فتنه رهبر جنبش حقوق مدنی John Lewis از دهه 1960 امریکا می گذرد دور

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

John Lewis, حقوق مدنی جنگجو که راهپیمایی با مارتین لوتر کینگ جونیور و نزدیک بود کشته در پلیس ضرب و شتم قبل از خدمت برای چندین دهه به عنوان یک آمریکایی کنگره روز جمعه درگذشت.

لوئیس یک نماینده کنگره از آتلانتا که اعلام کرده بود در ماه دسامبر است که او تا به حال پیشرفته سرطان لوزالمعده شد 80.

آفریقایی-آمریکایی آیکون خود را صرف زندگی به آنچه او دوست داشت به تماس “خوب مشکل” — که در درگیری های لازم برای بهبود ما دموکراسی نژادی و بی عدالتی است.

“جان لوییس بود titan جنبش حقوق مدنی که نیکویی و ایمان و شجاعت تبدیل ملت ما – از تعیین که با او ملاقات تبعیض در ناهار شمارنده و آزادی سواری به شجاعت او نشان داد به عنوان یک مرد جوان رو به پایین خشونت و مرگ در ادموند Pettus پل اخلاقی و رهبری او را به کنگره برای بیش از 30 سال” مجلس نانسی پلوسی گفت: از 17-اصطلاح کنگره از گرجستان است.

پسر sharecroppers لوئیس بود فقط 21 زمانی که او عضو موسس آزادی سواران که مبارزه با تبعیض نژادی در آمریکا سیستم حمل و نقل در اوایل 1960s. او جوانترین رهبر مارس 1963 در واشنگتن دی سی است که در آن پادشاه به او تحویل داده معروف “من رویایی دارم” سخنرانی.

لوئیس وارد کنگره در سال 1986 و شد یک شکل از اقتدار اخلاقی.

لوئیس نگه داشته تا مبارزه برای حقوق مدنی تا پایان عمر خود را. او ساخته شده او در آخرین حضور عمومی در ماه ژوئن به عنوان اعتراض برای عدالت نژادی جاروب ایالات متحده و جهان است.

او پا را از وظایف کنگره در ماه های اخیر برای تحت درمان سرطان است.

“ما وجدان او griot از این عصر مدرن یکی را دیدم که از آن نفرت جنگیدند اما همیشه به سمت نور” گفت: Stacey آبرامز دموکراتیک فعال و بنیانگذار مبارزه عادلانه رای گیری گروه حقوق در لوئیس’ در ایالت جورجیا.

(با ورودی از سازمان)

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>