هاریانا دولت را دوقلو چالش در سیرسا حفاظت پرسم mound اسکان دادن کسانی که در آن نیروهای خارج

Category: ایندین اکسپرس هند | No comments

نوشته شده توسط Varinder Bhatia | سیرسا | منتشر شده در تاریخ: فوریه 25 سال 2020 3:53:14 pm

haryana govt, sirsa, ‘Ther Mound archeological site, haryana news, latest news, indian express بیش از جریان فاضلاب آب در مقابل آپارتمان ها در بخش 19 مسکن مدیره مستعمره alloted به خانواده ها که از تغییر وجود دارد

چشم انداز پاکسازی کل 82 هکتار از ‘پرسم تپه’ — a محافظت شده در سایت باستان شناسی است که نزدیک به 50000 نفر در آنجا زندگی می کنند — همچنان به امد و شد زیاد هاریانا دولت است. تپه اعتقاد بر این است برای نگه داشتن سرنخ به شهر باستانی ‘Sarishika’ اما باید آن را پاک برای باستان شناسی هند (ASI) برای تایید تاریخی آن. چه دولت مواجه است با یک چالش دوگانه برای حفاظت از تپه و بازسازی evacuees.

اهمیت تاریخی

افتادن در مسیر به Takshashila 6-قرن 5 قبل از میلاد در شهر ‘Sarishika’, یافت به ذکر است در مهاباراتا پانینی را Ashtadhyayi و بودایی متن Divyavadana.

تپه بالا می رود 15-18 متر بالاتر از مناطق نزدیک, اما وجود دارد یک اختلاف بیش از اندازه از منطقه حفاظت شده است. آن را تحت, آثار باستانی حفظ عمل از سال 1904 که سیرسا را ‘پرسم تپه’ اعلام شد محافظت بنای تاریخی در سال 1932.

haryana govt, sirsa, ‘Ther Mound archeological site, haryana news, latest news, indian express بیش از جریان فاضلاب آب در مقابل آپارتمان ها در بخش 19 مسکن مدیره مستعمره alotted به خانواده ها که از تغییر وجود دارد (اکسپرس عکس: Kamleshwar سینگ)

در تاریخ 9 ژوئیه 1932 پس از آن دولت پنجاب صادر کرد, اطلاع رسانی در زیر آثار باستانی حفظ قانون 1904 و سپس فرماندار در شورای اسلامی اعلام کرده بود پرسم تپه از سیرسا در هاریانا یک بنای تاریخی محافظت/سایت از اهمیت ملی است. شنیدن چند دادخواست مربوط به مداخله در وجود تپه های پنجاب و هاریانا دادگاه عالی کارگردانی کرده است دولت برای روشن شدن تپه کل 82 هکتار و حرکت encroachers از حفاظت از بنای تاریخی/ سایت.

وضعیت فعلی: 31 هکتار پاک

اجرای بالا دستور دادگاه در سال 2017 دولت منتقل شده بود 788 خانواده ها از وجود تپه و حل و فصل آنها را در سیرسا مسکن مدیره مستعمره در بخش 19. دولت ادعا می کند که پاک حدود 31 هکتار از سایت محافظت شده را در منطقه, اما از بین بردن باقی مانده خانواده و کجا و چگونه به بازسازی آنها باقی مانده است یک سردرد است.

منهر لعل خطار led هاریانا دولت قبلی تلاش برای denotify صدایی نمی آید تپه را زمین نمی تواند نور روز است. اما با توجه به وظیفه دشوار پیش رو دولت دوباره اقدام به تماس با ASI برای کشف گزینه های گرفتن زمین denotified.

دولت را با چالش ها و راه پیش رو

بازسازی صدها نفر از خانواده ها (کسانی که در عین حال به نقل مکان کرد و از وجود تپه) به محل دیگری نیز ظاهر می شود یک کار دشوار که دولت با آن مواجه است یک دپارتمان تقل که باید وظیفه بازسازی اتهام “encroachers”.

آن را در ماه مارس 2019 زمانی که کابینه به ریاست وزیر منهر لعل خطار در زمان تصمیم گیری است که باستان شناسی و موزه ها بخش خواهد خرید مسکن هیئت مدیره آپارتمان برای توانبخشی افراد آواره از Ther موند.

Ashok Khemka, اصلی, منشی, بایگانی, باستان شناسی و موزه ها بخش این حال به شدت امتناع از پا دولت خط تلفن حرکت “غیر قانونی”.

“نیاز به توانبخشی در Ther تپه بوجود آمده با توجه به غیر قانونی و تجاوز و نه به دلیل ناتوانی از نسل مهاجران گرفتار غافل از اطلاع رسانی. زیرا زمین است عواید موضوع در نتیجه تجاوز از کل زمین های استانی می افتد در آن حوزه قضایی و یا از صفحه اصلی گروه در مورد نگهداری از نظم و قانون با توجه به انجام دستور دادگاه عالی” Khemka به دولت نوشت در ماه دسامبر 2019.

مسکن هیئت مدیره که در آپارتمان در حال حاضر در حال استفاده برای اعاده حیثیت مردم از حذف پرسم تپه مطرح تقاضا تومان 137.34 کرور برای 788 آپارتمان در نرخ تومان 17.43 lakhs به ازای هر تخت می باشد. در حالی که دولت مدعی است که باستان شناسی و موزه ها بخش باید تا مسئولیت بازسازی evacuees, Khemka قرار داده و پای خود را پایین آن خواستار “تعیین یک اشتباه سابقه”.

haryana govt, sirsa, ‘Ther Mound archeological site, haryana news, latest news, indian express جوانان و نشان دادن علائم آلرژی. (اکسپرس عکس: Kamleshwar سینگ)

“توانبخشی غیر قانونی encroachers در مرکز حفاظت از زمین های متعلق به دولت است نه در دامنه A&M گروه به عنوان در هر تخصیص قوانین کسب و کار از هاریانا دولت است. هر Jamabandi برای سال 1920-21 زمین متعلق به دولت و MC سیرسا شد و در اختیار داشتن. A&M بخش ایجاد شد و در سال 1972 است. انتقال از زمین از یک بخش به دیگری نیاز به تصویب شورای وزیران. علاوه بر پاداش های غیر قانونی encroachers با یک تخت نمی توان سیاست های دولت,” Khemka نوشت به وزیر.

در سطح بالا برگزار شد و برای حل و فصل این موضوع وجود دارد تپه در فوریه 18 سال 2020 است. در این جلسه معاون کمیسر سیرسا اطلاع داد که “نه گرم Panchayats بودند حاضر به ارائه زمین به مقدار مجموع 89 هکتار به منظور بازسازی پرسم تپه سرنشینان است.”

دولت است اما در عین حال با توجه به دوستانه راه برای حل و فصل این مسئله است. باستان شناسی و موزه های گروه خواسته شده است به این موضوع با مدیر کل ASI د-حفاظت از برخی از شدت habitated قطعات پرسم موند. معاون کمیسر سیرسا خواسته شده است برای آماده سازی یک پیشنهاد در مورد توانبخشی encroachers خواهد شد که طلبه توسط یک کمیته به ریاست کمیسر مالی (درآمد) و توصیه به وزیر.

بررسی دور اول توانبخشی

این خانواده ها بودند که بازسازی در سال 2017 همچنان به زندگی در شرایط دشوار. خطوط پر پر فاضلاب با انبوه زباله پر از جوندگان و مگس و هوا پر از بوی غیر قابل تحمل بازدید هر بازدید از سیرسا مسکن مدیره مستعمره در بخش 19 که در آن دولت منتقل ادعا encroachers وجود دارد تپه در سال 2017 به عنوان بخشی از تخلیه و توانبخشی پس از آن درایو.

در مجموع 788 خانواده در حال حاضر به ماندن در مسکن مدیره مستعمره با توجه به سیرسا معاون کمیساریای ژانویه 2020 گزارش ارائه شده به دولت است. سفر به مستعمره اما نشان می دهد که unliveable شرایط موجود در زمین است.

بسیاری از آپارتمان ها حتی درب ورودی و جلبک ها پر شده دیوار پر از نشت. دو اتاق آپارتمان فقط یک درب جدا washrooms از آشپزخانه و دو اتاق دیگر.

“این بازسازی که دولت ایران در مورد ؟ ما در اینجا ریخته شده مانند حیوانات از اواخر سال 2017 تا اوایل سال 2018 است. هیچ بنادر و زحمت حتی به ما نگاه پس از آن. حتی می توانید یک حیوان نوشیدن این نوع آب است که ما به نام آب آشامیدنی در اینجا” گفت: Sunil Kumar اشاره کرد و آب-پمپ قرار بود با تامین آب شرب است که احاطه شده بود با کثافت.

Sunil ادعا کرد که او تا به حال خریداری یک قطعه زمین در Ther برای Rs. 22000 از یک مرد به نام Raghu. “Raghu و یک نفر دیگر زندانی Kishore دو نفر که به فروش می رسد اکثر زمین وجود دارد برای افرادی مانند ما. در حال حاضر دولت ما تماس encroachers. همه ما با این قطعه از تمبر مقالات نشان می دهد که ما خریداری زمین در پرسم. ما نمی دانیم که در آن برای نشان دادن این مقالات و چه با این زباله” Sunil اضافه شده نشان استشهاد به عنوان اثبات خرید زمین در پرسم.

“پس از دولت نشانید ما در خانه من بود در میان بسیاری از 44 خانواده بودند که خارج از وجود دارد و در اینجا ریخته شده در این آپارتمان. ما کودکان مبتلا به خارش و چندین بیماری های پوست, همه به دلیل این گه شرایط است که وجود دارد در اینجا در این مستعمره. بسیاری از ما به عنوان کار روزانه شرط. چگونه می توانید به فرزندان ما, پزشکی, درمان ؟ و چه تقصیر ما نیست که کسی فریب خورده ما به فروش می رسد و ما زمین است که در اصل متعلق به دولت گفت:” سونیتا که ادعا می کند بیش از حد او در زمین وجود دارد و دارای اسناد و مدارک مربوطه.

حتی سیرسا معاون کمیسر رامش Chander Bidhan را ژانویه سال 2020 گزارش ارائه شده به دولت اشاره “چند نفر را انتقال اعمال حفاظت زمین های دولتی را به نفع خود.”

اما ارشد IAS افسر Ashok Khemka, اصلی, منشی, بایگانی, باستان شناسی و موزه ها بخش می گوید: “چگونه انتقال اسناد صادر شده از زمین های دولتی در حمایت از encroachers موضوع تحقیق کامل. این کل توانبخشی reeks چند کرور اومدی.”

Sonu که گفت که جد بزرگ او تا به حال ساخته شده است یک خانه در پرسم و او چهارمین نسل در خانواده خود را که در آن متولد شد و به ارمغان آورد تا در Ther قبل از حذف شدن در سال 2017 افزود: “ما روزانه شرط. این هزینه های ما 50 تومان روزانه برای رسیدن به بخش اصلی سیرسا و جستجو به صورت روزانه ما شغل. اگر ما از کار آن روز ما حتی چپ با هر گونه پول به استخدام یک خودکار یا یک ریکشا به بازگشت به خانه.”

چگونه این موضوع رسیده HC

آن را در سال 1997 زمانی که مدنی حکم دادخواست واصل شد در دادگاه عالی توسط یک پنجاب مقیم منشی رم در برابر ایالت پنجاب. بعد HC کارگردانی برای درمان این طومار در بزرگتر “منافع عمومی”. در مه 31, 2007, HC کارگردانی پنجاب و هاریانا و اتحادیه هند به ارائه لیست “حفاظت بناهای تاریخی, وضعیت, گزارش و عکس ها از سایت های. ASI در زمینه استشهاد همراه با لیستی از بناهای تاریخی در پنجاب و هاریانا. دولت بیش از حد ظ گزارش وضعیت.

خلاصی از این مورد HC به جهت در اکتبر 4, 2008 و دستور داد که ASI و معاون کمیسیون از ولسوالی پنجاب و هاریانا باید دریافت باستان یا حفاظت بناهای تاریخی و یا اموال متصل شده به آن برگرفته از encroachers مطابق با قانون است.

HC نیز دستور داد که ASI با کمک از دولت های منطقه باید بیشتر اطمینان حاصل شود که هیچ بخشی از باستان یا محافظت بنای تاریخی در اختیار encroachers و یا در غیر این صورت آسیب دیده و مخدوش تغییر یا اختلال تا چنین مداخله برداشته شده است. یک مهلت 30 سپتامبر 2009 نیز تنظیم شده است.

از وجود دولت های منطقه از سیرسا شروع مراحل قانونی ارسال نشان می دهد علت اعلامیه به encroachers با استفاده از درآمد شهرداری و پلیس, منابع برای حذف encroachers اما رو سفت مقاومت بر روی زمین است. به عنوان دولت های منطقه موفق به تطابق با دادگاه سفارشات تحقیر رسیدگی آغاز شد در برابر معاون کمیسر سیرسا J Ganeshan در سال 2012.

آن را در سال 2016 زمانی که Haryana, دولت نیز تلاش برای “de-اطلاع” Ther تپه زمین مصرف آن را از ambit از ASI را محافظت بنای برچسب شده است. اقدام قانونی نظر داده شده, سپس, اضافی, مدافع, عمومی, Haryana, دولت, صادر, اعلان “denotifying” Ther تپه در جولای 19, 2016. “فرماندار Haryana, بدینوسیله اعلام می دارد که باستان بنای تاریخی وجود دارد Mound سیرسا متوقف می شود محافظت یادبود” اطلاع رسانی صادر شده در جولای 19, 2016 می خواند.

حرکت دولت, اما پیدا نکردم خیلی به نفع با دادگاه عالی دستور داده است که یک “اقامت” در دولت اطلاع رسانی و محافظت شده در سایت هرگز نمی تواند denotified.

چندین جلسات صورت گرفته و با توجه به موضع سختی گرفته شده توسط دادگاه عالی تکرار کرد که غیر مجاز ساکنین پرسم تپه بود برداشته شده از سایت دولت, دولت در حال حاضر در یک حالت اوردرایو به تدوین و فرموله کردن یک احمق ضد طرح حذف encroachers و بیش از کل 82 هکتار از Ther موند. مورد در حال حاضر آینده برای جلسه روز سه شنبه.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>