Ex-SC قضات می گویند Gogoi در RS ابر قضائیه استقلال او می گوید: هستم برای ملت-ساختمان

Category: ایندین اکسپرس هند | No comments

نوشته شده توسط سیما Chishti لیز Mathew | دهلی نو | منتشر شده در تاریخ: مارس 18, 2020 4:40:22 am

Ranjan Gogoi, CJI Gogoi, Ranjan Gogoi Rahya Sabha, Ranjan Gogoi bjp, CJI gogoi judgments رئیس سابق دادگستری از هند Ranjan Gogoi. (اکسپرس عکس: Abhinav Saha)

یک روز پس از اینکه رئیس سابق دادگستری از هند Ranjan Gogoi نامزد دریافت جایزه بود به Rajya سبها توسط دولت بازنشسته دیوان عالی کشور قضات قضات A K Patnaik, Kurian یوسف و J Chelameswar پیوست عدالت مادان B Lokur در هر دو سوال و ابراز ناامیدی در تصمیم گفت: نامزدی و پذیرش آن را “قطعا متزلزل اعتماد به نفس انسان مشترک” و “بالا می برد بسیاری از شک و تردید در مورد استقلال قوه قضائیه”.

عدالت Patnaik که منصوب شده بود توسط دیوان عالی کشور به پرس و جو که آیا یک ‘توطئه’ به قاب عدالت Gogoi زیر اتهامات آزار و اذیت جنسی علیه او توسط یک زن کارمند از دادگاه گفت: “به نظر من سابق CJI و یا حتی یک قاضی دادگاه عالی باید قبول نامزدی به Rajya سبها یا حتی مسابقه برای Rajya سبها. چنین نامزدی یا مسابقه را بالا می برد بسیاری از شک و تردید در مورد استقلال قوه قضائیه.”


“این ممکن است اتفاق افتاده قبل از آن باید داده شود تا در حال حاضر به عنوان احزاب سیاسی هستند به شدت تقسیم شده است. آن را ضروری است برای یک قاضی و رئیس دادگستری قطعا دیده می شود که بی هدف و بی طرفانه انداز” او گفت:.

“چرا رئیس دادگستری در اوج دستگاه قضایی در همه قبول چنین نامزدی و چرا دولت این پیشنهاد را به او ؟ اگر آنها می خواهند کارشناسان واقعی و سپس معرفی وکلای با تجربه مانند K Parasaran بود (Fali) نریمان بود یا K T S Tulsi. آنها می رفته اند برای قانونی دانشگاهیان مانند Upendra Baxi, چرا یک رئیس عدالت؟” عدالت Patnaik گفت.

“این Rajya سبها در حال انجام یک کار بزرگ وجود دارد بدون شک در مورد آن, اما آن است که یک رویکرد متفاوت است. وجود جدایی از قدرت و عملکرد بالای سیستم قضایی نمی تواند برای این و رئیس دادگستری باید فکر این راه رو به جلو است.”

رئیس سابق دادگستری از هند Ranjan Gogoi و سابق دیوان عالی کشور قاضی دادگستری Kurian یوسف (بازنشسته). (فایل)

عدالت Kurian یوسف یک همکار سابق دادگستری Gogoi گفت: او “شگفت زده” را ببینید که چگونه دومی بود “مصالحه شریف اصول استقلال و بی طرفی قوه قضائیه”.

“با توجه به من پذیرش نامزدی به عنوان عضو Rajya سبها توسط رئیس سابق دادگستری از هند قطعا متزلزل اعتماد به نفس انسان مشترک بر استقلال قوه قضائیه است و همچنین یکی از ساختارهای اساسی قانون اساسی هند,” او گفت:.

عدالت Chelameswar همچنین یک همکار سابق گفت; “وجود دارد هرگز یک دموکراسی که نه خودکشی.”

Gogoi دوم CJI برای تبدیل شدن به یک عضو مجلس. (اکسپرس عکس: Tashi Tobgyal)

او به نقل از جان آدامز دومین رئیس جمهور ایالات متحده که گفت: “من نمی گویم که دموکراسی شده است بیشتر مهلک در کل و در دراز مدت از سلطنت و یا اشراف. دموکراسی هرگز و هرگز می تواند بسیار با دوام به عنوان اشراف و یا سلطنت; اما در حالی که آن طول می کشد آن است خونین تر از هر دو. . به یاد داشته باشید دموکراسی هرگز طولانی طول می کشد. آن را به زودی به زباله اگزوز و قتل خود را. وجود دارد هرگز یک دموکراسی هنوز که نه خودکشی.” آدامز اظهار نظر بر پایه احساسات مردان, “غرور, غرور و بخل و یا جاه طلبی برای خود آسان ارضاء” است که اجرا در سراسر اشکال دولت های پادشاهی و دموکراسی.

در ژانویه 2018, قضات Gogoi, Lokur یوسف و Chelameswar ترین قضات ارشد و سپس در دیوان عالی کشور در یک گام بی سابقه ای به نام کنفرانس مطبوعاتی به سوال انجام و سپس CJI Dipak Misra به خصوص در تخصیص از موارد بسیار مهم است.

Supreme Court Judges, SC Judges, Dipak Misra, Television Channel, India Today, CNN News 18, Indian Express, Indian Express News عدالت Kurian یوسف Chelameswar, Ranjan Gogoi و مادان Lokur در کنفرانس مطبوعاتی. (اکسپرس عکس: Abhinav Saha)

“”ما باید مرخص بدهی ما به ملت بود به بیانیه صادر شده توسط عدالت Ranjan Gogoi همراه با سه نفر از ما در تاریخ 12 ژانویه سال 2018 است. من شگفت زده هستم که چگونه عدالت Gogoi که یک بار به نمایش گذاشته چنین شجاعت و اعتقاد راسخ به حمایت از استقلال قوه قضائیه است به خطر بیافتد شریف اصول استقلال و بی طرفی قوه قضائیه” عدالت یوسف گفت.

اشاره به این که “ملت بزرگ ما” همچنان به عنوان بصورتی پایدار و محکم ریشه در ساختارهای اساسی و ارزش های قانون اساسی عمدتا به دلیل قوه قضائیه مستقل او گفت: “در حال حاضر این اعتماد مردم متزلزل است لحظه ای از درک وجود دارد که یک بخش در میان قضات هستند در غیر این صورت مغرضانه و یا به دنبال به جلو تکتونیکی تراز ملت ساخته شده بر روی پایه های جامد متزلزل است.”

“من در یک اقدام بی سابقه همراه با عدالت Chelameswar عدالت Ranjan Gogoi و عدالت مادان B Lokur به ملت بود که یک تهدید برای این بنیاد و در حال حاضر من احساس تهدید است ، این نیز به همین دلیل تصمیم گرفتم به هر پست پس از بازنشستگی,” او گفت:.

در شب دوشنبه عدالت Lokur گفت: هند بیان شده است گمانه زنی ها برای مدتی در حال حاضر در مورد چه تجلیلی خواهد عدالت Gogoi دریافت کنید. بنابراین در آن حس نامزدی تعجب آور نیست اما آنچه تعجب آور است که آن را تا به زودی. این باز تعریف و استقلال و بی طرفی و صداقت قوه قضائیه. تا آخرین سنگر و استحکامات کاهش یافته است؟”.

در ضمن عدالت Gogoi که برنامه ریزی شده است به ترک گواتی برای دهلی نو روز شنبه گفت Pratidin زمان آسامی کانال تلویزیون و وب سایت: “من قبول پیشنهاد نامزدی به Rajya سبها به دلیل اعتقاد قوی که قوه مقننه و قوه قضائیه باید در برخی از نقطه از زمان با هم کار کنند برای ملت سازی.”

او گفت که او تا به حال آن را با توجه به زمان کافی و فکر قبل از تصمیم گرفتن. او گفت: حضور او در مجلس “فرصتی خواهد بود برای پروژه views قوه قضائیه قبل از مقننه و بالعکس”.

“اجازه دهید خدا به من قدرت را به یک صدای مستقل در مجلس” عدالت Gogoi, گفت:, و اضافه کرد که او را به صحبت در جزئیات هنگامی که او طول می کشد سوگند در Rajya سبها.

— با آبیشک Saha در گواتی

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>