رئیس دادگستری هند (CJI) SA Bobdeگفت: برای معرفی یک قانون به اطمینان حاصل شود که تمام شهرک های وارد شده در میانجیگری اقدامات الزام آور و صحبت نفع اجباری قبل از دادخواهی میانجیگری به منظور کاهش تعداد موارد در دادگاه ها و صرفه جویی در زمان از هر دو دادگاه و طرفین دعوا.

این CJI صحبت شد در نسخه سوم از کنفرانس بین المللی داوری در عصر جهانی شدن, سازماندهی شده توسط شورای داوری و فدراسیون هندی, اتاق های بازرگانی و صنعت.

“من فکر می کنم زمان آن رسیده است تا با تدبیر و قانون جامع که شامل اجباری قبل از دادخواهی میانجیگری و برای درمان بزرگترین نقطه ضعف در یک میانجیگری توافق است که می گویند سازمان ملل متحد قابل اجرا از توافق وارد میانجیگری خواهد اطمینان از بهره وری و همچنین کاهش زمان تعلیق برای احزاب و همچنین دادگاه. شاید اگر برخی از روش می توان برای صدور گواهینامه است که توافق شده است آزادانه وارد شده و برای ساخت آن اجرایی مانند یک درجه وساطت می تواند تبدیل به موثر ترین ADR (جایگزین حل اختلاف),” او گفت:.

وساطت یک روش جایگزین برای حل و فصل اختلافات بین افراد بدون توسل به دادگاه. در میانجیگری رسیدگی به یک واسطه است که خنثی شخص ثالث تسهیل گفتگو بین دو طرف در مناقشه و کار با آنها را برای کمک به رسیدن به یک حل و فصل است.

وجود دارد هیچ قانون تنظیم میانجیگری در هند و توافق وارد پس از وساطت غیر الزام آور است. اختلافات در بسیاری از موارد به دادگاه حتی پس از میانجیگری در نتیجه از دست دادن زمان قابل توجهی در میانجیگری و بدون هر گونه پربار نتیجه.

این CJI همچنین صحبت در مورد اهمیت داوری خواستار آن بیشتر ترجیح داده از حالت خصوصی حل و فصل اختلافات بین طرفین است.

“امروز داوری نقش اساسی در زیرساخت های جهانی تجارت بین المللی, تجارت و سرمایه گذاری است. به عنوان یک عضو جدایی ناپذیر از جامعه جهانی و تجارت و سرمایه گذاری غول پیکر, چگونه هند درگیر با داوری بین المللی است که این انشعابات بین المللی مرزی جریان تجارت, تجارت و سرمایه گذاری به عنوان یک کل است.”

اما او اشاره کرد که نهادی داوری دیدار خود با موفقیت محدود در هند و قوی بار اختصاص داده شده به داوری بسیار مهم است برای توسعه نهادی داوری.

“..آن را روشن است که سازمانی برای داوری به گسترش رد پای آن در هند این امر نیاز به هماهنگ پشتیبانی از تمام ذینفعان به ویژه اعضای حقوقی حرفه ای. قوی داوری نوار حیاتی برای توسعه نهادی داوری در هند به این امر اطمینان از در دسترس بودن و قابلیت دسترسی از پزشکان با تجربه و دانش در زمینه داوری” به CJI گفت.

نهادی داوری است که یک موسسه متخصص در داوری طول می کشد بیش از اختلاف و اداره رسیدگی داوری بین احزاب است.

مشکل Bobde گفته بود که ADR مکانیسم مانند داوری و میانجیگری دیده می شد به عنوان گزینه های ثانویه و مگر در مواردی که طرز فکر تغییرات گام به اصلاحات و ترویج چنین مکانیسم باقی خواهد ماند بی اثر است.

این CJI همچنین خواستار تلاش برای کشف استفاده از هوش مصنوعی (AI) در داوری بیان کرد که هوش مصنوعی به کمک داوری نگه می دارد وعده بسیار زیاد برای داوری جامعه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de