صابر احیا و انکشاف دهات می گوید که او ارائه می دهد نماز تقریبا هر روز در یک مسجد در مرکز پاکستان در شهر مولتان. او می گوید که اغلب یک دوجین یا بیشتر از مردان در حضور و غیاب – هیچ یک از آنها با پوشیدن لباس محافظ و ماسک صورت.

درانی 52 است در میان هزاران نفر از مسلمانان مؤمن از موازین حکومت پاکستان سفارشات صادر شده در اواخر ماه گذشته ممنوعیت جماعت مذهبی از پنج یا بیشتر مردم برای جلوگیری از گسترش این کوروناویروس. این بیماری تا کنون آلوده بیش از 5,300 مردم و کشته 93 در جهان دوم-پرجمعیت ترین کشور مسلمان است.

“ما امام و رهبر انقلاب به ما گفت که این ویروس نمی تواند آلوده ما را غربی مردم” احیا و انکشاف دهات به رویترز گفت. او گفت: “ما شستن دست ما و ما چهره پنج بار در روز قبل از ما می گویند ما نماز و کافران نیست, بنابراین ما نیاز به نگرانی نیست. خدا با ما است.”

اسلامی لابی دارای نفوذ بسیار زیاد در پاکستان یک کشور بیش از 200 میلیون نفر است. احزاب مذهبی موفق نشده اند در سیاست های انتخاباتی اما آنها قادر به شلاق تا اغلب خشونت آمیز جمعیت در امور مربوط به دین از جمله در حمایت از این کشور سخت قانون توهین به مقدسات.

“دین و نماز یک مسئله عاطفی برای بسیاری از مردم در پاکستان و دولت باید نسبت به آن” میرزا شهزاد اکبر دستیار ویژه نخست وزیر عمران خان و گفتگو کرد.

بیش از 60 درصد از coronavirus موارد در پاکستان تا کنون شده است مربوط به مسلمانان بازگشت از زیارت در خاورمیانه و پیروان Tablighi Jamaat یک ارتدوکس تبلیغی ،

اما نگرانی این است که از یک سنبله که از نماز جماعت برگزار شده در مساجد به خصوص در روزهای جمعه اسلامی سبت. اعداد در حضور در نماز به افزایش احتمال دارد با شروع ماه رمضان در عرض دو هفته و مقامات در حال تلاش برای کنار آمدن.

در حالی که شورای اسلامی ایدئولوژی یک بدن است که توصیه به دولت در مسائل دینی از سوی روحانیون و مردم برای همکاری با دولت اقدامات متعددی کشیشان و رهبران محلی را به مخالفت با ممنوعیت.

یک رهبر برجسته مذهبی حزب گفت: جمعیت صدها نفر از مردم جمع آوری شده برای یک مراسم تشییع جنازه در هفته گذشته که دولت دستور به محدود کردن جماعت بودند غیر قابل قبول است.

“اگر شما انجام این کار ما خواهد بود مجبور به فکر می کنم که مساجد در حال ترک در امریکا, دستورالعمل” مفتی Kafayatullah به جمعیت گفت. “ما در حال آماده به زندگی ما اما آماده نیست به کویر ما مساجد.”

چشم

در کراچی پاکستان بزرگترین شهرستان, پلیس مورد حمله قرار گرفتند برای دومین هفتۀ متوالی به عنوان آنها در تلاش برای توقف نماز در مسجد جمعه گذشته است. یک مامور زن پلیس زخمی شد در این درگیری و در هفته گذشته پلیس اخراج عکس در هوا به سرکوب اوباش عصبانی.

در شهرهای دیگر پلیس به نظر می رسد به چشم پوشی برخی از اجتماعات مسجد.

جمعه گذشته یکی از توییتر روند در پاکستان بود “مسلمانان مسجد است که شما خواستار”.

در پایتخت اسلام آباد صدها نفر جمع شده بودند روز جمعه بدون هیچ گونه مانعی در یکی از شهر بزرگترین مساجد واقع فقط دو مایل (سه متر) از مقر دولت پاکستان از جمله پارلمان و نخست وزیر دبیرخانه.

در مارس 27, مقامات ظ 88 موارد در برابر مسجد دولت در کراچی و بازداشت 38 نفر برای هجوم محدودیت در جمعه جماعات اما اتهامات عنوان شده کاهش یافته و یک روز بعد و مردم آزاد شدند.

“من فکر می کنم تا حدودی مماشات و تا حدودی این واقعیت است که پاکستان را به دولت ها و سیاست ها قفل شده است به طور دائم در یک چارچوب انتخاباتي که در آن آنها نمی خواهند به از دست دادن حمایت از نخبگان مذهبی و دینی پرولتاریا” نویسنده پاکستانی و دفاع تحلیلگر عایشه Siddiqa و گفتگو کرد.

اکبر, ویژه معاون نخست وزیر گفت: اکثر مساجد بودند همکاری با دولت است.

وی افزود: با این حال: “این یک ماده حساس ما نمی خواهیم به تحمیل آن را با استفاده از یک چوب. و حتی اگر ما می خواستیم به وجود نمی به اندازه کافی چوب به پیاده سازی آن در سراسر پاکستان است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de