آتش در ایران در نطنز تاسیسات هسته ای باعث آسیب قابل توجهی: سخنگوی

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

آتش در ایران زیرزمینی نطنز تاسیسات هسته ای باعث شده است که آسیب قابل توجهی است که می تواند کاهش سرعت توسعه سانتریفیوژ پیشرفته مورد استفاده برای غنی سازی اورانیوم ایران کرد.

ایران, امنیت بالا, بدن گفت: علت آتش سوزی که شکست در روز پنج شنبه تا به حال مشخص شده است اما بعد اعلام می شود. برخی از مقامات ایرانی گفته اند که ممکن است خرابکاری سایبر و هشدار داد که تهران خواهد مقابله به مثل در برابر هر کشور انجام چنین حملات.

در روز پنج شنبه مقاله ای با ایران دولت خبرگزاری ایرنا خطاب آنچه در آن گفته می شود احتمال خرابکاری توسط دشمنان از جمله اسرائیل و ایالات متحده اگر چه آن را متوقف کوتاه از متهم یا به طور مستقیم.

اسرائیل وزیر دفاع گفت: آن بود که “لزوما” در پشت هر حادثه مرموز در ایران.

سه تن از مقامات ایرانی صحبت کرد که آمریکا در خواست نامش فاش نشود روز جمعه گفت: آنها معتقد بودند این آتش سوزی که در نتیجه یک حمله سایبری بود اما نه به استناد هیچ گونه شواهد است.

“این حادثه می تواند کاهش سرعت توسعه و تولید سانتریفیوژ پیشرفته در میان مدت … ایران را جایگزین ساختمان های آسیب دیده با یک بزرگتر که بیشتر تجهیزات پیشرفته” دولت خبرگزاری به نقل از ایرنا سخنگوی ایران, انرژی اتمی, سازمان, بهروز Kamalvandi گفته.

“این حادثه باعث آسیب قابل توجهی است اما هیچ تلفات وجود دارد.”

به طور جداگانه در روز یکشنبه, ایران قدرتمند, سپاه پاسداران, نیروی دریایی, نیروهای مسلح گفت: تهران تا به حال ساخته شده در زیر زمین “موشک شهرستانها” در امتداد خط ساحلی خلیج فارس و هشدار داده بود که “کابوس برای ایران و دشمنان”.

مقامات ایرانی گفته اند که این سایت وجود دارد در تمام استانهای ایران را رونمایی کرد و تنها سه پایگاه تا کنون اعلام نشده است که آنها ساخته شده است در سواحل آن است.

‘حداکثر فشار’

نطنز است centrepiece ایران در مورد برنامه غنی سازی است که تهران می گوید برای مقاصد صلح آمیز. سازمان های اطلاعاتی غربی و سازمان ملل را دیده بان هسته ای (IAEA) باور کنید تا به حال هماهنگ مخفیانه سلاح هسته ای برنامه ای است که آن را در سال 2003 متوقف. تهران را انکار می کند و همیشه به دنبال سلاح های هسته ای.

ایران توافق برای محدود کردن برنامه هسته ای آن در ازای برداشتن بسیاری از تحریم های بین المللی در یک توافق بین تهران و شش قدرت جهانی در 2015.

اما ایران به تدریج کاهش می یابد تعهدات خود به توافق پس از رییس جمهور آمریکا دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت انصراف از معامله در سال 2018 و reimposed و تشدید تحریم ها است که باید کتک اقتصاد ايران است.

معامله تنها اجازه می دهد تا ایران به غنی سازی اورانیوم در تاسیسات نطنز با بیش از 5000 نسل اول IR-1 سانتریفیوژ اما ایران نصب شده جدید آبشار سانتریفیوژ پیشرفته.

ایران که می گوید آن را نمی خواهد مذاکره تا زمانی که تحریم ها در محل باقی مانده است و بارها و بارها قول داد برای ادامه ساخت تا آنچه در آن تماس های دفاعی موشکی قابلیت اجرا توسط سپاه در سرپیچی از غرب انتقاد.

اسرائیل حمایت کرده است مغلوب ساختن پیشی جستن “حداکثر فشار سیاست” در تهران با هدف وادار کردن آن به توافق یک معامله جدید قرار می دهد که محدودیت های سختگیرانه تر در آن کار هسته ای محدودیت آن موشک بالستیک برنامه به پایان می رسد و منطقه ای آن جنگ پروکسی.

در سال 2010 استاکس نت ویروس های کامپیوتری به طور گسترده ای اعتقاد بر این بوده است طراحی و توسعه توسط ایالات متحده و اسرائیل کشف شد پس از آن استفاده می شود برای حمله به نطنز.

در نطنز سوخت کارخانه غنی سازی (FEP) در ایران اصلی سایت غنی سازی اورانیوم است که اکثرا در زیر زمین یکی از چندین تاسیسات ایران با نظارت بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA), the U. S. nuclear watchdog.

آژانس بینالمللی انرژی اتمی روز جمعه گفت که محل آتش نمی حاوی مواد هسته ای و این که هیچ یک از آن بازرسان در حال حاضر در زمان.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>