حسنی مبارک در مصر سرنگون “فرعون” رئیس جمهور درگذشت 91: گزارش

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

حسنی مبارک شد که مصر طولانی ترین خدمت حاکم در بیش از 150 سال قبل از مجبور شدن از اتاق با یک قیام کرد. او 91.

مرگ او اعلام شد روز سه شنبه تلویزیون دولتی. هیچ علت ذکر شده بود اگر چه خانواده اش به تازگی گفت که او می خواهم در بیمارستان بستری شده است.

لقب “فرعون” خود به مخالفان مبارک تا به حال حکومت برای 30 سال بود و به طور گسترده ای پذیرفته می شود آماده شدن پسر جوان خود را جمال به عنوان جانشین هنگامی که بهار عربی رسید به قاهره در ژانویه 2011. پس از 18 روز تظاهرات گسترده او رفته بود تصویر خود را از یک حاکم قدرتمند خرد.

مبارک با حضور در دادگاه برای قتل بیش از 850 معترضان توسط نیروهای امنیتی در روزهای پایانی رژیم او در تخت بیمارستان و در مواجهه جدی دیگر اتهامات بود اما تنها به جرم تقلب و اجتناب از خدمت زمان اضافی در زندان است. در عکس یک مرد معروف و شناخته شده برای جت سیاه و سفید رنگ و با تکبر راه رفتن دیده می شد نشسته خسته و سفیدی.

نظامی حرفه ای

محمد حسنی گفت: مبارک متولد شد و در 4 مه سال 1928 در کفر ال Meselha در دلتای نیل. امید بستن برای یک نظامی حرفه ای زمانی که مصر هنوز سلطنت او وارد آکادمی نیروی هوایی در سال 1950. چهار سال بعد شاه فاروق سرنگون شد در یک کودتا به رهبری جمال عبدالناصر.

در سال 1964 مبارک منصوب شد سر از مصر هیئت نظامی به اتحاد جماهیر شوروی تنها تامین کننده سلاح به ناصر رژیم است. از سال 1967 تا 1972 او به عنوان نیروی هوایی رئیس ستاد شد معاون وزیر برای امور نظامی و ترویج شد به افغان پس از سال 1973 اعراب و اسرائیل جنگ.

پس از مرگ ناصر و مصر منجر شد توسط رئیس جمهور انور سادات که منصوب مبارک به عنوان معاون رئیس جمهور در آوریل سال 1975 به طور موثر و تعیین او به عنوان وارث آشکار است. که پی آمد زودتر از حد انتظار با Sadat داغستان توسط بنیادگرایان مسلمان در Oct. 6, 1981, در طول یک رژه سالانه به مناسبت سالگرد جنگ سال 1973. سادات کشته شد در حالی که مبارک نشسته در کنار او فرار کرد با یک دست زخم.

مبارک در پایین ترک خورده خشونت آمیز گروه و رفت به حکومت در پایین کلید بی عاطفه سبک است که در تقابل با زرق و برق سادات سال است.

“داشتن سادات به عنوان رئیس جمهور بود که به دست جهان,” لیلا Takla یک پارلمان گفت: در آن زمان. “عالی بود اما سپس شما نیاز به کسی برای انجام پخت و پز و به دنبال پس از کودکان.”

سرکوب رقبا

در حالی که مبارک و ارائه برخی از اتاق را برای مخالفت — خاص به خطوط قرمز که شامل هیچ انتقاد و خانواده اش-او شکست خورده به دنبال از طریق در وعده برای باز کردن این کشور نظام سیاسی. سرکوب از یک آرایه وسیعی از درک رقبای تحت یک قانون اضطراری اعلام شده در سال 1981 مشخص شده سال خود را در قدرت و کمک به سوخت و نارضایتی که منجر به سقوط.

در اواخر دهه 1980 این کشور در آستانه ورشکستگی هنگامی که آن را متوقف به پرداخت بدهی های خارجی خود را. این تنها زمانی بود که مبارک با توافق برای اعزام نیروها به عنوان بخشی از عربستان به اخراج نیروهای عراقی از کویت در سال 1990 که طلبکاران به توافق نوشتن بدهی.

در سال 2004 مبارک منصوب دولت است که احیا فروش دارایی های دولت. در سال 2009 آن را به خود جذب بیش از 40 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی در صنایع نفت و گاز و مخابرات. امارات مخابرات پارسیان و بانک ایتالیایی Intesa Sanpaolo آبگرم کشیده شد به این کشور است.

از لمس

اما منتقدان او را دیدم که در ارتباط با زندگی بسیاری از مصریان — استقبال از نخبگان در حالی که فقیر بودند و چپ دست به گریبان با نرخ تورم رسیده است که بیش از 20 ٪ در سال 2008. هواداران خود را سرزنش انفجاری جمعیت و رشد اقتصادی سوء مدیریت های گذشته دولت برای مشکلات یک ملت است که به 85 میلیون نفر در زمان مبارک ایران.

مصر سرانه تولید ناخالص داخلی در سال 2009 به $2,160 تقریبا یکسان به $2,155 یک دهه قبل از آن با توجه به صندوق بین المللی پول داده است.

مبارک هرگز عقب نشینی در سیاست دیپلماتیک ایجاد روابط حسنه با اسرائیل اگر تنها مراجعه به دولت یهودی بود که برای تشییع جنازه ترور نخست وزیر اسرائیل اسحاق رابین در سال 1995. او موفق به برقراری ارتباط با همکار حاکمان عرب بودند که خشمگین Sadat تصمیم به امضای پیمان صلح با اسرائیل است.

“وجود ندارد در میان ما هر کسی که می خواهد به منطقه بازگشت به نابودی جنگ و یا به مرحله نه جنگ و نه صلح” او گفت: رهبران عرب در سال 1996. “ما صمیمانه مصمم به مبارزه برای صلح تا پایان.”

کلید داد

او همچنین حفظ مصر از اتحاد با ایالات متحده آغاز شد که با سادات را پر سر و صدا و شکستن با اتحاد جماهیر شوروی. مصر دریافت حدود 1.3 میلیارد دلار در سال در ایالات متحده کمک های نظامی.

حسنی مبارک از ریاست بیش از چندین سال است که در آن داخلی افراط گرایی اسلامی هایش در مصر است. در سال 1997 خشونت به اوج زمانی که 58 گردشگران خارجی به اقصر ضرب گلوله کشته شدند. این قتل عام که آسیب مصر از صنعت گردشگری تبدیل شده و بسیاری از مصریان بصورتی پایدار و محکم در برابر خشونت های مذهبی.

اخوان المسلمین یک جنبش اسلامگرای بود که در کنار خشونت در دهه 1970 در محبوبیت در میان نارضایتی بیش از فساد و نابرابری اقتصادی.

تجارب خود را در خانه باعث هشدار به متحدان خود. در سپتامبر سال 2001 او chided غرب برای عدم تروریسم به طور جدی هشدار داد که حوادث جدی شد و قریب الوقوع است. چند روز بعد در سپتامبر. 11 القاعده زده آمریکا

‘دروازه جهنم’

مبارک مخالف 2003 آمریکا حمله به عراق هشدار داد که “دروازه جهنم” خواهد بود باز در خاورمیانه است. او استدلال کرد که اسرائیلی-فلسطینی باید پنجه به عنوان اولین گام برای صلح منطقه ای.

او تلاش برای پایان دادن به رقابت بین رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین محمود عباس و حماس یک جنبش اسلامی است که در زمان بیش از نوار غزه در سال 2007 مواجه شده اما انتقاد در خانه و در چندین کشور عربی برای نگه داشتن غزه مرزی تا حد زیادی بسته به اسرائیل مهر و موم شده خود در مرز با ساحلی تحت محاصره.

او همیشه در حال گرفتن سخت تر داخلی آزادی ثابت کرد که خود را به آتش کشیدند.

در سال 2005 مبارک باز کرده بود انتخابات ریاست جمهوری به نامزدهای متعدد. در عین حال مقررات آنقدر محدود است که هیچ قوی رقبا پدید آمده است; runner-up, وکیل, Ayman نور موفق به کسب تنها 7 درصد آرا به مبارک 88 درصد است. پس از انتخابات Nour شد زندان برای چهار سال به اتهام تقلب که به حقوق بشر و گروه می گویند شدند ساختگی.

اخوان المسلمین

در انتخابات بعد از آن که در سال اخوان المسلمین برنده 88 کرسی در 454-عضو مجلس — یک نتیجه جای تعجب است که باعث سرکوب اسلامی فعالان و بر ضد مبارک سکولار سیاستمداران قضات سردبیران روزنامه نویسان و خیابان شدند. صدها نفر از فعالان اخوان گرد شده بودند و برخی از محاکمه در پشت درهای بسته دادگاه های نظامی.

سقوط خود را در دست غیر منتظره ائتلاف اپوزیسیون اخوان و بسیاری poignantly یک جنبش جوانان که در Facebook و Twitter-رانده تظاهرات بسیج خیابان.

مبارک هرگز به طور رسمی تعیین شده و هر کسی خود را به عنوان به احتمال زیاد جانشین تنها انتصاب رئیس اطلاعات عمر سلیمان به عنوان معاون رئیس جمهور در ژانویه 2011 در تلاش برای پراکندن نصب شد. ظهور پسر او جمال تا صفوف حاکم ملی حزب دموکرات به رهبری مصر به این گمان که او می خواهم موفق پدرش.

به جای آن که کار رفت و به طور خلاصه به رئیس جمهور اسلامگرای محمد مرسی و پس از 2013 نظامی-حمایت شورش به سابق فرمانده ارتش Abdel-Fattah El Sisi که کشیده مصر به نام تجاری از استبداد تسلط مبارک.

مبارک است جان سالم به در با همسر او سوزان Thabet و پسرانش جمال و علا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>