از بالا به ماهاراشترا کشاورزان می گویند مشکل نیست در این زمینه اما در بازار

Category: ایندین اکسپرس هند | No comments

نوشته شده توسط Harish Damodaran , Parthasarathi Biswas | New Delhi, پونا | منتشر شده در: آوریل 13, 2020 4:54:24 am

harvester combines, stubble burning, Farmers, India lockdown, indian express news برداشت در حال پیشرفت در چندولی ، (اکسپرس عکس)

در اوایل ماه نوامبر دولت های منطقه از چندولی در شرق اوتار پرادش ممنوع برداشت ترکیبی با استناد به یک دولت منظور جلوگیری از سوزاندن parali (مانده کاه و کلش) از برنج برش توسط این دستگاه می باشد. وحشت زده کشاورزان با نزدیک شدن به منطقه دادرس که کوتاه آمد و پس از اخذ تضمین است که آنها را نمی سوزاند هر ایستاده کلش بعد.

اما اجازه آمد دیر: برداشت محصول می تواند شروع تنها در اوایل ماه دسامبر, در برابر زمان طبیعی از اواسط نوامبر. و با باران های سنگین در دسامبر 11-13 این محصول دچار آسیب گسترده.

در حال حاضر به عنوان چندولی کشاورزان برداشت گندم در میان مستند parali و آلودگی هوا است که به سختی یک اولویت است. “برداشت نمی تواند یک مشکل. من منطقه به تنهایی بیش از 100 ترکیب با تعداد مساوی از خارج. ما باید برخی از 2,30,000 هکتار زير کشت گندم نزدیک به سه چهارم از آن است که ترکیب-برداشت و بقیه به صورت دستی با استفاده از داس. هر دستگاه می تواند انجام 35-40 هکتار بیش از 18 ساعت در روز” می گوید: Ajay Kumar Singh, 42 ساله کشاورز از Emiliya روستا در چندولی.

سینگ کاشته شده گندم در 40 هکتار و تابستان moong (سبز گرم) در 12 هکتار خواهد بود که از برداشت ممکن است اما او نگران نیست بیش از برداشت. مقامات صادر می گذرد برای ترکیب و اپراتورهای خود را — به طور معمول یک مباشر دو راننده و دو یاران. “دانه را برش, اما ما نمی دانیم که چگونه آن را به بازار عرضه شود. گندم تهیه است که معمولا از اطراف مارس 10. این زمان آن را نمی ممکن است قبل از مه” او می گوید.

انعکاس نگرانی است رائو گلاب سینگ لدهی از Nanhegaon روستا در Madhya Pradesh را Narsinghpur منطقه. او شروع به برداشت محصول خود را 36 هکتار از گندم چهارشنبه گذشته پس از به پایان رسید با chana (نخود) و masur (عدس قرمز) در 8 هکتار هر کدام در اوایل ماه مارس.

“من chana و masur برداشت شده تمیز و درجه بندی کیفیت. اما من نمی تواند فروش به عنوان APMC (تولید کشاورزی کمیته بازار) مندی در Karakbel بسته است و هیچ کس وجود دارد برای خرید می گوید:” لدهی. در حالی که تدارکات در MP میله میله برای شروع از 15 آوریل — تاخیر بیش از 15 روز — او مطمئن نیست اگر که کمک خواهد کرد.

“دولت اعلام کرده است که آن را نمی خواهد خرید بیش از 13 تن در هر هکتار گندم از هر کشاورز و 5 تن هر یک از chana و masur. خود من به طور متوسط در هر هکتار عملکرد 20 تن در گندم 12 تن در masur و 10 تن در chana. چه کار کنم با باقی مانده محصول? آنها می خواهد ما را به افزایش بهره وری اما تمایلی به تهیه اضافی ما دانه می گوید:” لدهی.

داستان نیست, های مختلف در, پیاز, که در آن حدود 30 کارگر مورد نیاز برای برداشت یک هکتار در یک روز. برای Santosh Gorade یک کشاورز از Takli Vinchur روستا در ماهاراشترا Nashik منطقه است که نیست یک موضوع است. “به اندازه کافی وجود دارد کارگران در من ایجاد کرد. اگر چه آنهایی که در روستاهای اطراف ممکن است قادر به آمده با توجه به مستند من می تلو تلو خوردن من, برداشت,” او می گوید.

Gorade قصد دارد برداشت خود را rabi پیاز در دو از مجموع 6 هکتار پس از برگزاری مارس 20. Eknath Sanap از Naigaon روستا در Nashik را سیننر taluka برداشت 200 تن از 1.5 از 3 هکتار در هفته گذشته. او را پیدا کند آن را دشوار است برای گرفتن کار است که تا حد زیادی محلی است.

برای کشاورزان نگرانی اصلی بازاریابی است. ربیع پیاز متمایل به ذخیره سازی در کانادا chawls’. کشاورزان به طور کلی نگه داشتن محصول برداشت شده در فوریه-مارس در این زمینه مطرح پلت فرم سازه — برای جلوگیری از نفوذ رطوبت است که باعث لامپ به جوانه — و فروش در تراشه ها جای دادند تا سپتامبر-اکتبر. “بله من می توانم آن را به بازار بعد. اما اگر پس از مستند همه سراسیمه به فروش و قیمت سقوط ؟ ” می پرسد Sanap.

در حال حاضر APMC mandis از Lasalgaon و Pimpalgaon در Nashik هستند و عملکرد با اسکلتی کارکنان. بر خلاف در مزارع این کارگران در این دو بزرگ عمده فروشی پیاز بازار — کسانی که خالی کردن و پاک کردن کیف و بازنگری تولید — عمدتا از بالا و بیهار که رفته اند, با توجه به مستند.

در دسترس بودن نیروی کار برای کار در مزرعه به نظر نمی رسد محدودیت در نیشکر. با توجه به Jitender سینگ Hooda, an 8 هکتار کشاورز از خری Bairagi روستای غربی تا شمالی منطقه و tehsil یک کارگر ماهر می تواند برداشت, بسته نرم افزاری, و بار 12-14 تن از عصا روزانه که برای او به اتهام تومان 45/quintal. چهار نفر از آنها را می توانید در نتیجه ارائه کامل تراکتور چرخ-بار 55-56 quintals برای بیش از 2,500 تومان.

همان کار — تنها برداشت و بسته بندی 12-14 quintals — نیز می تواند انجام شود توسط سه نفر از کارگران ماهر. در یک دستمزد روزانه نرخ 350 تومان آن را با این نسخهها کار به 4,200 تومان برای 56 تن به علاوه یکی دیگر از 800 تومان برای بارگذاری به کشاورز چرخ. “وجود دارد هیچ کمبود نیروی کار در حال حاضر به خصوص افرادی که شغل خود را از دست پس از مستند. اما آنها باید کمی تجربه در کشت نیشکر می گوید:” Hooda.

Hooda نیروی کار شامل Rakesh یک خانم خیاط; Vinod برق; Manoj یک ساخت و ساز کارگر و کریشن رفیق یک mender از کیف های کنفی — همه قبلا کار در شمالی کرنال و شهرهای نزدیک. از لحاظ فنی بیشتر از “ماهر” از مزرعه دست آنها در حال حاضر مشغول بودن برای کاشت نیشکر به عنوان به خوبی. Hooda برآورد هزینه کاشت یک هکتار با استفاده از کارگران ماهر در 4,200 تومان. همین کار را با جدید کمتر افراد می آید به 6000 تومان یا بیشتر “اما حداقل کار من انجام می شود”.

که برداشت کار نیست و یک موضوع مهم نیز از عهده شکر آسیاب در خرد کردن 932.08 لاخ تن (lt) از نیشکر در طول زمان 2019-20 فصل تا جمعه. بیش از 100 لیتر از این بوده است و پس از این مستند از 25 مارس. “نزدیک به 85 درصد از این فصل پیش بینی شده خرد کردن از 1,100 lt رسیده است. میلز ادامه خواهد داد به له فراتر از مارس پایان می گوید:” تا عصا کمیسر سانجی Bhoosreddy.

برای نیشکر تولید کنندگان اصلی مشکل دیگر این است که گرفتن پول است. آنها که تا کنون عرضه شده عصا به ارزش بیش از 29,800 تومان کرور روپیه در تا دولت توصیه قیمت اما با دریافت تنها Rs 15,581 کرور. آسیاب قادر به پرداخت هزینه به عنوان کمی وجود دارد offtake شکر توسط خریداران صنعتی یا اتانول توسط شرکت های نفتی برای ترکیب با بنزین.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>