‘گودزیلا گرد و غبار ابر سفر 5000 مایل از صحرا به ما بلعد, Florida T…

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

عظیم طوفان های گرد و غبار از صحرای بزرگ آفریقا را فرا گرفته بخش هایی از سرزمین اصلی ایالات متحده در شنبه سفر بیش از یک فاصله 5000 مایل است.

ناسا است که ردیابی پر از گرد و غبار گفت که چنین طوفان سفر در سراسر اقیانوس اطلس چیز جدیدی نیست اما یکی شده است بسیار گسترده.

این 3,500 مایل طولانی ابر بود و لقب “گودزیلا ابر گرد و غبار” توسط متخصصان هواشناسی.

یک انیمیشن از تصاویر مختلف جمع آوری شده توسط ماهواره ناسا نشان می دهد گرد و غبار plume جریان از آفریقا در سواحل غرب بیش از اقیانوس اطلس به دریای کارائیب و از طریق خلیج مکزیک است.

“این واقعا خشک لایه ای از هوا که شامل این بسیار ریز گرد و غبار و ذرات. آن رخ می دهد هر تابستان” گفت: خدمات ملی آب و هوا (NWS) هواشناس پاتریک خون.

این گرد و غبار متراکم ترین آن بوده است و در نیم قرن, خبرگزاری رویترز گزارش به نقل چند هواشناسان.

فعلی طوفان های گرد و غبار است که انتظار می رود به قطع بیش از منطقه تا اواسط هفته آینده رو به وخامت کیفیت هوا در تگزاس فلوریدا و کشورهای دیگر که در آن تعدادی از Covid-19 موارد به تازگی مشخصی.

“وجود دارد در حال ظهور شواهد بالقوه تعاملات بین آلودگی هوا و خطر ابتلا به Covid بنابراین در این مرحله ما نگران هستند” گفت: Gregory Wellenius استاد بهداشت محيط در دانشگاه بوستون در دانشکده بهداشت عمومی.

آلودگی هوا می تواند به خصوص مضر برای افرادی که در معرض خطر هستند و یا رنج می برند از قلبی و عروقی و بیماری های تنفسی Wellenius اضافه شده است. قلبی و مشکلات ریوی افزایش خطر شدید Covid-19.

این plume ایجاد مه آلود آسمان و کاهش دید با توجه به تصاویر به اشتراک گذاشته شده توسط بسیاری از ساکنان فلوریدا تگزاس و دیگر ایالات آمریکا.

در ژوئن 18, ناسا اشاره کرد ضخیم ترین قسمت از طوفان های گرد و غبار به نظر می رسد به کشش مورد 1500 مایل در سراسر اقیانوس اطلس. توسط 24 ژوئن plume تمدید بیش از 5000 مایل است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>