سابق CJI Ranjan Gogoi سوگند به عنوان Rajya سبها MP; مخالفت مراحل اعتصاب

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

رئیس سابق دادگستری از هند (CJI) Ranjan Gogoi در زمان ادای سوگند به عنوان یک عضو از Rajya سبها در روز پنج شنبه. او نامزد به مجلس توسط رئیس جمهور Ram, Nath Kovind. او شده است اختصاص داده شده صندلی شماره 131 در خانه.

اعضای کنگره و Bahujan Samaj حزب (BSP) مخالف Gogoi انتصاب و راه می رفت از Rajya سبها. حزب کمونیست هند DMK و MDMK نیز پیوست شد.

عدالت Gogoi نامزد دریافت جایزه بود در مارس 16, چهار ماه پس از بازنشستگی خود را در ماه نوامبر سال 2019.

عدالت Gogoi را نامزدی به Rajya سبها یافت نشد نفع بازنشسته دیوان عالی کشور قضات مانند قضات مادان Lokur AK Patnaik و Kurian یوسف که صحبت کردن در برابر آن است. اما Gogoi دفاع می کرد نامزدی خود را و گفت که او این پیشنهاد را پذیرفته به دلیل اعتقاد خود را که قوه مقننه و قوه قضائیه باید با هم کار کنند برای ملت سازی.

سازمان دیده بان | در میان داد و بیداد سابق CJI Ranjan Gogoi سوگند به عنوان Rajya سبها MP; مخالفت با پیاده روی

“حضور من در مجلس فرصتی خواهد بود برای پروژه views قوه قضائیه قبل از مقننه و بالعکس” او گفت:. او افزود: حال با توجه به نامزدی قابل تصور قبل از توافق به قبول آن است.

Gogoi اولین سابق CJI برای تبدیل شدن به یک نامزد عضو Rajya سبها. او همچنین دومین CJI برای تبدیل شدن به یک Rajya سبها MP پس از عدالت Ranganath Misra که انتخاب شد به عنوان یک کنگره نماینده مجلس از Odisha. عدالت Misra, اما, شد Rajya سبها عضو در سال 1998 حدود هفت سال پس از بازنشستگی خود را از دیوان عالی کشور است.

همچنین بخوانید: پذیرفته Rajya سبها صندلی برای بهتر انسجام می گوید Ranjan Gogoi

در طول Gogoi مدت, چند کلید موارد آمد برای شنوایی — از جمله اتهامات علیه دولت در مورد رویه نقص در تهیه هواپيمايی جت و جنجال بر سر تصمیم دولت برای انتقال دفتر مرکزی تحقیقات مدیر Alok Verma قبل از پایان مدت خود را.

Gogoi مهم ترین داوری بود که در رم Janmabhoomi مورد جایی که او رهبری یک نیمکت که اعطا زمین مورد اختلاف در ایودیا به هندو احزاب هموار کردن راه برای ساخت و ساز از Ram معبد یک کلید دستور کار سیاسی حاکم Bharatiya Janata Party.

دادخواست ثبت شده است در دیوان عالی کشور توسط فعال Madhu Kishwar در برابر Gogoi را نامزدی. Kishwar می گوید که این نامزدی به آن رنگ سیاسی انتصاب و سایه ای از شک در اعتبار احکام تحویل داده شده توسط دیوان عالی کشور تحت Gogoi.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>