آیا مفهوم باز کردن دفاتر حس را در یک پست-همه گیر ،

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

دهلی نو

این یک مفهوم است که در اطراف از سال 1950 هنگامی که منشأ آن در آلمان (اگر چه برخی از قرار دادن آن سال مبدا حتی قبل از آن) در دهه های پس از, شده است وجود دارد به اندازه کافی تحقیقات نشان می دهد که منفی آن به مراتب بیش از جوانب مثبت و در عین حال آن را به درنگ ،

این البته باز است و coronavirus بیماری Covid-19 ممکن است در نهایت به کشته شدن آن است.

به عنوان coronavirus همه گیر در سراسر جهان در ماه فوریه ترین محل در سراسر کشور (و جهان) شروع به پیاده سازی قوانین در میان کارکنان برای جلوگیری از خوشه حفظ فاصله فیزیکی پوشیدن ماسک پاکسازی دست. و جلوگیری از بیومتریک ورود. بسیاری از قرار دادن در محل دقیق تمیز کردن عمیق پروتکل های. و در نهایت همه به طور ناگهانی کشف محاسن WFH (کار از خانه).

هنگامی که مستند برداشته شده است و حداقل برخی از کارکنان نگاه دوباره به کار — بسیاری از شما از خانه کار می کنند; برای مثال هند بزرگترین نرم افزار خدمات شرکت Tata Consultancy Services گفته است که تا 75 درصد از نیروی کار جهانی را از خانه کار می کنند تا سال 2025 — یکی از مهم ترین سوالات رو سازمان به سادگی این است: آیا می توانید باز کردن دفتر برنامه ریزی مشخص شده توسط یک عدم cubicles طوری که همه کارکنان ملزم به نشستن و یا کار در خوشه هنوز حس را در یک جهان ویران شده توسط جریان همه گیر?

جواب ساده? هیچ

باز شد با هدف بهبود همکاری و مهارت در میان کارکنان. توسط نوبه خود از قرن پس از چند دهه از اتاقهای باز دفتر هنجار تبدیل شد. انواع مختلف مبلمان است که مشخص فضاهای مختلف کار بود و از ویژگی های متمایز از باز کردن دفتر طرح طبقه: هاب برای جلسات خصوصی دیگر جداول که در اطراف گروه های بزرگتر می تواند جمع آوری برای جلسات یا خط خطی تک یا دو نفره مبل های بیشتر برای مکالمات خصوصی و دیواره شیشه اتاق ملاقات که همچنین ارائه همان شفافیت است که مشخص شده بقیه ، میز کار شد و کاری که در آن خوشه های کارکنان خواهد بود نشسته اغلب منابع به اشتراک گذاری مانند لامپ و تلفن و که بزرگ لوکس مدرن محل کار — قهوه ماشین آلات.

در یک پست-Covid-19 جهان این ترجمه را به صفر اجتماعی فاصله به ذکر چند مشترک سطوح. به عبارت دیگر افزایش خطر انتقال Sars-Cov-2. ببخشید اما این که چگونه هر کس فکر می کند در حال حاضر.

“ما به دنبال در یک کامل 180 درجه تغییر [در دفاتر]. کل قضیه از چه دفاتر طراحی شده است در مورد همکاری و مردم با هم. در حال حاضر این قضیه در مورد افرادی که به دفتر اجتماعی در مورد فاصله. بنابراین تمام تمرکز خواهد شد در چگونه مردم را به ارتباط برقرار کردن در این راه است. اجتماعی فضاهای که باز کردن دفتر برنامه ریزی مجاز نخواهد بود و ممکن است دیگر. نمی توان آن را ممکن است برای سه نفر برای نشستن روی یک مبل و یک بحث” گفت: Aparna Piramal نویسنده و مقاله نویس در کسب و کار و طراحی.

Neetish Sarda, بنیانگذار Smartworks یک شرکت است که ارائه می دهد شرکت های مشغول به کار در فضاهای سراسر نه شهرستانها در هند گفت که شرکت او برقرار محل کار اقدامات در 20 مارس خود را پنج روز قبل از این مستند در سراسر کشور اعلام شد. این اقدامات که شامل ضد عفونی تمام سطوح و طبقه متوسط چک با استفاده از دماسنج مادون قرمز در نقطه ورود قرار دادن از ضد عفونی کننده بطری در “بالا تاچ پونت” و تاکید بر شستن دست/مایع در حالی که ورود به فضاهای اداری اجباری , ماسک sanitising بسته های فیزیکی, فاصله و جلوگیری از های از ظروف و یا نوشیدنی و eatables نیز اجرا می شود یک بار مستند برداشته شده است, او گفت:.

آیا شرکت طراحی مجدد فضای اداری در دسترس نباشد ؟

ما بر اساس ساز مبلمان mischa anna selis به تازگی منتشر شده یک گزارش-تقدیر-کاتالوگ با عنوان مرور از چه بعدی: پست-Covid کاری است برخی از افکار در آن است. “برنامه ریزی برای در حال حاضر نیز به معنی مقاوم سازی محل کار مبتنی بر عقل سلیم رویکرد است که پایبند به دولتی جهانی و دستورالعمل های بهداشتی از جمله فیزیکی, فاصله, اضافه کردن موانع و اقدامات ایمنی ،

“محیط کار در آینده نیاز به اختراع مجدد به عنوان علم مبتنی بر شواهد و در حال ظهور فن آوری های ارائه راه حل های جدید. برنامه ریزی پارادایم از گذشته رانده شدند چگالی و هزینه. رفتن به جلو آنها باید بر اساس توانایی برای انطباق به راحتی امکان پذیر است, اقتصادی, آب و هوا و بهداشت و درمان اختلال” این گزارش اضافه شده است.

برخی از فوری پیشنهادات را ارائه می دهد شامل اینصورت میز و یا کشیدن آنها را از هم جدا برای کاهش چهره به چهره جهت است که می توان برای مثال با تبدیل ایستگاه های کاری از طریق 90 درجه زاویه که مانع از کارگران از کار به طور مستقیم در سراسر و یا یکی دیگر. آن را نیز نشان می دهد با استفاده از فضاهای باز برای جلسات بیش از پنج نفر و همچنین اعمال نفوذ انعطاف پذیر مبلمان متحرک با وایت برد های هوشمند و صفحه نمایش برای ایجاد حد و مرز است.

سپر بین مردم — مانند آنهایی که ساخته شده از مواد مانند پلکسی گلاس یا پلاستیک — will make a comeback, کارول بارتز, سابق, مدیر عامل شرکت یاهو! Inc. ، به تازگی گفته یک مجله. “من فکر می کنم مردم در حال رفتن به می خواهید حفاظت از جنس پلکسی گلاس یا هر چیز دیگری. نیز وجود خواهد داشت بیشتر نهفته کاملا کمتر پرواز — شما تلفنی با مشتریان” قدیمی دره سیلیکون اجرایی گفت Marketwatch در مصاحبه.

Bimal Patel, مدیر احمدآباد-بر اساس عبور و طراحی و برنامه ریزی و مدیریت خصوصی محدود — معماری شرکت موظف به توسعه دهلی نو مرکزی ویستا — گفت که خیلی زود به فکر می کنم پایدار تغییرات طراحی.

“جالب ترین چیزی است که پدید آمده از بحران حاضر است خیلی از این ایده است که ما ممکن است نیاز به ایجاد ماندگار [طراحی] تغییرات در دراز مدت اما که بسیاری از مردم به خصوص در صنایع خدماتی مانند خود ما را کشف پتانسیل کار آنلاین. ما [در عبور] کشف کرده اند که وجود دارد کاملا بسیاری از چیزهای که ما می توانید مدیریت به انجام (بدون آمدن به دفتر). [البته] هنگامی که ما نمی آیند از آن خواهد شد چرا که ما نیاز به نشستن دور یک میز و در قرعه کشی همان نقشه و یا ایستاده در اطراف نقشه کشی و بحث در مورد آن. کار وجود دارد که همه ما نیاز به انجام است که ما را به هم نزدیک است.”

در این اجرا گفت: نکته مهم برای شرکت به کشف کردن که چگونه بسیاری از مردم در واقع می تواند دور ماندن از دفتر تا که به کاهش تعداد افراد در آینده به کار می کنند.

هر چند پاتل ممکن است موافق با این کار خود اظهار برجسته بزرگتر سوال — فراموش نکنید که باز کردن دفاتر ما حتی نیاز به دفاتر ؟

در سراسر جهان بیش از حد سازمان شروع به تجدید نظر در برنامه کار کارکنان به تلو تلو خوردن خود بازگشت و فعال کردن بیشتر مردم به کار از خانه. جهانی خدمات تجاری املاک و مستغلات شرکت Cushman & Wakefield در حال آزمایش یک مفهوم طراحی به نام شش پا به کارمندان کمک می کند اقامت شش فوت از هم جدا. این شامل علامت های است که کمک می کند تا مردم تشخیص فاصله استفاده از میز یکبار مصرف را پوشش می دهد و اطمینان حاصل کرد که مردم راه رفتن تنها در جهت عقربه های ساعت از طریق فضای اداری به حداقل رساندن bumping به هر یک از دیگر.

یک PricewaterhouseCoopers پالس نظرسنجی در میان 305 شرکت های ایالات متحده منتشر شده در تاریخ 27 آوریل نشان داد که بیش از سه چهارم (77 درصد) قرار دادن جدید اقدامات ایمنی در محل در حالی که دیگران گفته بودند گام برای ترویج فیزیکی فاصله مانند اینصورت فضای کاری (65%). بیش از نیمی از شرکت ها (52 درصد) برنامه ریزی در حال تغییر شیفت و متناوب خدمه به کاهش قرار گرفتن در معرض در حالی که 49 درصد از شرکت ها گفت: آنها برنامه ریزی برای ایجاد کار از راه دور دائمی گزینه برای نقش که آن را اجازه می دهد.

مبلمان هند ساز Godrej Interio چهار نفر تیم به نام ارگونومی و محیط کاری تحقیقات سلولی که دستور این است که به مطالعه مسائل معمول مواجه شده در دفاتر مانند همکاران پر سر و صدا و انتشار یافته است که در نهایت راهنمای محصول خود را به تیم طراحی. زمانی که همه گیر جهانی آمار و دفاتر در سراسر جهان و هند شروع به بستن آن شروع به مطالعه چالش های کار از خانه.

“هدف ما این است که برای رسیدن به 10 ، 000 [پاسخ دهندگان] پس از تحقیقات هنوز ادامه دارد. ما خواسته سوالاتی مانند چه مسائل مردم; چگونه ما می تواند کمک به آنها اقامت سازنده است ؟ تمرکز ما این است که بر سلامت و رفاه مردم” گفت: Sameer جوشی, دیپلم, معاون رئیس جمهور در بخش بازاریابی Godrej Interio که منجر به این تیم است. بر اساس یافته های یک “کار از خانه” محدوده 40 مورد مبلمان خواهد شد نورد از یک بار به کارخانه باز Joshi گفت.

“ما در حال گرفتن توجه بسیاری از شرکت ها به عرضه مبلمان برای خانه. بنابراین ما در حال گرفتن این آموخته و به سرعت تطبیق [آنها را] به پیکربندی مجدد [موجود] مبلمان منزل [مدل]. هندی, خانه های متراکم تر اغلب وجود دارد هیچ فضایی برای یک دفتر جداگانه. همان قطعه ای از مبلمان مورد استفاده توسط کاربران متعدد بر خلاف ، این راه حل باید به اندازه کافی انعطاف پذیر به طوری که آن را سازگار به کاربران مختلف” Joshi گفت.

در زمانی که جهان خیره در عین حال یکی دیگر از رکود اقتصادی بسیار مهم است بپرسید که آیا شرکت را از جمله سرمایه گذاری های اضافی در فضاهای اداری و یا زیرساخت به مردم را قادر به کار از خانه. Piramal گفت: این امر می تواند در علاقه خود را به انجام این کار.

“برای اولین بار بسیاری از سازمانها را مجبور به فکر می کنم از کارکنان خود را که در یک نوع از زندگی و مرگ وضعیت [دفتر]. در اکثر صنایع, شما لازم نیست به این فکر کنید مگر اینکه شما در ساخت فضا و یا در نیروهای مسلح. بنابراین اگر شما آن را از این دیدگاه پس از آن برخی از سرمایه گذاری باید ساخته شود. [البته] کسی به خرس است که هزینه. شاید که هزینه ممکن است از حقوق کارمند,” او گفت:.

و یا آنها ممکن است به سادگی از پس انداز شرکت امید را از پرداخت اجاره.

(با ورودی از Abhishek Behl)

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>