هاریانا: شهر باستانی در سیرسا تحت یک تپه & 50000 نفر

Category: ایندین اکسپرس هند | No comments

نوشته شده توسط Varinder Bhatia | سیرسا | منتشر شده در تاریخ: 24 فوریه سال 2020 5:39:47 am

در گزارش دولت در ماه ژانویه سیرسا معاون کمیسر رامش Chander Bidhan اعتراف کرد “چند انتقال اعمال حفاظت زمین های دولتی را به نفع خود.”

یک تپه در سیرسا غیر قابل تشخیص از خاکی پس زمینه از بسیاری از هاریانا شهرهای کوچک می تواند نگه دارید سرنخ به شهر باستانی ‘Sarishika’. افتادن در مسیر به Takshashila 6-قرن 5 قبل از میلاد شهر یافت به ذکر است در مهاباراتا پانینی را Ashtadhyayi و بودایی متن Divyavadana.

اما قبل از بررسی باستان شناسی هند (ASI) می تواند تایید تاریخیت سایت آن را برای متقاعد کردن حدود 50000 نفر در شناسایی 82 هکتار به حرکت می کند. با 788 خانواده ها به زور بازسازی سه سال پیش پس از بالا دستور دادگاه هنوز در تلاش برای امکانات اولیه ساکنان بسیاری از آنها در اینجا حل و فصل زیر پارتیشن مایل به حرکت می کند.

آنها همچنین متهم به مقامات اجازه دادن به وضعیت چرک, با یک سال 1904 آثار باستانی حفظ قانون اول اعلام سیرسا را ‘پرسم تپه که بالا می رود 15-18 متر بالاتر از نزدیکی مناطق حفاظت شده تاریخی در ژوئیه 1932.

نیز وجود دارد یک اختلاف بیش از اندازه از این منطقه حفاظت شده با نظرسنجی توسط ASI و ادارات دولتی مانند درآمد و باستان شناسی و موزه ها در آینده با چهره های مختلف.

در طول سال های ساکنان که با تشکیل یک انجمن به نام Apna Ghar Bachao Sangharsh برای samiti را به دست آورد و اسناد و مدارک از جمله زمین و انتقال اسناد و فروش-خرید موافقت نامه های مالیاتی شهرداری رسید و برق و آب متر اتصالات که به آنها اشاره می شود صادر به “encroachers”. تلاش برای اخراج آنها را دیده اند تظاهرات و درگیری با نیروهای امنیتی و چند دادخواست در پنجاب و هاریانا دادگاه عالی.

در گزارش دولت در ماه ژانویه سیرسا معاون کمیسر رامش Chander Bidhan اعتراف کرد “چند انتقال اعمال حفاظت زمین های دولتی را به نفع خود.”

دولت گفته می شود تلاش برای دیدن اگر ASI می توانید بخش هایی وجود دارد که به شدت ساکنان خارج از منطقه حفاظت شده است.

Zulfequar علی ASI Superintending باستان شناس مسئول تپه گفت: آنها انجام شده اولیه حفاری در 2018-19 پس از دور اول توانبخشی. “ما می خواستیم برای تعیین قدمت سایت و طبیعت فورت اعتقاد به دروغ گفتن در زیر. در این سه ماه که ما رو برای حفاری و انصراف از تپه ما در بر داشت متعدد باستانی باقی مانده اعم از Gupta به دوره مغول. اما ما نیاز منطقه بیشتر و بیشتر و نیاز به رفتن عمیق تر است.”

این دوره گوپتا (اواسط تا اواخر قرن 3 م به 543 م) است که به عنوان یک عصر طلایی و خیلی تحت پوشش از شبه قاره هند.

دادگاه عالی رو به تصویر پس از درخواست ثبت شده در سال 1997 و در پی دستور کارگردانی این مرکز به عنوان به خوبی به عنوان پنجاب و هاریانا به ارائه یک لیست از خود محافظت آثار تاریخی در حالی که درخواست ASI مربوطه و معاون کمیسیون برای بازیابی این از encroachers. در سال 2016 دادگاه متوقف شده یک پیشنهاد توسط هاریانا به “د-اطلاع” به پرسم زمین به عنوان محافظت می شود.

جلسه بعدی این است که با توجه به این هفته.

دیپاک Phutela شیرین صاحب مغازه که دارای چهار طبقه خانه در Ened تپه گفت: این سومین نسل از خانواده خود را در اینجا حل و فصل. “هزاران نفر از افراد بی خانمان به اینجا آمد و پس از سال 1947 از غربی پاکستان,” او گفت:.

Jagjit Singh, یک عضو شورا از بخش شماره 19 زیر که بسیاری از وجود دارد می افتد را متهم به سیرسا دولت از “گمراهان بارها و بارها”. او همچنین ادعا کرد که این سایت محافظت شده “نباید بیش از 31 هکتار”. “اما یک معاون کمیسر اعلام 82 هکتار از جمله زمین های اطراف واقعی mound” سینگ گفت.

بعد از این افسر استشهاد به دادگاه در این راستا مشترک بررسی انجام شده توسط ASI و هاریانا را باستان شناسی و موزه ها بخش بیش از حد قرار داده بود پرسم منطقه در 82 هکتار است.

مقامات نگران هستند و از هر گونه اجباری اقدام به عنوان منطقه شامل سیاسی حساس Gujjar و والمیکی Mohallas. تلاش های قبلی برای حتی قرار دادن نشان می دهد علت اعلامیه اخراج دیده اند خشونت و manhandling از مقامات.

گفت: یکی از ساکنان والمیکی Mohalla, امتناع از شناسایی شود “چگونه کسی می تواند دست کشیدن در درب ما یک روز می گویند ما encroachers? دولت بود خواب زمانی که مردم ساخته شده است خانه های خود را?… زمانی که آنها نیاز به رای آنها به ما می آیند. پس از برنده شدن در آنها آمده با بلدوزر.”

“ما شده اند که وضعیت گزارش به دولت. پس از این موضوع در دادگاه عالی آن است که مناسب نیست برای من برای به اشتراک گذاشتن هر گونه اطلاعات بیشتر. اما ما در این کار” معاون کمیسر Bidhan گفت: هند اکسپرس.

دولت از خانواده ها منتقل خارج وجود دارد در سال 2017 است که اضافه کردن به مقاومت در برابر. بالغ بر 788 خانواده های عمدتا روزانه شرط شد rehabiliated در دو اتاق آپارتمان از یک سیرسا مسکن مدیره مستعمره حدود 8 متر دور. سه سال بعد مستعمره هنوز هیچ سیستم فاضلاب مناسب, خارجی, دیوار, پوشش داده شده با جلبک ها و درهای بسیاری از آپارتمان را هم پاشیده با توجه به موریانه.

“این بازسازی دولت, مذاکرات در مورد? ما در اینجا ریخته شده مانند حیوانات و هیچ بنادر و آمد به نگاه دیگری” گفت: Sunil Kumar, در میان اولین برای بود نقل مکان کرد به مستعمره. با اشاره به یک پمپ آب احاطه شده توسط آب و فاضلاب گفت: “حتی می توانید یک حیوان نوشیدن این آب؟”

او تا به حال خریداری شده خود را در زمین وجود دارد برای 22,000 تومان از یک مرد که به فروش می رسد توطئه به بسیاری از دیگران است. “همه ما با چپ هستند تمبر مقالات. چه ما در حال حاضر با این trash?”

Sonu که گفت این بود که جد بزرگ خود که برای اولین بار نقل مکان کرد وجود دارد گفت: زندگی در مستعمره بود به اضافه هزینه های خود را با رفت و آمد به تنهایی هزینه 50 تومان در روز است.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>