سری لنکایی, نخست وزیر ماهیندا Rajapaksa است در اولین سفر خود را به هند پس از مصرف ، او را به صحبت Padma رائو Sundarji در مورد سریلانکا کشتی با پاکستان که هند را متهم درگیر تروریسم مرزی; تغییرات پیشنهادی به تامیل شوراهای ولایتی به جای دادن آنها خودمختاری بیشتر تحت قانون اساسی 13th متمم; و جزیره کشور روابط استراتژیک با چین است که بزرگترین سرمایه گذار. ویرایش گزیده ای:

یکی از افراد شما بحث و گفتگو با نخست وزیر نارندرا مودی امروز مبارزه با تروریسم شد. حملات انتحاری توسط اسلامگرا بمب افکن کشته شدن بیش از 200 نفر و مجروح شدن صدها نفر در کلمبو در سال گذشته است. اما شما شده است بحث در مورد همان موضوع را با پاکستان که برای هند است که سرچشمه از حمایت دولت ترور است. نیست که یک تناقض ؟

ما در برابر تروریسم هر کجا که آن را از می آید. بنابراین ما بحث در مورد این موضوع با هر دو کشور هند و پاکستان و ادامه خواهد داد به انجام این کار. و راه هر دو کشور پاکستان و هند به ما کمک کرد برای پایان دادن به 30 سال جنگ داخلی در برابر نوع دیگری از تروریسم است که از آزادی Tigers of Tamil Eelam (LTTE). پاکستان به ما سلاح و هواپیما. هند خیلی کمک کرد اما نمی خواهم به کشتزارهای آن را در زمان. چرا هند بدون کمک من نمی فکر می کنم که ما برنده این جنگ.

از محققان غربی به هوش بسیاری هشدار داده اند که پاکستان برای سال ها مورد استفاده آن حضور دیپلماتیک در کلمبو به radicalise سریلانکا مسلمانان و به محاصره هند با دشمن گروه های اسلام گرا در کشورهای همسایه. با توجه به این افت می تواند هند را به بحث و گفتگو با سریلانکا در مبارزه با تروریسم به طور جدی ؟

ما نمی دانیم که در مورد این اتهامات از آنجایی که ما نمی دریافت اطلاعات است. اما در حال حاضر ما می توانید ببینید چه خبر است و باید به اقدام است. نگاه هند و پاکستان-شما باید خود مشکلات. اما این است که خود را موضوع داخلی. آیا جمهوری اسلامی و یا نوع دیگری ما باید به نوعی از همکاری با هند است. ما باید تبادل دیدگاه ها و اطلاعات است. قبل از عید پاک بمب گذاری انتحاری در کلمبو در ماه آوریل گذشته هند به اشتراک گذاشته هشدارها و هوش حتی در صبح روز حملات خود را. اما ما در دولت های قبلی نیست آنها را جدی بگیرید. است که چرا کسانی که حملات شنیع اتفاق افتاده است. ما منصوب کمیسیون در حال حاضر به نگاه به غم انگیز است که گذشت. بازرس کل پلیس و وزیر دفاع آن زمان گرفته شده بودند را بازداشت و اوایل این هفته منتشر شد.

نیروی دریایی پاکستان ارشد در کلمبو در این ماه نیروی هوایی پاکستان ارشد است که در حال حاضر در سفر — وجود دارد یک جریان ثابت از نظامی بازدید کننده از پاکستان به سریلانکا. در اوایل این هفته سری لنکایی رسانه ها به نقل از آن بالا به عنوان کمیسر اصرار سریلانکا را محکوم هند برای بلند کردن اجسام 370 مقاله در جامو و کشمیر. آیا این دخالت در روابط دو جانبه با هند ؟

نگاه هر نظر از هر کشور, ما نمی خواهد درگیر در مسائل داخلی هند است. اما به یاد داشته باشید این: من همیشه می گویم هند یک رابطه. دیگران هستند.

هند می خواهد سریلانکا برای اجرای 13th متمم به قانون اساسی که منجر به ایجاد شوراهای ولایتی در تامیل-مناطق تحت سلطه و خواستار حداکثر استقلال برای آنها. اما رئیس جمهور Gotabaya Rajapaksa پیشنهاد کرد که به تازگی شوراهای ممکن است از کار برکنار شده است. می شود آنها را لغو کرد ؟

نه در مقابل ما در حال رفتن به تقویت سیستم نظارتی شوراهای ولایتی. اما پس از آن کسانی که شوراها باید با استفاده از آنچه ما به آنها برای توسعه شمال شرق و مناطق. تا به حال این اتفاق نمی افتد. ما به آنها پول برای توسعه; به جای تلاش برای کمک به مردم این مناطق آنها بازگشت پول و ما از تمام توسعه است. حتی تامیل ملی داد (TNA) است که به خوبی نشان داده شده در مجلس ما هرگز علاقه مند به توسعه است. همه آنها صحبت کردن در مورد انتقال و ایجاد یک دولت جداگانه برای تاميل.

یک توافقنامه تجارت آزاد با هند گیر است چون سریلانکا ترس هجوم کالاهای هند در سریلانکا بازار. آیا شما در مورد آن را با همتایان ؟

هیچ. در حال حاضر ما در حال کار بر روی پروژه های خاص که خواهد ساخت و به هر کس اعتماد به نفس و در نهایت جوهر FTA.

چین را بزرگترین سرمایه گذار. وزیر امور خارجه چین وانگ یی می گوید چین در سریلانکا را شریک استراتژیک. برادر خود را هم یادداشت ماهیت استراتژیک خود را در بندر Hambantota ساخته شده بود که توسط چینی ها و که در آن آنها باید 99 سال اجاره و حقوق صاحبان سهام. لطفا تعریف این ‘استراتژیک’ رابطه ؟

چین به ما کمک کرد تا به خاطر توسعه است. ما جنگ را در هم کوبید کشور ما نیاز به کمک به توسعه آنها آماده بودند پس چرا نه ؟ ما در زمان پول خود را و توسعه آن منطقه است. Hambantota است با ارزش یک دارایی استراتژیک از آنجا که از محل آن درست در وسط اقیانوس هند. آن است که حساس جغرافیایی فضا. متاسفانه دولت قبلی به معنای واقعی کلمه به آن به چین با مبادله بدهی به حقوق صاحبان سهام و امضاء که اجاره نامه. ما نمی خواهد را انجام داده اند و در حال تلاش برای پیدا کردن راهی برای خروج همراه با چینی ها در حال حاضر.

اما وزیر امور خارجه چین همچنین گفت که چین ‘اجازه نمی دهد خارج را تحت تاثیر قرار به دخالت’ در سریلانکا. که به تفسیر باز است. چگونه شما را تسکین هند و دلهره در این جبهه?

پس از هند است نه دخالت در مسائل داخلی ما که بیانیه است نه به معنای برای هند است. هند هرگز دخالت. در واقع حتی هند ساخته شده است اظهارات مشابه که شما همیشه از ما محافظت می کند. و من کاملا مطمئن شوید که شما خواهد شد. نگاه این است که چین از دیدگاه; در نهایت ما سریلانکا را برای تصمیم گیری در مورد آنچه که دخالت و چه چیزی نیست.

ایالات متحده هل دادن شما به ثبت نام و تمدید هزاره جمع و جور حساب (MCA) و یک وضعیت نیروهای قرارداد (مبل). این بازسازی از نظر دومی را که ما برای قرار دادن چکمه بر روی زمین در کشور است. شما می رویم به ثبت نام آنها ؟

ما منصوب کمیسیون به نگاه به این توافق نامه.

قدرت بزرگ اتحاد در حال خزيدن در سراسر اقیانوس هند. وجود دارد چهار از یک سو و قدرت های بزرگ مانند چین و روسیه از سوی دیگر است. خواهد سریلانکا تاریخ Quad اگر خواسته ؟

که هنوز رتبهدهی نشده است آمده تا برای بحث اما ما را به بحث آن را در میان خودمان اولین و اگر ما می خواهیم به انجام آن ما را به رفتن به کابینه ما. هر آنچه که ما انجام سریلانکا را دفاع از منافع خود ،

سریلانکا است که بخشی از چین کمربند و جاده ابتکار. (BRI). اما از آن است که زیر آتش از بسیاری از کشورها در سراسر جهان برای خود ‘دام بدهی’ توسعه است. آیا شما به اشتراک گذاری آن نگرانی ها ؟

سریلانکا دریافت کرده است بسیاری از مزایای از اینکه بخشی از BRI. اجازه دهید به شما یادآوری کنم – ما بدهی خارجی نسبت به چین است که تنها 12 درصد از ما به طور کلی بدهی خارجی و ما نمی کرده. ما هر چه پول در زمان ما از آنها برای ساخت زیرساخت ها است.

شما در حال رفتن به سفر بودایی, سایت های مذهبی, اما همچنین رفتن به تیروپاتی. شما یک بودایی مومن اما شما هرگز از دست ندهید یک فرصت برای رفتن وجود دارد. چرا ؟

من شده است وجود دارد هر زمان که احساس می کنم. بله من یک بودایی. اما من یک اعتقاد لرد ویشنو بیش از حد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im