Delhiwale: یک نگاه اجمالی از Kutch, ساخته شده در صفحه اصلی

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

او Instagram دسته (@spicespori) که او راه اندازی شد در ابتدای coronavirus باعث مستند چیزی جز احساسی atyachaar (شکنجه). آن است که پر از تصاویر جالب غذاهای که به نظر می رسد به خصوص دست نیافتنی در این زمان همه گیر در هنگام غذا خوردن یک رویا است. اگر تنها آن را ممکن است برای خوراک ما فقیر معده در Nafisa Adiraju را Insta خوراک! این یک گیج کننده نمایشگاه منطقه ای خوراک از سراسر کشور—Kothimbir Vadi, کوکی, Amritsari Chhole, Kutchi بریانی, Vada Sambhar… Bharta با روغن Roti.

“من به طور کامل cosmo” اعلام Ms Adiraju, 36. بانوی تمرین مسلمان به تمرین هندو. او را از گجرات او را از آندرا پرادش است. هر دو آنها زندگی می کنند در Gurugram در lovely روشن طبقه سوم آپارتمان در سهنا جاده با دو دختر جوان.

“زندگی من ترکیبی از بسیاری از فرهنگ ها و سنت ها و بله غذاهای” متحده Ms Adiraju. صحبت کردن در WhatsApp video او sportingly توافق به طبخ یک ظرف از بومی Kutch منطقه است. “شما نمی خواهد پیدا کردن Kutchi Dabeli در دهلی نو-گورگان” او اطلاع.

این ساندویچ-مانند ظرف است و یکی از Ms Adiraju را چند لینک به زمین اجدادی. او دیگر بستگان نزدیک در کوچ و نیست خود را بازدید کرد Mandavi در بوج برای شش سال گذشته.

او درست میهن در واقع زادگاه خود, Mumbai. وجود او برای اولین بار 25 سال از زندگی خود را. یک شهروند در منطقه دهلی برای سه سال Ms Adiraju است در حال حاضر از تجربه کافی از هر دو شهرستانها به این نتیجه که “بمبئی است به مراتب بیشتر جهان وطنی از دهلی نو است.” نگاهی به دوران کودکی خود را صرف با پدر و مادر و خواهر و برادر او به یاد می آورد “cosmo” شخصیت او Navi Mumbai محله است. یکی از دوستان بود از Bhav نگر در گجرات یکی از کسرگد در کرالا و یکی از Dharamshala در هیماچال پرادش است. همسایه شامل یک سندی را به عنوان به خوبی به عنوان یک پنجابی ، “من مسلمان بسیار لیبرال و ما را جشن می گیرند اعم از مسلمان و هندو جشنواره است.”

در واقع برخی از رفتن به مکان های Ms Adiraju بازدیدکننده داشته است در هر زمان او در بمبئی شامل سه نفر حاجی علی صوفی حرم در Worli, Siddhivinayak Mandir در Prabha Devi و Mahalakshmi معبد در Bhulabai دسای جاده ها است.

متاسفانه Ms Adiraju ناهار خوری جدول منحرف به دور از ریشه. این Kutchi غذاهای ناچیز حضور در حال حاضر. یکی از دلایل این است که “کوچ یک منطقه خشک و غذاهای خود را شامل انواع زیادی از غلات و کمتر از سبزیجات”. در Gurugram Ms Adiraju می توانید تمام سبزیجات, اما او به ندرت می شود دسترسی به تنوع دانه. در واقع او در اصل برنامه ریزی برای طبخ Khichda—یک نوع از Kutchi Khichdi ساخته شده با شش نوع از غلات—اما نمی تواند نگه دارید از Ghau Na فدا (شکسته گندم).

پس از ازدواج او را به تلوگو مرد در سال 2008 چه کسی او را برای اولین بار ملاقات در او سپس در بمبئی (“من در تدارکات و او در محصولات”) او به سرعت خود را گسترش داد آشپزی بین المللی بودن و آموخته های گیاهی آندرا آشپزی از مادر در قانون Nagaratnam در Guntur, Andhra Pradesh. در واقع ناهار او rustles هر روز در خانه او است که اساسا مجموعه ای از تند آندرا Pachadis و Kuras. فقط در هفته گذشته یکی از وعده های غذایی معمولی شامل Palak Pappu (arhar dal پخته شده با اسفناج) Potlakaya (سرخ شده snakegourd) و Annam (برنج سفید)—شما می توانید آن را در Insta.

هر چند این مواد غذایی instagrammar هرگز هر چیزی نوشته شده (هنوز) در Kutch ظرف او در پخت و پز امروز آن است که بسیار نزدیک به قلب او. در طول دوران کودکی Ms Adiraju مادر Saira Mukadam را Kutchi Dabeli به عنوان یک میان وعده عصر در شنبه شب. “خانواده را به نشستن در اطراف میز ناهار خوری و مومیایی را به هر یک از ما سه تا از بچه ها یک کاسه Doodhchai با یک بشقاب Dabeli.”

این بعد از ظهر, اما, Ms Adiraju خدمت است این میان وعده را به عنوان بخشی از ناهار به شوهر Venkat و دختران Anitra و Aahana. عکس های گرفته شده از طریق صفحه نمایش تلفن که وصل او به این خبرنگار. در اینجا است دستور غذا.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>