نوشته شده توسط Abhishek Angad | رانچی | به روز شده: مارس 19, 2020 10:00:24 am

India lockdown, Coronavirus outbreak, Dal Bhaat centres, Didi kitchens, Jharkhand news, Indian express news مواد غذایی پخته شده توزیع شده است یک بار در روز در Daal Bhaat Kendras و دو بار در روز در دیدی آشپزخانه. (اکسپرس عکس)

شصت سال Malti دوی همراه با همسر و دخترش وابسته به برنج دانه از جیره مغازه در Satbarwa روستا در Jharkhand را Palamu منطقه اما این کافی نیست. هیچ روغن یا سبزی های موجود در صفحه اصلی پس از این مستند آغاز شد. آرجون Manjhi روزانه-دستمزد کارگر از همان محل هم ندارد هر چیزی در خانه است. آنها بخشی از حدود هشت لاخ مردم تغذیه روزانه از طریق Mukhyamantri دیدی آشپزخانه و دال Bhaat Kendras.

در Jharkhand, بسیاری از فقرا در حال گرفتن مواد غذایی پخته شده یک بار در روز از طریق دال Bhaat Kendras و دو بار از طریق دیدی آشپزخانه است که اجرا شده توسط گروه خودیاری در تمام panchayats.

بخوانید| گرسنگی یک همراه و همدم ثابت برای کسانی که بدون کار باقی مانده و یا درآمد

دیدی که شده است در حال اجرا از آوریل 3, تغذیه, بین 4.5 لاخ-5 لاخ مردم روزانه رایگان از هزینه. در سراسر کشور 6,629 آشپزخانه های در حال اجرا توسط زنان خود کمک گروه به صورت داوطلبانه تحت Jharkhand دولت امرار معاش ارتقاء جامعه (JSLPS).

Malti و آرجون پیاده روی برای یک کیلومتر به آشپزخانه که در آن آنها به مواد غذایی و بسته بندی برخی از اعضای خانواده خود را. “چه ما در حال درمانده است. دولت به ما می دهد برخی از مواد غذایی وجود دارد و برخی از تسکین” گفت: Malti.

یک افسر JSLPS گفت: آنها اختصاص داده شده 20 ، 000 تومان-40,000 panchayat به خرید ملزومات مانند روغن سبزیجات, برنج, حبوبات, در میان دیگران.

“در فاز 1 ما آغاز شده با یک آشپزخانه در هر panchayat. در حال حاضر بسیاری از panchayats باید دو مرکز. ما 2.5 لاخ SHG گروه در دولت و با استفاده از خدمات خود را برای مبارزه با بیماری همه گیر” افسر گفت. Priti Kumari عضو Satbarwa کمک به خود گفت: “ما یک گروه از سه نفر به دو نفر دیگر به سمت چپ به این دلیل که آنها آماده به انجام کار داوطلبانه. ما تهیه چوب برای سوخت و دیگر مواد تشکیل دهنده با پول ارائه شده توسط panchayat…”

در خونتی را Rania, بلوک 27 ساله خود کمک عضو گروه Heeramati Devi گفت: “هر روز ما خوراک حدود 150-160 مردم در منطقه ما. این است که عمدتا سالمندان معلول و یتیم که می آیند.”

در رانچی منطقه 40 ساله Manoj می ایستد در یک خط است که می رود به یکی دیگر از مجموعه ای از جامعه آشپزخانه به نام دال Bhaat Kendras. در سراسر کشور kendras خدمت به مواد غذایی یک بار در روز به جز در رانچی که در آن مواد غذایی خدمت کرده است دو بار.

در حال حاضر وجود دارد 1,279 Dal-Bhaat Kendras اجرا شده توسط مواد غذایی و توزیع عمومی بخش. اضافی دبیر کل آرون سینگ گفت: بین 30 مارس و آوریل 17, kendras تغذیه 65.34 لاخ مردم است.

بخوانید| David Soren: ‘Jharkhand نیاز بیش از 10 ، 000 تومان کرور روپیه برای مقابله با هجوم’

او گفت: دولت تا به حال 331 dal bhaat مراکز که به اتهام تومان 5. “ما حذف مواد غذایی اتهام و افزود: 537 بیشتر مراکز. علاوه بر 411 چنین مراکز در حال اجرا توسط ایستگاه های پلیس. ما پول داده به دولت های منطقه است که به نظر می رسد پس از این عملیات. آنها طناب در سازمان های مردم نهاد…” گفت سینگ.

فعالان ادعا غذا نمی رسید همه. Afsana محلی فعال گفت که او در سفر به panchayats در Mahuadanr جلوگیری از Latehar. از 14 تنها 10 دریافت مواد غذایی از طریق دیدی ، “در همی Panchayat, دیدی, آشپزخانه, مواد غذایی است که خدمت کرده است تنها یک بار در روز در حالی که هیچ مواد غذایی خدمت کرده است در Orsi Panchayat. من درخواست کرده اند BDO به آن نگاه کنید…,” او گفت:.

Vivek یک فعال سیاسی از Jharkhand Janadhikar mahasabha تواند بود گفت: “دیدی آشپزخانه است و عملکرد در سراسر کشور اما روستاهای نزدیکتر به panchayat در حال گرفتن مزایای. دور روستا در سمت چپ هستند.” Jharkhand دبیر کل را بخواهم سینگ گفت: “علاوه بر این آشپزخانه ما همچنین ارائه خشک جیره مانند مورد ضرب و شتم, برنج, شکر زرد به مردم نیاز دارند.”

یک بررسی انجام شده توسط حق غذا کمپین, Jharkhand–از جمله اقتصاددان توسعه ژان Dreze–در 50 بلوک Jharkhand پست این مستند اظهار داشت که دال Bhaat Kendras شد عملیاتی در 42 بلوک های بسیاری باقی مانده است “underutilised” به عنوان مردم قادر به حرکت وجود دارد و عدم دید. آن گفت: برخی هنوز شارژ پول (Rs 5).

در دیدی, آشپزخانه, بررسی اشاره کرد که برخی از SHG اعضای شکایت کرده است که آنها تا به حال به صرف پول خود را برای تهیه مواد غذایی به عنوان صندوق دولت شد “کافی”.

همین حالا این مقالات در Coronavirus از توضیح بخش:

چگونه coronavirus حملات گام به گام

ماسک یا ماسک? چرا هدایت شده است تغییر

علاوه بر پوشش من باید دستکش بپوشید وقتی که من رفتن به خارج از منزل?

چگونه آگرا بیلوارا و Pathanamthitta Covid-19 مهار مدل های متفاوت

می coronavirus آسیب مغز شما ؟

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im