آیا جهان تبدیل شده برابر بیشتر پس از بحران مالی ؟

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

“فیل نمودار” شده است با نفوذ ترین گراف دهه گذشته در اقتصاد است.

آن را نشان داد که در 20 سال قبل از بحران مالی جهانی رشد درآمد تا حد زیادی سود دو گروه از مردم: وسط کلاس از بازارهای در حال ظهور مانند چین و فوق العاده غنی از سراسر جهان است. در ضمن وسط و کلاس های پایین تر از اروپای غربی و آمریکای شمالی را دیدم درآمد خود را دچار رکود.

این کار تولید شده در سال 2013 توسط اقتصاددانان Christoph Lakner و برانکو Milanovic با استفاده از بانک جهانی و دیگر داده ها — خشم چپ در سراسر جهان جرقه بحث بر نابرابری درآمد و شکست سرمایهداری و جهانی شدن است. افزایش چشمگیر در درآمد بالای 1% دیده می شود از سال 1988 تا 2008 بوده است سرزنش برای بازگشت پوپولیسم و حمایت از تولیدات داخلی و منجر به تماس های رادیکال در سیاست مانند جارو ثروت مالیات است.

یک مقاله جدید از یکی از نویسندگان از آنچه شناخته شده به عنوان “فیل نمودار” نشان می دهد که همه چیز را تغییر داد در سال های بلافاصله پس از بحران مالی است. Milanovic یک اقتصاددان در مرکز تحصیلات تکمیلی در دانشگاه شهر نیویورک در حال حاضر نگاه در تغییرات توزیع درآمد از سال 2008 تا 2013. اصلی او پیدا کردن این است که جهانی نابرابری درآمد در واقع کاهش یافته است در طول این دوره است.

در حالی که وسط کلاس از کشورهای در حال توسعه ادامه داد: برای بستن شکاف با غرب فوق العاده غنی در سراسر جهان شاهد یک کاهش قابل توجهی در رشد درآمد — به خصوص در آمریکا و آلمان است. بر خلاف صدها نفر از مقالات و کتاب های جهان شد در برابر محل پس از رکود بزرگ.

Milanovic مونتاژ شده است یک مجموعه عظیم الجثه خانوار نظرسنجی پوشش بیش از 130 کشور جهان و حدود 95 درصد از جمعیت جهان است. وسعت اطلاعات کمک می کند تا توضیح دهد که چرا کار خود را متوقف می شود در سال 2013: همه کشورها باید آماری دفاتر قادر به جمع آوری بیشتر اطلاعات اخیر در درآمد و مصرف الگوهای خانواده فرد.

تجزیه و تحلیل تغییرات در توزیع درآمد نویسنده نشان می دهد که نابرابری جهانی کاهش یافت, پس از سال 2008 است. جهان ضريب جينی در اندازه گیری نابرابری کاهش یافت و از 66.4 به 61.6 فقط در پنج سال زمانی که با توجه به تفاوت در قدرت خرید در سراسر کشور — کاهش قابل توجه.

راننده اصلی این همگرایی بود شیب سقوط نابرابری بین غنی و فقیر کشور به ویژه در آسیا اقتصاد طراحی شده جلو که اروپا و آمریکا با رکود مواجه باریک شدن شکاف بین آسیایی و غربی وسط کلاس. متوسط درآمد در آسیا افزایش یافت 76 درصد بین سال های 2008 و 2013. در اروپای غربی و آمریکای شمالی و اقیانوسیه وجود دارد تنها 6 درصد به دست آورید. و این ارقام با در نظر گرفتن هزینه های متفاوت زندگی است.

این روند رو به کاهش نابرابری جهانی در حال حاضر قابل مشاهده در قبل از سال 2008 جهان است. در عین حال به جای جشن بهبود زندگی میلیون ها نفر از اتوبوس به سمت چپ متمایل سیاستمداران و دانشگاهیان در اروپا و آمریکا ترجیح داده به تمرکز بر روی دست راست دم از توزیع — “تنه” از “فیل” — که نشان داد که بسیار غنی انجام داده بود خیلی بهتر از غربی وسط کلاس.

با توجه به Milanovic آخرین اطلاعات تنه و در نتیجه فیل ممکن است نه بیشتر. با توجه به جهانی قدرت خرید تفاوت های بالای 1 درصد از حقوق بگیران شاهد کمترین افزایش در درآمد سرانه بین سال های 2008 و 2013: 6% صرف. برعکس کسانی که در اطراف بالای صدک 90 از نظر درآمد — که شامل بسیاری از اروپایی و آمریکای شمالی پایین و وسط کلاس — شاهد سود حدود 15 درصد است. کسانی که در اطراف وسط توزیع جهانی دیدم درآمد سود حدود 60 درصد بیش از مدت مشابه.

هنگامی که نویسنده redrew خود را منحنی بدون تنظیم برای قدرت خرید و تصحیح چگونه ثروتمند ممکن است تحت-گزارش درآمد خود او را دیدم کمی بالاتر نرخ رشد درآمد بالای 1%, اما آن را هنوز هم باقی مانده است نسبتا کوچک است. در تمام تجزیه و تحلیل نسبت های جهانی درآمد رفتن به فوق العاده غنی سقوط کرد و بین سال های 2008 و 2013.

دیگر نتیجه قابل توجه مربوط به نابرابری در داخل کشور است. در تئوری ممکن است که در حالی که نابرابری جهانی سقوط کرد, کشورهای تر شد نابرابر. اما این نمی شد به طور کلی در این مورد. Milanovic می یابد که به طور کلی ضريب جينی باقی مانده گسترده و پایدار بین سال های 2008 تا 2013 در حدود 60 درصد از کشورهای در نمونه در حالی که باقی مانده 40 درصد تقسیم بین کسانی که شاهد کاهش نابرابری و کسانی که آن را دیدم به افزایش است.

شاید بالای 1% در هر کشور هنوز هم به خوبی در مقایسه با هر کس دیگری ؟ داده ها در اینجا مخلوط شد بیش از حد. در هند, در سال های پس از رکود بزرگ مورد علاقه ثروتمند را دیدم که بزرگترین سود در درآمد. در مقابل ما آنها بدترین: در حالی که بسیاری از مردم را دیدم درآمد خود را 5 درصد افزایش بیش از این دوره بالا بگیر شاهد کاهش حدود 5% — هر چند بدیهی است که از یک مقدار پایه بالاتر.

البته ما نمی داده به دانستن آنچه که اتفاق افتاده است از سال 2013 و ما احتمالا نمی خواهد برای برخی از زمان. اصلی “فیل منحنی” نیز موضوع را به روش نقد — یکی بودن که نتایج آن بودند بیش از حد وابسته به نرخ رشد جمعیت در سراسر جهان است. همان مشکلات می تواند به Milanovic را مطالعه جدید.

مقاله حاضر همچنین نگاه کنید نه در ثروت و نابرابری است که برخی از در نظر گرفتن یک مطلب مهم اندازه گیری نابرابری اقتصادی هر چند آن را بسیار سخت تر به مطالعه است. و یکی هنوز هم می تواند استدلال می کنند که اگر چه نابرابری به طور کلی کاهش یافته است بیش از حد بالا و نیاز به راه حل های رادیکال.

هنوز Milanovic جدید یافته سزاوار همان نوع از توجه خود را به عنوان آنهایی که قدیمی. روایت در اطراف بحران مالی جهانی و افزایش بالای 1% نیاز به برخی از بازنویسی.

این ستون لزوما منعکس کننده نظر هیئت تحریریه و یا بلومبرگ LP و صاحبان آن است.

فردینندو Giugliano می نویسد: ستون ها و سرمقاله در اروپا اقتصاد بلومبرگ مشاهده. او همچنین یک اقتصاد مقاله نویس برای La Repubblica و عضو هیئت تحریریه بار مالی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>