‘اگر شما به لحاظ سیاسی متعهد به از بین بردن حفاظت مناطق می گویند تا’: HC raps خطار دولت

نوشته شده توسط Sofi Ahsan | Chandigarh | منتشر شده در تاریخ: فوریه 13 سال 2020 8:00:44 am

Haryana, Haryana deforestation, Haryana natural conservation zones, Manohar Lal Khattar, Punjab and Haryana high court هاریانا وزیر منهر لعل خطار

پنجاب و هاریانا دادگاه عالی روز شنبه آمار در هاریانا دولت برای تاخیر در اطلاع شناسایی, طبیعی, حفاظت, مناطق (NCZs) در آن مناطق در حال سقوط تحت National Capital Region (NCR) و مشاهده شده است که دولت باید “گویند” اگر آن را “سیاسی متعهد” به از بین بردن آنها.

“اگر قصد شما این است که شما نمی خواهید برای محافظت از آن…. سیاسی شما متعهد به از بین بردن آنها … بگو خب… شما چه کسانی هستند ؟ شما در حال افرادی که در کسب و کار ؟ شما در حال سازندگان ؟ شما در حال شناسایی خودتان را با آنها. این 25 صفحه (دولت استشهاد)….ما در حال تلاش برای پیدا کردن چیزی است که شما را نشان می دهد لب گنده که شما در حال تلاش برای انجام کاری” مشاهده تقسیم نیمکت از رئیس دادگستری راوی شنکر Jha و عدالت آرون Palli, آن را به عنوان هشدار داد که این موضوع را تحقیر اعلامیه در برابر ماموران دولتی برای عدم رعایت دستور دادگاه.

در سال 2014 دادگاه عالی دفع کرده بود از یک دادخواست در مورد طرحهای توسعه در هاریانا زمین در حال سقوط در شورای ملی مقاومت منطقه با مشاهدات است که تمام فعالیت های حمل می تواند موضوع را به آنها را در انطباق با برنامه ریزی منطقه ای از سرمایه های ملی منطقه ای و برنامه ریزی (NCRPB). هاریانا دولت نیز گفت: برای آماده سازی زیر منطقه ای طرح. دولت با عدم انجام این کار در دادگاه 2015 کارگردانی که هیچ بیشتر مجوز یا تغییر استفاده از زمین اعطا می شود در شورای ملی مقاومت منطقه در حال سقوط در ایالت هاریانا و بدون نیاز به تایید قبل از دادگاه. در حالی که منظور شد خالی بعد از اطمینان است که مسائل مربوط به زیر منطقه ای برنامه ریزی شده اند خطاب به موضوع مربوط به NCZs — همچنین متصل به زیر منطقه ای طرح شورای ملی مقاومت منطقه باقی مانده است در انتظار تا تاریخ.

در طول جلسه به طول انجامید که در کمی بیش از یک ساعت یکشنبه, تقسیم نیمکت گفت: دولت برای پنج سال گذشته انجام داده است هیچ چیز اضافه است که آن را تلاش برای کاهش این منطقه از NCZs شناسایی شده در گذشته است. دادگاه گفت که آن را قادر به تشخیص از دولت دولت در پاسخ به اینکه آیا این احساس است که آن را تا به حال برخی از مسئولیت اخلاقی نسبت به حفاظت از محیط زیست است.

دادگاه سوال هاریانا دولت ایستاده است که تنها 64,384.66 هکتار از منطقه سقوط تحت NCZs عنوان “زمین truthing” در سال 2012 است. تصاویر ماهواره ای شناسایی شده بود 1,22,113.30 هکتار تحت NCZ در سال 2005. اما هاریانا مسابقات NCRPB را توصیف NCZs بر اساس ماهواره imageries “و بدون تایید آنها را از طریق زمین truthing و درآمد سوابق”. آن استدلال نیز این است که های مختلف تاسیسات حیاتی و سقوط ساختمان در مناطق شناسایی شده به عنوان NCZs از طریق تصاویر ماهواره ای.

“شما می توانید دستکاری درآمد سوابق. شما می توانید دستکاری چیز در زمین و سپس می گویند این زمین وضعیت تغییر کرده است. شما باید دستکاری سوابق اما تصاویر ماهواره ای تغییر نمی دهد” مشاهده این دادگاه روز شنبه. همچنین این خواست دولت است که چرا آن زیر منطقه ای طرح شد و نه در انطباق با طرح منطقهای از NCRPB.

‘هیچ Aravali تپه در هاریانا?’

در اسناد ثبت شده قبل از دادگاه عالی روز چهارشنبه هاریانا دولت گفت: اصطلاح Aravali محدوده یا تپه وجود ندارد در درآمد رکورد اضافه کردن تپه ها و زمین بسته مرتبط با آن در حال ثبت به عنوان Gair Mumkin Pahar در درآمد سوابق. دولت نیز وجود دارد گفت: برخی از جیب که در حال ثبت به عنوان Gair Mumkin Pahar اما واقعی استفاده می کند مانند کشاورزی و جاده ها و ساختمان ها و غیره. باید شایع شده است برای چندین دهه است. یک سال 2017 نامه ای که قرار داده شد قبل از دادگاه همراه با پاسخ نشان می دهد که هاریانا وزیر منهر لعل خطار همچنین نوشته بود به این مرکز است که هر گونه محدودیت بیشتر در Aravalis خواهد افزایش بار نظارتی و مانع توسعه فعالیت های دولت است.

اما دادگاه روز چهارشنبه سوال هاریانا دولت اظهارات که وجود دارد هیچ “Aravali محدوده/تپه” در وزارت امور خارجه گفت: اظهارات ساخته می شد با وجود مختلف دیوان عالی کشور سفارشات در این زمینه است.

“اجازه دهید چیزی را درک. به نظر می رسد با توجه به شما که هر کاری که لازم است انجام شود این است که می شود انجام شده توسط وزارت محیط زیست و جنگل ها و تغییر آب و هوا و هاریانا. شما را از انجام هر کاری بر روی خود را ؟ تمام زمان ما را خوانده است که اتحادیه مورد نیاز برای انجام این هیئت شد مورد نیاز برای انجام این کار است. هیچ منطقه طبیعی حفاظت منطقه Aravali? این نگرش از دولت” مشاهده دادگاه.

تقسیم نیمکت نیز با اشاره به عدم دخالت هاریانا وزارت محیط زیست و یا جنگلداری در فرآیندهای مورد NCZs به این اشاره کرد که این پاسخ در مورد, در مورد حفاظت از مناطق قبل از دادگاه واصل شده از طریق شهر و شهرسازی است.

“بنابراین در ایالت هاریانا بر خلاف هر گونه دیگر ایالت های این کشور محیط زیست است که در برخورد با شهر و کشور برنامه ریزی بخش. آیا تعطیل محیط زیست بخش? چگونه می توانم شما احساس می کنید آن وجود دارد ؟ طبیعی حفاظت از مناطق شناسایی شده توسط شهر و کشور برنامه ریزی بخش? است که در ایالت هاریانا و ماشین آلات بزرگ شناسایی هر گونه سازگار با محیط زیست حساس منطقه و یا اداره محیط زیست.. جنگل از بین رفته” مشاهده دادگاه.

در جلسه دولت به دنبال سه روز برای پاسخ به سوالات مطرح شده توسط دادگاه. همچنین اظهار داشت که بدون مجوز برای تغییر استفاده از زمین داده شده است در شناسایی NCZs. در این نوشته پاسخ به آن گفت که این موضوع در مورد NCZs پس از زمین ورزش بود تحت بررسی توسط کمیته های تشکیل شده توسط NGT و NCRPB. مورد در حال حاضر ذکر شده برای جلسه بعدی در فوریه 20.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

ایندکسر