توسط: PTI | دهلی نو | منتشر شده در تاریخ: فوریه 10 سال 2020 10:31:26 pm

death penalty, hanging of convicts, freedom fighter petition, sc petition on death penalty, supreme court, indian express این درخواست گفت که چنین راه اجرای محکوم است “نه هند و ادامه استعمار خماری” و تقریبا در تمام کشورهای دموکراتیک را متوقف کرده اند و این عمل. (بازنمودی عکس)

یک زن 88 ساله جنگنده آزادی نقل مکان کرد دادگاه عالی به دنبال quashing از ارائه در آیین دادرسی کیفری (CrPC) فراهم می کند که برای اعدام محکوم حلق آویز او را با گردن و گفت آن را “استعمار خماری”.

کرالا-بر اساس S Parameswaran Nampoothiri را به چالش کشیده است قانونی و اعتبار بخش 354 (5) از CrPC که تصریح شده است که “زمانی که هر فرد را به مرگ محکوم کرد این حکم باید مستقیم که او بود به دار آویخته از گردن تا او مرده است”.

Nampoothiri ادعا کرده است در تقاضای خود را که بخش 354 (5) از CrPC است در برابر نامه “و” روح قانون اساسی و ناقض حقوق اساسی از جمله در ماده 14 (برابری در برابر قانون) و 21 (حفاظت از زندگی و آزادی شخصی).

“اين حکم درخواست نگهداری آن را به عنوان یک مسئله مربوط به زندگی شهروندان یک موضوع دست زدن به ویژگی های اساسی و ساختار پایه قانون اساسی است. درخواست چالش برانگیز است یک عمل به دنبال آن است که در تضاد با آرمان ها و اهداف قانون اساسی گفت:” درخواست حل و فصل توسط مدافع بخواهد Mathews.

این درخواست گفت که چنین راه اجرای محکوم است “نه هند و ادامه استعمار خماری” و تقریبا در تمام کشورهای دموکراتیک را متوقف کرده اند و این عمل.

آن گفت که “محکومیت یک فرد به مرگ’ با استناد به بخش 354(5) CrPC….در تضاد با ساختار اصلی از قانون اساسی هند و همچنین ویژگی های اساسی از قانون اساسی هند آن آرمان ها و ارزش ها, فلسفه مندرج در قانون اساسی, حقوق اساسی, این, بخشنامه, اصول سیاست های دولت این مقدمه از جمله DNA قانون اساسی…”

آن را بیشتر گفت: “آیا در یک وضعیت که در آن اقدام به خودکشی یک جرم که آیا دولت می تواند زندگی را از شهروندان خود را تحت هر شرایطی و در نتیجه نقض قوانین خاص خود را دارد?”

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de