هند بزرگ Bustard پرورش طرح در تمرکز

هند تنظیم شده است به نمایش گذاشتن بزرگ هند Bustard حفاظت پرورش برنامه در 13 کنفرانس احزاب (COP) کنوانسیون سازمان ملل متحد در حفاظت از گونه های مهاجر از حیوانات وحشی (CMS) برگزار می شود در گاندینگر هفته آینده مردم آشنا با این موضوع گفت.

دانشمندان مشغول به کار در این برنامه موفق به جوجه کشی تخم مرغ و تخم نه GIB hatchlings آخرین موسمی که دانشمندان گفت: “در حال توسعه هست.

اتحادیه وزارت محیط راجستان دولت و موسسه حیات وحش هند در حال کار بر روی این برنامه در هماهنگی. برای این پروژه یک مرکز با یک ماشین جوجه کشی برای تخم مرغ های جوجه کشی و پرورش جوجه مرکز راه اندازی شد در سام در Jaisalmer راجستان.

این پروژه شامل حیات وحش و زیست شناسان ردیابی پرنده ماده که در حال تودرتو در صحرا و دقت در تامین تخم مرغ خود را. تخم مرغ انکوباتور تا زمانی که آنها آماده هستند به تخم. Hatchlings در حال پرورش در هچری. Hatchlings نیز نیاز به ورزش است که برای آن وجود فضای باز در این مرکز با یک صحرا زیستگاه.

با توجه به YV Jhala دانشمند ارشد از رشته است که نظارت بر برنامه دانشمندان را مطالعه hatchlings برای دیدن اگر تعداد GIBs می تواند بهبود یافته است.

در حال حاضر وجود دارد تنها 150 GIBs چپ در طبیعت است که به طور عمده محدود به راجستان. “این است که تنها مایل است. ما یک راه طولانی برای رفتن گفت:” Jhala.

کل بودجه مبلغ سرمایه گذاری برای این پروژه 60 میلیون دلار. اصلی پرورش مرکز توسعه یافته خواهد بود در Sorsan راجستان.

“هند نیز پیشنهاد به رهبری حفاظت از محیط زیست فعالیت های مربوط به آسیای مرکزی هوایی پرندگان مهاجر. پرندگان از 30 کشور در مهاجرت به هند هر سال و هوایی پرندگان مهاجر بسیار مهم پروژه برای ما. این را می توان در حاشیه این پلیس گفت:” Soumitra Dasgupta بازرس کل حیات وحش است.

هفت گونه شناخته شده از هندوستان برای تهیه حفاظت و بازیابی برنامه عمل. سه هندی گونه با قلاب محکم کردن, آسیایی فیل و Gangetic دلفین — شامل خواهد شد در پیوست 1 کنوانسیون Dasgupta گفت.

ضمیمه اول کنوانسیون شامل مهاجر گونه که باید مورد بررسی قرار گرفته است به عنوان در معرض خطر انقراض در طول تمام یا بخش قابل توجهی از محدوده خود را. احزاب هستند که طیف وسیعی دولت برای رشد و نمو گونه های ذکر شده در ضمیمه من باید تلاش به شدت محافظت از آنها را منع مصرف این گونه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر