گرتا Thunberg نامزد دریافت جایزه صلح نوبل توسط سوئدی نمایندگان مجلس

نوجوانی, آب و هوا فعال گرتا Thunberg و جهانی جنبش اعتراضی “روزهای جمعه برای آینده” نامزد شدند دوشنبه برای سال 2020 جایزه صلح نوبل توسط دو سوئدی قانونگذاران.

“گرتا Thunberg است آب و هوا فعال و دلیل اصلی او سزاوار جایزه صلح نوبل است که با وجود سن و سال او کار کرده است سخت به سیاستمداران باز چشم خود را به آب و بحران” حزب چپ نمایندگان مجلس ینس حلم و هاکان Svenneling نوشت: در نامه ای به نروژی نوبل کمیته.

“بحران آب و هوا را تولید جدید درگیری و در نهایت جنگ. اقدام برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای و مطابق با توافق پاریس است و به همین دلیل نیز یک عمل و صلح” گفتند.

این جفت ارز اضافه شده است که بدون جمعه ها برای آینده جنبش و گرتا Thunberg, “آب و هوا موضوع را نداشته اند در دستور کار به حدی است آن را به عنوان امروز است.”

Thunberg, 17 ذکر شده بود که امکان صلح نوبل, برنده جایزه در سال 2019 زمانی که افتخار رفت و در نهایت به اتیوپی نخست وزیر Abiy احمد برای تلاش های خود را برای حل و فصل یک مناقشه طولانی مدت با همسایه اریتره.

در بیش از یک سال و آب و هوا, فعال که رنج می برد از یک فرم به اوتیسم به نام اسپرگر رنج می برد تبدیل به صدای یک نسل خالی از سکنه بحران آب و هوا.

او شروع به او را “مدرسه اعتصاب برای آب و هوا” در خارج از پارلمان سوئد در ماه اوت سال 2018 است و از آنجا الهام گرفته و بسیج میلیون ها نفر از افراد جوان به درگیر شدن.

نامزدهای جایزه صلح نوبل باید ارسال شده در فوریه 1 به نروژی نوبل کمیته. هزاران نفر از افراد واجد شرایط به پیشنهاد نامزدها از جمله برندگان سابق برخی از اساتید دانشگاه نمایندگان مجلس و وزرای دولت در سراسر جهان فعلی و سابق نروژی نوبل اعضای کمیته.

این کمیته هرگز نشان می دهد اسامی نامزدهای اما کسانی که پیشنهاد داوطلبان مجاز به افشای خود را انتخاب کنید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر