بی اعتمادی و بررسی: ما یو پی اس حول و حوش برابر چین

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

دولت ایالات متحده راه اندازی شد یکی از گوش خراش ترین حملات در چین و در عین حال با وزیر امور خارجه مایکل Pompeo در روز پنج شنبه نماینده چندین دهه سیاست آمریکا در تعامل با کمونیست چین به عنوان یک استراتژی است که “شکست خورده” و درخواست از متحدان و قدرت های جهان به استفاده از “خلاق تر و قاطعانه راه” به مطبوعات پکن به تغییر راه خود را.

Pompeo درو در قابل جنگ سرد اصطلاحات و گفت: چین نظامیان شد “تر و قوی تر شوم” و رویکرد به پکن باید “بی اعتمادی و بررسی” تطبیق رئیس جمهور رونالد ریگان “اعتماد اما بررسی” سرود در مورد اتحاد جماهیر شوروی در دهه 1980 ،

نظرات آمده در زمانی که پکن روابط با واشنگتن و همچنین دهلی نو در بدترین در دهه, و کشورهای دیگر مانند انگلستان و استرالیا – ابراز جدید نگرانی خود را از تهدیدات ناشی از چین به ویژه کسانی که مربوط به چگونه شرکت های چینی ممکن است کمک به دولت در جاسوسی از مردم در سراسر جهان و راه پکن ممکن است با زور آن در اختلافات ارضی.

“پارادایم های قدیمی از کور تعامل با چین شکست خورده است” Pompeo گفت: در گسترده ای پیش بینی سیاست سخنرانی در میراث کالیفرنیا کتابخانه های اجرا شده توسط این بنیاد از اواخر رئیس جمهور ریچارد نیکسون که دوباره تاسیس

روابط دیپلماتیک با چین و هموار راه را برای آن باز به جهان با یک سفر تاریخی در سال 1972 است. “اگر جهان آزاد تغییر نمی کند کمونیست چین — [it] قطعا تغییر خواهد کرد با ما” Pompeo افزود: حمله به یکی از مهم ترین جمهوری خواه سیاست خارجی دستاوردهای در آخرین پنج دهه است. “جهان آزاد باید پیروزی بیش از این ظلم و ستم” او گفت:.

آن بود که نیکسون را در سفر به چین در سال 1972 برای اولین بار توسط رئیس جمهور آمریکا پس از کمونیست ها قدرت را در دست گرفته و در سال 1949 که طرح میتوانست یک جنگ سرد پارادایم و هموار راه را برای normalisation روابط در سال 1979. گرم شدن رسوب داده شد توسط یک زوال در چین روابط با اتحاد جماهیر شوروی. چینی دنگ شیائوپنگ رهبر به ایالات متحده سفر کرده و در سال 1979 پس از برقراری روابط دیپلماتیک با لبخند در عکس به عنوان او تلاش کرد در یک کلاه کابوی در تگزاس است. هوستون کنسولگری است که در بسته این هفته باز بعد همان سال — آن را در چین برای اولین بار در ایالات متحده است.

پنجشنبه گفتار چهارم در یک فرمت سری توسط اعضای ارشد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت فریم رو به وخامت روابط با چین است که مشخص شده توسط یک کشت از اقدامات تنبیهی مانند اخیرا بسته شدن چینی کنسولگری در هوستون. روز جمعه چین دستور داد که ما را به نزدیک کنسولگری خود را در غرب شهر چنگدو, تشدید درگیری های دیپلماتیک و باعث کاخ سفید به احتیاط پکن در برابر درگیر شدن در “tit-for-tat تلافی”.

“وضعیت کنونی در روابط آمریکا چیزی نیست که چین بخواهد به دیدن. ایالات متحده آمریکا است که مسئول این همه” گفت: سخنگوی وزارت خارجه وانگ Wenbin. “ما یک بار دیگر مصرانه از ایالات متحده بلافاصله پس از جمع شدن آن تصمیم اشتباه و ایجاد شرایط لازم برای آوردن روابط دو جانبه در مسیر بازگشت.”

دولت چین-اجرا و پخش همچنین به نقل از وانگ به عنوان حمله به Pompeo این سخنان: “Pompeo بیانیه پر شده بود با جنگ سرد ذهنیت است. آن را ترکیبی از دروغ های سیاسی توسط سیاستمداران ایالات متحده به تازگی. ما قاطعانه مخالف این است.” همچنین روز جمعه وزارت امور خارجه آمریکا با ارسال اخطار هشدار آمریکایی ها در چین از “افزایش خطر بازداشت خودسرانه”. “نوع تعامل ما شده اند به دنبال آورده است نوع تغییر در چین که رئیس جمهور نیکسون امیدوار به القاء” Pompeo گفت: در این سخنرانی افزود: “رئیس جمهور نیکسون یک بار گفت که او می ترسید او تا به حال ایجاد یک “فرانکشتاین’ با باز کردن جهان به حزب کمونیست چین. و در اینجا ما هستند.”

به گفته او در حال حاضر نیاز به “یک گروه همفکر ملل — جدید داد از دموکراسی” به تغییر راه آنها مقابله با چین است. او مشخص نکرد که این کشورها بودند. “ما نمی توانیم درمان این تجسم از چین به عنوان یک کشور عادی,” Pompeo گفت ایالات متحده نمی تواند آن را انجام دهد به تنهایی به این دلیل که چینی گسترش بیش از حد گسترده و عمیق به جهان بر خلاف اتحاد جماهیر شوروی که بسته باقی مانده بود.

وقتی پرسید که آیا او اصرار سازمان ملل به انتخاب بین آمریکا و چین در خط با یک انتخاب به ما ارائه به جهان در 1940s بین خود و اتحاد جماهیر شوروی سابق Pompeo گفت: انتخاب برای آنها بين “آزادی و استبداد”.

“اگر ما در خم شدن زانو در حال حاضر ما کودکان, کودکان ممکن است در رحمت CCP (حزب کمونیست چین) که اقدامات اولیه چالش برای جهان آزاد” او تا به حال گفت: در سخنرانی خود به او تخمگذاری تهدید جهان مواجه فرم چین است. “دبیر Xi Jinping نیست به مقصد tyrannize در داخل و خارج از چین برای همیشه مگر اینکه ما اجازه می دهد آن را,” او گفت:. وزیر امور خارجه همچنین در استدلال مربوط به مردم چین در تغییر رژیم است.

“ما همچنین باید تعامل و توانمندسازی مردم برای…پویا آزادیخواه افرادی که کاملا متمایز از حزب کمونیست چین.” او گفت:. او شده است در جلسه چینی مخالفان و قربانیان و بازماندگان از ظلم و ستم در سین کیانگ و هنگ کنگ و برخی از آنها در حال حاضر مخاطب در دعوت تنها رویداد. اسکات کندی واشنگتن مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی گفت: همکاری با دیگر دموکراسی در چین خواهد بود آسان تر از انجام گفت با توجه به مغلوب ساختن پیشی جستن در اداره ثبت از برخورد با متحدان.”چگونه می توانم به شما به صورت یک جبهه متحد در برابر چین زمانی که آمریکا قلدری و متحدان آن trashing چند جانبه نهادها و فشار اقتصادی واشدن (از چین) است که هیچ کس دیگری پشتیبانی می کند ؟ ” او گفت:.

(با آژانس ورودی)

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>