غلظت کربن سیاه و سفید در Gangotri یخچال تقریبا دو برابر شده در چند سال گذشته عمدتا به دلیل مواج آتش سوزی جنگل ها گفت: تحقیقات انجام شده توسط دهرادون مبتنی بر Wadia موسسه هیمالیا زمین شناسی.

PS Negi یک دانشمند در Wadia این گروه پژوهشی در ژئومورفولوژی و زمین شناسی زیست محیطی گفت: آنها نظارت شده اند سیاه و سفید کربن از طریق دو ایستگاه های آب و هوا در راه به Gangotri یخچالهای طبیعی – یعنی Chirbasa ایستگاه در ارتفاع 3,600 متر و Bhojbasa ایستگاه در ارتفاع 3,800 متر – برای چند سال گذشته.

“تجزیه و تحلیل داده ها از این ایستگاه های آب و هوا در زمان واقعی به ما کمک کرده است که در مورد سیاه و سفید کربن غلظت و تغییرات فصلی در بالاتر هیمالیا. ما پیدا کرده اند که غلظت کربن سیاه و سفید را افزایش می دهد در ماه های تابستان با توجه به عوامل متنوع. ما در بر داشت طیف وسیعی از کربن سیاه به 4.62 میکروگرم در هر متر مکعب,” او گفت:.

در غیر ماه های تابستان غلظت پایین می آید به حدود 2 میکروگرم در هر متر مکعب از هوا نشان می دهد که آتش سوزی جنگل ها و فعالیت های گردشگری در Uttarakhand کمک به غلظت بالاتر از سیاه و سفید کربن در یخچالهای طبیعی.

“دوره از آوریل تا ژوئن نشان داد که افزایش قابل توجهی در غلظت کربن در درجه اول با توجه به مستقیم و غیر مستقیم فعالیت های مربوط به گردشگری است. همچنین آتش سوزی در جنگل منجر به افزایش سیاه و سفید کربن غلظت. همچنین ما در بر داشت بالا, سیاه, غلظت کربن در طی ماه های سپتامبر و اکتبر. بالاترین سیاه و سفید کربن غلظت ثبت شده در ماه اوت به دنبال دسامبر به احتمال زیاد با توجه به عدم وجود فعالیت های گردشگری و آتش سوزی جنگل ها بروز در طول این ماه,” او گفت:.

در منابع black, carbon, Negi گفت: اصلی ترین منابع محلی از کربن سیاه و سفید مشاهده شده در زمینه مطالعه عبارتند از: آتش سوزی جنگل های داخلی و تجاری سوخت سوزاندن چوب و فصلی سوختن از محصول باقی مانده است.

با توجه به جنگل نظرسنجی از هند, آتش سوزی جنگل و فعالیت است و به طور کلی گزارش در Uttarakhand از فوریه تا ژوئن با یک قله در آتش بروز در ماه مه و ژوئن. علاوه بر انسان ساخته شده, دلایل دیگر برای آتش سوزی جنگل ها در دولت شامل رعد و برق اصطکاک از سنگ در حال سقوط و میمون ها به طور تصادفی پرتاب سنگ که ایجاد جرقه منجر به آتش سوزی جنگل ها. بیش از 44,554 هکتار از جنگل های منطقه آسیب دیده در آتش سوزی جنگل ها در Uttarakhand پس از تشکیل آن در سال 2000 با توجه به وضعیت جنگل های وزارت اطلاعات.

ممکن است تاثیر کربن سیاه و سفید در هیمالیا یخچال های طبیعی, Negi گفت: سیاه و سفید مواد جذب بیشتر نور و تابش مادون قرمز تابش که باعث افزایش درجه حرارت. “بنابراین به طور موثر هنگامی که وجود دارد افزایش در سیاه و سفید کربن در بالاتر هیمالیا آن را کمک به سریع تر ذوب شدن یخچالهای طبیعی هیمالیا,” او گفت:.

Negin گفت: کربن سیاه و سفید است و یک نوع معلق (آئروسل تعلیق خوب ذرات جامد یا قطرات مایع). “در میان ذرات معلق در هوا, سیاه کربن (پیش از میلاد) شناخته شده به عنوان مهم ترین عامل انسانی برای تغییر آب و هوا و اولیه نشانگر درک عوارض ناشی از آلودگی هوا,” او گفت:.

در منبع کربن سیاه و سفید, در, هیمالیا, Negi گفت: توسعه فعالیت های, آلودگی, از, محلی, منطقه ای و جهانی منابع جمع آوری بیش از منطقه هیمالیا و افزایش غلظت کربن سیاه و سفید.

“حضور خود را در جو همچنین باعث تغییر در الگوی آب و هوا مانند باران و برف آسمانی الگو و محلی اکوسیستم و چرخه آب و هوا. در دیگر اجرای تغییرات در اتمسفر ترکیب بالا هیمالیا را تحت تاثیر آب و الگو و بر این اساس منابع طبیعی و اقتصادی-اجتماعی فعالیت های هیمالیا جوامع” او گفت:.

دانشمندان در دهرادون مبتنی بر Wadia موسسه هیمالیا زمین شناسی مانیتور سیاه و سفید کربن آئروسل بر اساس زمان واقعی از طریق ایستگاه های مانیتورینگ و مطالعات تاثیر آن در یخچالهای طبیعی. دولت مرکزی موسسه همچنین مطالعات تاثیر تغییر آب و هوا در یخچالهای طبیعی هیمالیا در شمال غرب هند است.

سفارش ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im