آتش سوزی در آمازون برزیل افزایش 28 درصد در ماه ژوئیه از یک سال پیش یک آژانس دولتی گزارش روز شنبه.

موسسه ملی تحقیقات فضایی است که مسئول نظارت بر برزیل گفت: این ثبت 6,803 آتش سوزی در جنگل های بارانی آمازون در ماه گذشته در مقایسه با 5,318 در همان ماه 2019.

محیط زیست ابراز نگرانی از افزایش به دلیل ماه اوت به طور سنتی آغاز آتش نجومی در منطقه است. آنها از ترس برزیل می تواند تکرار خروش دیده در آتش سوزی در ماه اوت گذشته زمانی که 30,900 در آتش سوزی ثبت شده توسط موسسه.

افزایش شدید آتش میان می آید داخلی و بین المللی نگرانی رئیس جمهور Jair Bolsonaro تماس برای روشن شدن زمین در برزیل آمازون به درایو توسعه اقتصادی است.

پرداختن به این نگرانی ها در جولای 16, دولت ممنوع سوزش در پانتانال تالاب ها و جنگل آمازون به مدت چهار ماه. Bolsonaro همچنین صدور یک فرمان در ماه مه برای ارتش به منظور هماهنگی اقدامات زیست محیطی در آمازون.

اما به گفته کارشناسان آتش اعداد نشان می دهد دولت در پاسخ نه موثر بودن و همچنین اشاره به این احتمال که این سال را به فصل خشک خواهد شد و حتی بیشتر مستعد به آتش سوزی نسبت به سال گذشته.

کارلوس Nobre یک محقق در مطالعات پیشرفته موسسه در دانشگاه سائو پائولو گفت: جنگل زدایی شاخص نیز بالا باقی مانده است در سال جاری تا ماه جولای نسبت به چند سال گذشته است.

“ما می توانیم نتیجه گیری با داده تا پایان ماه ژوئیه که اثربخشی اقدامات دولت برای کاهش آتش سوزی و نابودی جنگل کم است,” او گفت:.

کارلوس Rittl ارشد همکار در موسسه مطالعات پیشرفته توسعه پایدار مطالعات در آلمان نیز به اسوشیتد پرس گفت که روند در آمازون هستند نگران کننده است.

“تمایل است که این خواهد بود که تر و خشک سال از 2019 و این باعث می شود آن را آسان تر برای به آتش گسترش,” او گفت:.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net