توسط: اکسپرس میز وب | دهلی نو | منتشر شده در تاریخ: فوریه 15 سال 2020 9:59:59 am

India responds to Erdogan backing Pak position on Kashmir: Don't interfere in India's internal affairs, develop proper understanding of facts امور خارجی وزیر S Jaishankar. (عکس)

یک روز پس از انتخابات ریاست جمهوری رجب طیب اردوغان با ابراز این کشور را عمیق عشق و محبت برای پاکستان و به شدت مورد حمایت و موقعیت خود را در کشمیر هند روز شنبه خواسته رهبری ترکیه به دخالت هند در امور داخلی و پیشنهاد آنها توسعه “درک صحیح از حقایق” خبرگزاری PTI گزارش شده است.

آن را نیز رد همه مراجع به جامو و کشمیر ساخته شده توسط رئیس جمهور ترکیه گفت: آن را جدایی ناپذیر و مسلم بخشی از هند است. “هند رد همه مراجع به جامو و کشمیر است که جدایی ناپذیر و مسلم بخشی از هند” MEA در بیانیه ای گفت.

“ما از رهبری ترکیه به دخالت هند در امور داخلی و توسعه یک درک صحیح از حقایق از جمله قبر تهدید ناشی از تروریسم ناشی از پاکستان به هند و منطقه” MEA گفت.

صحبت به نمایندگان مجلس در یک جلسه مشترک پارلمان پاکستان روز جمعه اردوغان گفت: “من می خواهم برای انتقال پستال 83 میلیون خواهران و برادران در ترکیه… در اینجا در پاکستان ما هرگز خودمان را به عنوان غریبه. ما در خانه احساس راحتی کنید. ما در اینجا در خانه هم با شما…

“امروز پاکستان و ترکیه روابط قابل تحسین هستند برای دیگران […] بسیار غبطه می خوردند ترکیه-پاکستان اخوان امروز درست است اخوان تقویت تاریخچه و تقویت رویدادهای تاریخی” سحر به نقل از اردوغان عنوان کرد و گفت.

اردوغان قول داد که به حمایت خود میزبان در صورت فشار توسط Financial Action Task Force (FATF) جهانی دیده بان برای تامین مالی تروریستی است که در حال حاضر یک گام به دور از فهرست سیاه پاکستان است.

“به منظور کشمیری مردم به نگاه امن در آینده هم با پاکستان و هند همسایگان ضروری است برای حل این مشکل از طریق گفت و گو و بر اساس عدالت و انصاف و نه از طریق برخورد,” او گفت:.

“با وجود قطعنامه های تصویب شده توسط شورای امنیت سازمان ملل کشمیر است که هنوز هم در محاصره و هشت میلیون نفر در کشمیر. آنها نمی توانند خارج,” او اضافه شده است.

نخست وزیر پاکستان عمران خان و اردوغان پیشتر در مورد وضعیت در کشمیر در طول جلسه دو جانبه در حاشیه سازمان ملل.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im