هند را محکوم ربودن سیک رهبر جامعه در افغانستان

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

دهلی نو: هند در روز دوشنبه را محکوم کرد ربودن یک جامعه سیک رهبر در افغانستان گفت: هدف قرار دادن و آزار و اذیت اقلیت ها توسط “تروریست ها در دستور خود را حامیان خارجی” است که یک ماده از نگرانی.

Nedan سینگ ربوده شده بود توسط افراد ناشناس در Tsamkani منطقه پکتیا در شرق افغانستان هفته گذشته است. او به عنوان یک یاور در gurdwara.

امور خارجی سخنگوی وزارت Anurag Srivastava گفت: “ما به شدت محکوم ربودن آقای Nedan سینگ یک رهبر هندو و سیک جامعه افغانستان توسط تروریست ها.

“هدف قرار دادن و آزار و اذیت اقلیت اعضای جامعه توسط تروریست ها در دستور خود را حامیان خارجی این است که یک ماده از نگرانی.”

Srivastava نیست نام هر کشور برای بودن در پشت این آدم ربایی هر چند سخنان خود با اشاره انگشت در پاکستان این است که متهم توسط هند از حمایت گروه های تروریستی فعال در افغانستان است.

“هند در تماس با دولت افغانستان برای تامین امنیت و رفاه جامعه اقلیت در افغانستان است. ما امیدواریم که دولت افغانستان قادر خواهد بود به امن امن و آزادی های اولیه از آقای Nedan سینگ” Srivastava اضافه شده است.

این آدم ربایی می آید ماه پس از نزدیک به 30 نفر از اعضای اقلیت سیک کشته شدند در یک حمله تروریستی در محل عبادت در کابل در 25 مارس. که حمله شد و ادعا کرد توسط دولت اسلامی هر چند مقامات گفته اند که شبکه حقانی و لشکر-e-Taiba در ارتباط بودند به حمله.

افغانستان اقلیت سیک کاهش یافته به چند صد خانواده ها پس از هدفمند توسط طالبان و گروه های دیگر در دهه های اخیر.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>