هند نزدیک به پیدا کردن آن ‘از دست رفته’ میلیون بيماران مبتلا به سل

Category: ایندین اکسپرس هند | No comments

نوشته شده توسط Abantika Ghosh | دهلی نو | منتشر شده در تاریخ: 1 مارس سال 2020 3:13:22 am

Chandigarh news: Administration setup wellness centres to aid TB treatment هند همچنین بیش از یک میلیون ‘از دست رفته’ موارد هر سال که مطلع نیست و بیشتر باقی می ماند یا تشخیص داده نشده و یا unaccountably و کافی تشخیص داده و درمان در بخش خصوصی است.”

پیدا کردن “گم شده و میلیون ها” همواره بزرگترین چالش در دستیابی به هدف جهانی برای پایان دادن به بیماری سل (TB) تا سال 2030. از حدود 4.3 میلیون نفر که “از دست رفته” توسط سیستم مراقبت های بهداشتی هند که در پی جهانی سل گزارش به تنهایی یک میلیون “از دست رفته”.

اما به هر نخست وزیر نارندرا تعهد هند تنظیم مناظر خود را در دستیابی به پایان TB هدف پنج سال زودتر از مهلت جهانی.

در یک جهش چشمگیر به سمت آن هدف و هند موفق به ردیابی 70 درصد — حدود 7 لاخ بيماران مبتلا به سل در سال گذشته با ترکیبی از انگیزه برای پزشکان و گسترش تشخیصی شبکه پشتیبانی تغذیه برای بیماران و ارائه قانونی برای مجازات عدم اطلاع از بیماران توسط بخش خصوصی پزشکان.

توضیح داد

هویج و چوب

در سال 2018 هند گذشت یک سفارش است که گفت: شکست های بالینی موسسات به اطلاع سل بیمار به گره افسر و محلی بهداشت عمومی کارکنان را می توان با یک حبس از شش ماه تا دو سال. اما, ارائه, مقامات می گویند که صرفهجویی به عنوان ایده این است که به harrass. “ما نیاز به فایل بیش از حد بسیاری از دپو – برخی از اعلامیه فرستاده شد در گجرات و Madhya Pradesh و یک شاه ثبت شده در احمدآباد” یک مقام رسمی گفت.

آخرین گزینه افسران می گویند یک صرفهجویی استفاده می شود ارائه — آن است که انگیزه هایی که انجام داده اند. بخش خصوصی ارائه دهندگان نه تنها با توجه به مشوق برای اطلاع از بيماران مسلول اما هزینه درمان و تست به عهده دولت حتی اگر بیمار همچنان دیده می شود توسط بخش خصوصی ، به گفته یک مقام ارشد مرتبط با کنترل بیماری سل شد و به اطمینان حاصل شود “که دکتر نیست دست در هزینه های خود را و غیره. که نمی خواهد کار به دلیل نظر ما این است که برای رسیدن به این بیماران ببینید که آنها درمان کامل”.

این مقام گفت: “در سال 2017, ما تا به حال حدود 10 لاخ از دست رفته TB موارد (حدود 27.4 lakhs شناسایی 17.5 lakhs). در سال 2019 شکاف در حال حاضر به کاهش 2.9 لاخ موارد (حدود 26.9 لاخ تشخیص 24.03 لاخ). در طول دو سال گذشته ما شده اند قادر به ردیابی 10 لاخ موارد اضافی — 3.5 لاخ در سال 2018 و 6.5 لاخ در 2019.”

ملی برنامه ریزی استراتژیک برای TB حذف 2017-2025 می گوید: “هند درگیر شده است در کنترل بیماری سل فعالیت برای بیش از 50 سال است. در عین حال TB همچنان به هند شدیدترین بحران بهداشتی. ابتلا به سل جان برآورد 480,000 سرخپوستان هر سال و بیش از 1,400 هر روز. هند همچنین بیش از یک میلیون ‘از دست رفته’ موارد هر سال که مطلع نیست و بیشتر باقی می ماند یا تشخیص داده نشده و یا unaccountably و کافی تشخیص داده و درمان در بخش خصوصی است.”

در سال 2017, هند, آغاز طرح زیر که بيماران مبتلا به سل داده می شود 500 تومان در هر ماه به عنوان تغذیه به عنوان بیماری است که معمولا همراه با سوء تغذیه و ایمنی پایین. عمومی تشخیصی شبکه شده است به طور چشمگیری گسترش یافته و از 14000 مراکز در سال 2017 به 20 ، 000 در حال حاضر.

به گفته وزیر بهداشت Preeti سودان درمان انطباق بسیار بالا در 85 درصد و تعداد سل مقاوم به دارو موارد تنها کسری از آنچه در آن است در کشورهای غربی است. “ما باید با استفاده از وسیله نوآورانه مانند TB مجامع و TB قهرمانان برای رسیدن به unreached و ردیابی 7 لاخ ‘از دست رفته’ TB موارد,” او گفت:.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>