هند را رد جامو و کشمیر مرجع در پاکستان-چین بیانیه

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

چین در روز شنبه مطمئن پاکستان است پرداخت “توجه” به وضعیت در جامو و کشمیر و آن را مخالف هر یک جانبه اقدامات در این منطقه باعث دهلی نو به می گویند که آن را انتظار دارد پکن به اظهار نظر در هند در امور داخلی.

اشاره به کشمیر گنجانده شد در یک بیانیه مشترک صادر شده در پایان پاکستان رئیس جمهور عارف Alvi قبل از ازدواج سفر به چین در میان coronavirus بیماری همه گیر. دو طرف همچنین صحبت در مورد ساخت چین-پاکستان به کریدور اقتصادی (CPEC) یک “با کیفیت بالا در پروژه نمایشی” از چین کمربند و جاده ابتکار.

“طرف چینی تأکید شد که در آن با توجه به وضعیت فعلی و تصریح کرد که مسئله کشمیر بود و اختلاف سمت چپ از تاریخچه و باید به درستی و مسالمت آمیز حل و فصل بر اساس سازمان ملل متحد قطعنامه شورای امنیت و توافق نامه های دو جانبه” این بیانیه مشترک اضافه شده است.

آن اضافه شده است که چین “مخالف هر گونه اقدامات یک جانبه که وضعیت را پیچیده تر” در کشمیر. این بیانیه در ادامه گفت هر دو طرف رد و بدل شده بود نمایش وضعیت در کشمیر و پاکستان جانبی تا به حال در جریان طرف چینی در “آخرین تحولات از جمله نگرانی های آن و موقعیت فعلی مسائل فوری”.

پاکستان و چین نیز گفت: در فاز جدید توسعه CPEC ترویج و صنعتی و اجتماعی و اقتصادی توسعه است. “هر دو طرف امیدوار است که 10th همکاری مشترک کمیته (JCC) جلسه CPEC برگزار می شود, به زودی بیشتر خواهد شد کمک به ساخت CPEC با کیفیت بالا, تظاهرات, پروژه BRI” در بیانیه ای گفت:.

در یک مختصر و مفید پاسخ بلافاصله پس از امور خارجی سخنگوی وزارت Raveesh کومار گفت: هند رد مرجع به جامو و کشمیر در بیانیه مشترک. “قلمرو اتحادیه جامو و کشمیر است که بخشی جدایی ناپذیر از هند است. مسائل مربوط به J&K هستند [یک] موضوع داخلی هند,” او گفت:.

“ما انتظار داریم کشورهای دیگر از جمله چین و نه اظهار نظر در اموری که در امور داخلی هند و همچنین احترام به هند حاکمیت و تمامیت ارضی فقط به عنوان به هند خودداری از اظهار نظر در مسائل داخلی کشورهای دیگر,” او گفت:.

هند نیز به شدت رد و تصریح کرد نگرانی خود را به چین و پاکستان در پروژه های در به اصطلاح “غیر قانونی” چین و پاکستان کریدور اقتصادی’ است که در خاک هند شده است که به طور غیر قانونی اشغال شده توسط پاکستان از سال 1947″ کومار گفت.

“هند قاطعانه مخالف هر گونه اقدامات توسط کشورهای دیگر برای تغییر وضعیت موجود در پاکستان تحت اشغال J&K. ما از طرف های مربوط به توقف چنین اقدامات است. چنین فعالیت های غیر قانونی پذیرفته نخواهد هند” او گفت:.

هند همواره مخالف CPEC چرا که بخش مهمی از آن می گذرد از طریق پاکستان-کشمیر تحت اشغال.

اشاره به کشمیر در بیانیه مشترک شد در خط با چین قوی مخالفت هند تصمیم به لغو جامو و کشمیر را در وضعیت ویژه ماه اوت گذشته. دهلی نو را رد کرد پکن انتقاد کرد و گفت این یک موضوع داخلی است که نمی تاثیر مرزهای بین المللی.

Alvi ملاقات رئیس جمهور Xi Jinping لی کچیانگ نخست وزیر و رئیس چین پارلمان Li Zhanshu. Alvi بازدید است که به عنوان دیده می شود پاکستان همبستگی با چین در زمانی که از آن دست و پنجه نرم کردن با بدترین بحران بهداشت عمومی از زمان تشکیل این کشور تحت حکومت کمونیستی در سال 1949.

در طول جلسات چین اذعان کرد تلاشهای پاکستان برای مبارزه با تروریسم و مبارزه با تروریسم و تامین مالی. پکن همچنین ابراز همبستگی خود را با اسلام آباد را در “حفاظت از ارضی و حاکمیت و استقلال و امنیت” و هر دو طرف مجددا حمایت خود را در مورد مسائل مربوط به هر یک از دیگر هسته ای منافع ملی است.

یازدهم شخصا تشکر Alvi برای بازدید از چین در یک زمان بحرانی و ابراز قدردانی برای پاکستان ژست حمایت و همبستگی. پاکستان همچنان به حمایت خود از چین در سین کیانگ که در آن پکن متهم شده است از موارد نقض حقوق بشر علیه اقلیت مسلمان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>