اجازه نمی دهد آن را به cowed پایین

Category: ایندین اکسپرس هند | No comments

نوشته شده توسط Tarun Shridhar , Sharad Gupta | به روز شده در: 5 مارس سال 2020 5:06:48 am

animal husbandry India, Indian buffaloes, Indian dairy consumption, indian buffalo milk consumption, indian cow milk consumption, cow worship india, Indian express news این شگفت انگیز است برای دیدن بوفالو در حال بهآنها فضای بسیار کمی را در هر جدی گفتمان عمومی در dairying در هند است. (فایل)

ایتالیا فقط چهار لاخ گاومیش که در آن سپاه پاسداران به عنوان یک ارزش ملی و منابع. پنیر موزارلا ضروری, برای, پیتزا, مدیون ریشه های خود را به شیر از ایتالیایی آب بوفالو. موتزارلا بوفالو از جنوب ایتالیا کامپانیا منطقه برخوردار است هر دو نشانه جغرافیایی/تعیین مبدا و حفاظت از علامت تجاری به عنوان “پنیر موزارلا دی Bufala کامپانیا”.

هند در مقابل اتحاد 109.85 میلیون گاومیش طبق آخرین دام سرشماری برای 2019. علاوه بر این به همراه نمودار نشان می دهد این کشور بوفالو جمعیت رو به افزایش بوده است و حتی در حالی که گاو شماره افتاده اند در طول سه دهه گذشته. در 2018-19 گاومیش کمک به 91.82 میلیون تن (تن) یا 48.9 درصد از برآورد کل تولید شیر از 187.75 mt — بیش از 51.26 تن از دورگه/عجیب و غریب گاو و 38.57 تن از بومی/وصف ناپذیر گاو. هند همچنین خانه های بیش از 56 درصد از جهان را در buffalo سهام.

هنوز برای برخی از دلایل غیر قابل توضیح ما تنزل بوفالو به حاشیه دام سیاست و حکومت. تا سال 1999 Codex Alimentarius — استانداردهای بین المللی, دستورالعمل ها و کدهای از شیوه های مربوط به ایمنی مواد غذایی و کیفیت موظف جداگانه برای برچسب زدن شیر بود که از یک جنس یا گونه های دیگر از گاو (Bos Taurus) در نتیجه به طور خودکار به استثنای گاومیش (Bubalus bubalis). مخاطرات برای هند بسیار بالا یک تعریف ارائه شده توسط ما رو به تصویب رسید و پس از بحث های زیادی تحت Codex استاندارد 206-1999. شیر در حال حاضر شامل “طبیعی پستان ترشح از [همه] شیر حیوانات” و این پوشش گاو و گاومیش و همچنین بز و گوسفند است. جالب است که وزارت کشاورزی ایالات متحده حتی امروز به حساب طول می کشد تنها “شیر گاو” در آن جهان لبنی بازار و تجارت, گزارش!

در حالی که جهل در کشورهای غربی عمدی و یا در غیر این صورت قابل فهم است آن است که جای تعجب برای دیدن بوفالو در حال بهآنها فضای بسیار کمی را در هر جدی گفتمان عمومی در dairying حتی در هند است. این است که بیشتر از همه قابل توجه که بخش عمده ای از pouched شیر به فروش می رسد در اینجا این است که ترکیبی از هر دو گاو و بوفالو شیر است. همچنین خود ما استاندارد های سنتی شیر از جمله تامین قیمت پرداخت شده به کشاورزان شده است تعیین درصد چربی است. بوفالو شیر حاوی چربی بالاتر (6.5-7%) و همچنین مواد جامد-نه-چربی (9-9.7%) مطالب از مسئول 3-3.5 درصد و 8.3-8.8% سطح برای شیر گاو.

بخوانید|چرا گاو پرستش در Hindutva سیاست

یک دلیل برای این گاو را بالا وضعیت حتی در هند ممکن است به فراموش فرهنگی و مذهبی, اعتقادات, اگر چه آن را دارای هیچ مزیت متمایز بیش از بوفالو در خالص لبنی اقتصاد از نظر. اگر هر چیزی, روحانی هاله در اطراف گاو تحمیل محدودیت در بهره برداری از آن اقتصادی بالقوه است. در حالی که کسانی هستند که انتشار فضائل از شیر گاو شواهد علمی نیست شهادت به هر گونه تفاوت معنی داری در آن ارزش غذايي و قابليت هضم بیش از شیر گاومیش. سلامت-آگاهانه شهری مصرف کننده باید در واقع پیدا کردن آرامش در محتوای کلسترول از شیر بوفالو بودن کمتر از شیر گاو. این نه در هر راه ایجاد برتری یکی بر دیگری آن را به سادگی به اطمینان که بوفالو را به عنوان خوب است یک منبع شیر به گاو. که بومی سرزمین ما آن را بالا می برد هیچ ایدئولوژیک hackles از انجمن در مقابل videshi یا نه. ما در واقع دو بار پر برکت به هر دو گاومیش و گاو در اعداد فراوان و کمک تقریبا به همان اندازه به ما تبدیل شدن به بزرگترین تولید شیر.

برای کشاورز لبنی بوفالو نسبتا کم-تعمیر و نگهداری حیوانات بیش از حد حساس در مورد کیفیت و یا طعم و مزه مواد غذایی خود را. آن می تواند زنده ماندن در علوفه درشت و محصول باقی مانده در حالی که داشتن یک بسیار کارآمد تبدیل ظرفیت. که باعث می شود بوفالو یک انتخاب ایده آل برای کشاورزان کوچک که مبارزه را به عقب عجیب و غریب و یا حتی گاو دورگه که تقاضا بالا-هزینه خوراک. بیشتر از آن است که یک دارایی متمایل به فروش می رسد در یک as-is-where-is اساس حتی فراتر از آن مولد شیر زندگی است. هیچ مذهبی فرهنگی یا اجتماعی تابو در کشتار گاومیش. در طول 2018-19 به تنهایی 1.24 تن گوشت بوفالو به ارزش تومان 25,168.31 کرور رو صادر از…. جای تعجب نیست ولگرد گاومیش هستند یک پدیده ناشناخته. این است که بر خلاف ولگرد گاو که شماره ها به بیش از پنج میلیون دلار در سال 2019 آمار. با مزرعه مکانیزاسیون و تلقیح مصنوعی نیز تضعیف گاو سودمند از کار گاو و پرورش گاو بوفالو دست پایین برنده برای کشاورز به طور متوسط.

با توجه به کشاورز ترجیح برای پرورش گاومیش شهری مصرف کننده به خوبی انجام نمی شود و تحت تأثیر بازاریابی اعتیاد به مواد مخدره بیش از “A2” از شیر گاو و یا عرفانی ویژگی های متصل به شیر از خاص desi نژاد. در پایان روز, شیر, شیر و ترکیب آن اساسا یکسان در سراسر حیوانات. شیر از گاو و بوفالو کردم اقتباس شده برای مصرف انسان به این شد اولین حیوانات که اهلی برای dairying و پرورش در طول زمان به تولید حجم بالاتر. صرفا سخن گفتن از آن است که شیر از کننده ی اکواينوس است که نزدیک به شیر انسان — کم پروتئین و چربی غنی از لاکتوز. اما بسیاری از آنها اقدام به بازاریابی از شیر خر — و یا زمانی موفقیت تجاری در هر نرخ. بسیار وجود دارد برای انتخاب بین شیر حیوانات مختلف که اصلی تشکیل دهنده آب است اعم بین حدود 83% و 91%. در نهایت این همه boils پایین به دست آورد سلیقه و ترجیحات فردی.

جزئیات| توضیح داد: چرا حیوانات سالم معنی انسان سالم و چگونه برای رسیدن به این هدف

برای لبنیات ، شیر بوفالو است قطعا نسبت به شیر گاو در نظر داشتن بیشتر جامدات محتوا که به معنی حمل و نقل آب کمتر است. تمام محصولات لبنی از شیر گاو می تواند ساخته شده از شیر بوفالو با همان استاندارد و با کیفیت است. عملکرد محصولات از هر لیتر پردازش بیش از حد بالاتر است — می شود آن را روغن و کره و پودر شیر خامه گرفته شیر تغلیظ شده یا پنیر. پنیر بدست آمده از شیر بوفالو بهتر جویدن و نخ کشیدن برگهای توتون وامثال خواص در حالی که آن ماست ضخیم تر و روغن/کره بهتر بافت. شیر گاو ممکن است مناسب برای سنتی نرم محصولات و شیرینی مانند chhanna sandesh, rasogolla و chumchum اما آن را نگه ندارد هر مزیت نسبی. از سوی دیگر بالاتر محتوای چربی در شیر بوفالو که همیشه می تواند باب روز پایین endows آن بیشتر تطبیق پذیری; بالاتر کالری در هر واحد وزن مناسب خواهد بود و نیاز ورزشکار یا کشتی گیر در حالی که آن اضافی کلسیم و مواد معدنی باعث می شود کودکان سالم.

مهربان و مطیع سنگین و نه چندان مقدس موجود در آن ممکن است. اما برای کشاورز است یک دارایی ارزشمند است که منجر به بازگشت حتی پس از توقف به شیر دادن. برای لبنیات کارآفرین, آن ارائه می دهد امکانات بسیار زیاد از ارزش علاوه بر این از طریق مجموعهای از محصولات. برای مصرف کننده می تواند وجود دارد هیچ چیز بهتر از شیر بوفالو و آسمانی عطر از آن malai — لایه خامه که غلیظ بیشتر بر جوش و ذخیره سازی.

Shridhar است وزیر سابق وزارت شیلات دامپروری و Dairying دولت هند; Gupta سردبیر-ناشر لبنی هند سالنامه, New Delhi.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>