال گذشته هنگامی که سنگ آهک حک شده مجسمه سازی امداد نشات گرفته از آندرا پرادش و “Navaneetha کریشنا” مجسمه برنز نشات گرفته از قرن 17 تامیل نادو بودند دست به کمیساریای عالی به انگلستان پس از یک مشترک آمریکا و بریتانیا در تحقیقات مربوط به اسکاتلندیارد هنر و عتیقه جات واحد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>