در فوریه 25, 2019, نیروی هوایی هند میزبان یک مراسم وداع با ضیافت برای خروجی هوا غرب دستور رئیس Air Marshal C هری کومار در آن پهن Akash ظروف سرباز یا مسافر. پس از آن نیروی هوایی اسرائیل رئیس Air Chief Marshal BS Dhanoa و حدود 80 مقامات ارشد حضور داشتند ،

هیچ چیز غیر عادی در مورد نمونه نظامی نشسته و شام.

اما تنها تعداد انگشت شماری از افسران حاضر شد آگاه از آنچه در مورد آشکار شدن بیش از چند ساعت بعد: نیروی هوایی را ایجاد تاریخچه راه اندازی شده توسط این اولین زمان صلح و حملات هوایی علیه ترور پایه در پاکستان است.

به عنوان Dhanoa rsi خود را چندین دهه ارتباط با Kumar که برخی از هند بهترین خلبانان جنگنده در حال آماده شدن برای اضافه کردن یک شکوه فصل به هند تاریخ نظامی.

به عنوان هند اولین سالگرد در پولوما حمله بی سابقه هوا اقدام علیه جیش-e-محمد تسهیلات در Balakot تبدیل شده انظار پشت چگونه IAF انتخاب اهداف برنامه ریزی شده این ماموریت و اعدام قبل از طلوع raid در فوریه 26.

 

تصمیم به انجام حملات هوایی در نظر گرفته شد در عرض 24 ساعت از پولوما حمله با دولت به نیروی هوایی اسرائیل دو هفته به انتخاب ترور اهداف و راه اندازی حملات هوایی علیه آنها سه نفر آشنا با برنامه ریزی از این ماموریت گفت: درخواست نمی شود به نام. در Balakot اعتصابات طبقه بندی عملیات.

“پاکستان بود در انتظار یک پاسخ مشابه سال 2016 فولاد اعتصاب پس از Uri حمله انتحاری. هرگز تصور نمی کرد که هند می تواند در راه اندازی حملات هوایی داخل خاک خود است. به همین دلیل ما در این مسیر به شوک و تعجب به آنها گفت:” اول شخص ذکر شده در بالا.

بیش از چند روز آینده IAF کار با سازمان های اطلاعاتی قبل از ارائه یک لیست از هدف قرار دادن گزینه های دولت در فوریه 21. در صدر لیست اهداف بود JeM ترور پایه نشسته در Balakot را Jaba بالا. IAF انتخاب Balakot آن را به عنوان یک جدا شده تسهیلات با حداقل احتمال وثیقه, خسارت, اولین فرد گفت. هوش نشان داد که وجود دارد بیش از 300 تروریست خود را گرداننده و حامیان در Jaba بالا هدف. خلبانان که در زمان ماموریت داده شد جزئیات جلسه دو روز قبل از IAF راه اندازی حملات نفر دوم گفت. یکی از مهم ترین چیزهایی که در مورد این ماموریت بود عنصر برنامه ریزی فریب. “ایده این بود که پاکستان بر این باورند که ما می رسید می گویند هدف A یا B که در واقع ما آماده برای حمله به هدف C گفت:” نفر دوم.

IAF راه اندازی اعتصاب بسته از بیش از 20 مبارزان از جمله سراب-2000s و سوخو-30s از پایگاه های خود در مادها پرادش و پنجاب. این جت های جنگنده پرواز در سه جدا سازند به ماسک IAF را قصد واقعی. یکی از اعتصاب بسته متشکل از Su-30s پرواز به سمت راجستان بخش دادن این تصور به پاکستان ناظران که نیروی هوایی اسرائیل در حال برنامه ریزی برای حمله به بهاولپور ، JeM ستاد مرکزی نفر دوم گفت. این حرکت مجبور نیروی هوایی پاکستان به تقلا F-16 جنگنده از قرآن پایگاه هوایی در سرگودها است که در حدود 320 متر به بهاولپور شمالی.

یکی دیگر از جنگنده های نیروی جنگنده بسته شد و با پرواز در امتداد شعاعی با اشاره به سمت سیالکوت و لاهور ایجاد سردرگمی بیشتر در ذهن پاکستانی. “و در حالی که این اتفاق می افتد, شش میراژ-2000 مبارزان بودند راه خود را برای حمله به اهداف در Balakot…,” نفر دوم گفت.

جنگنده ها را سراب آمار سه هدف در Balakot با پنج اسرائیلی-منبع ادویه 2000 بمب با مایه های کلاهک است که به آنها اجازه پیرس از طریق پشت بام ها قبل از انفجار در داخل به علت آسیب حداکثر سوم شخص گفت.

هر بمب انجام شده حدود 80 کیلوگرم مواد منفجره در یک 900 کیلوگرم فولاد پوشش با انفجار ناشی از تاخیر زمانی و فیوز ارسال یک کشنده مقدار گلوله است که باید فورا کشته ساکنین ساختمان است.

در مصاحبه با رادیو فردا در ماه مارس گذشته پس از آن نیروی هوایی اسرائیل ارشد کارشناسی Dhanoa گفت: هند هواپیماهای جنگنده خود را زده اهداف مورد نظر با دقت. پاکستان واکنش نشان داد و روز بعد با راه اندازی حملات هوایی علیه ارتش هند تاسیسات در امتداد خط کنترل. تلاش خود را برای حمله به اهداف با این حال شکست خورده است.

بال فرمانده Abhinandan Varthaman اسکریپت نظامی تاریخ هوانوردی با سقوط یک F-16. او دستگیر شد و پس از او bailed از هواپیما خود را, اما پاکستان بازگشت و او را در 1 مارس پس از برگزاری او را اسیر برای تقریبا 60 دقیقه. او بعدها به او اعطا ویر چاکرا است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im