‘انتقاد از دولت, موسسات نه ضد ملی’: دیوان عالی کشور قاضی دیپاک…

Category: هندوستان تایمز هند | No comments

بی احترامی دولت همان است که بی احترامی به کشور و کسانی که مخالف یک دولت منتخب است که با قدرت قابل توجهی اکثریت موظف به سکوت برای پنج سال آینده به دیوان عالی کشور قاضی دادگستری دیپاک گوپتا گفت: در روز دوشنبه.

صحبت کردن در یک رویداد سازمان یافته توسط دادگاه عالی کانون (SCBA) و عدالت گوپتا در یک سخنرانی با عنوان “‘دموکراسی و مخالفت” تاکید کرد که هر فردی حق دارد به مخالفت و اختلاف نظر دارند نه به خاطر آن است که ارائه شده در قانون اساسی است اما به دلیل یک حق انسانی.

“..majoritarianism نقطه مقابل دموکراسی… فرض آنها نشان دهنده بیش از 50 درصد از رای دهندگان می توان گفت که 49 درصد باقی مانده از جمعیت است و هیچ صدای در کشور در حال اجرا? می توان آن را خواست که 49 درصد باقی مانده نمی تواند صحبت می کنند و برای پنج سال آینده تا بعد انتخابات برگزار می شود ؟ باید این 49 درصد بود کاملا نادیده گرفته و اگر آنها مخالفت با آنچه گفته شده است توسط دولت ؟ به نظر من پاسخ این است که به ‘هیچ’,” او گفت:.

درس اول از سری سازمان یافته توسط کانون. این سخنرانی توسط دادستان کل KK Venugopa, SCBA جمهور Dushyant دیو و مشاور ارشد کیو سینگ.

عدالت Gupta بالا بود به دادگاه عالی در ماه فوریه 2017 و تنظیم شده است به بازنشسته ها در 6 مه سال 2020 است.

نظر او مهم هستند زیرا آنها در برابر پس زمینه از یک روند حاکم که در آن هر کسی نیست موافقت با دولت یا مخالفت با قانون متهم است که به عنوان یک anti-ملی-گاهی اوقات توسط وزیران و در زمان های دیگر توسط اعضا و حامیان حزب حاکم است.

یکی ممکن است بی احترامی به دولت و ترجمه برای بی احترامی به این کشور عدالت گوپتا گفت. او افزود که این روند بود و آنچه که او را انتخاب کنید موضوع از “بسیاری از موضوعات به من داده”.

“فقط به خاطر شما نگه contrarian مشاهده معنا نیست که شما بی احترامی به کشور است. شما ممکن است بی احترامی به دولت و یا قدرت که می شود اما دولت این کشور دو چیز متفاوت هستند.”

دولت عدالت Gupta, تاکید, حق ندارد به خفه کردن یا سرکوب تظاهرات به عنوان طولانی به عنوان آنها صلح آمیز است.

“اعتراض نیز به معنای ابراز مخالفت است که بخشی از میراث به جا مانده از پدر از کشور (مهاتما گاندی) در قالب نافرمانی مدنی جنبش به دنبال راه Ahimsa” او مشاهده شده است.

قاضی همچنین گفت که او در مشکل اخیر موارد از نوار انجمن در نقاط مختلف کشور عبور قطعنامه امتناع از کمک حقوقی برای کسانی که متهم به جرائم خاص. چنین قطعنامه گفت: “برو در برابر طرفداران قانون — که میسازد پایین استانداردهای اخلاقی برای وکلا-و به میزان انسداد عدالت و “غیر قابل قبول”.

قاضی همچنین بر اهمیت مخالفت در قوه قضائیه.

“می تواند وجود داشته باشد قانون تنها زمانی که ما قضات که می تواند تصمیم گیری مستقل از نفوذ سیاسی کاملا uninfluenced توسط رسانه ها و یا هر گونه دیگر زاید ملاحظات” او گفت:.

او با اشاره به های مختلف مخالف قضاوت از سراسر جهان و هند که بسیاری از آنها پس از آن تبدیل به قانون است. او در زمان نمونه هایی از مخالف قضاوت دادگستری HR خناس در ADM Jabalupur مورد عدالت فضل علی در AK Gopalan مورد عدالت Subba رائو در Kharak سینگ مورد عدالت DY Chandrachud در Aadhaar مورد و عدالت صنعت Malhotra در Sabarimala مورد.

مخالفت او گفت: یک ابزار قدرتمند در دست یک قاضی و باید آن را با استفاده مسئولانه است. او همچنین هشدار داد که قضات باید مراقب باشید در حالی که ورزش مخالف قدرت.

“مخالف به خاطر مخالفت را به مخالفت با از دست دادن ارزش خود را,” او گفت:.

عدالت Gupta همچنین بر اهمیت نقد در دموکراسی و خواست همه نهادها از جمله قوه قضائیه به استقبال نقد. انتقاد از اجرایی قوه قضائیه بوروکراسی یا نیروهای مسلح نمی تواند نامیده می شوند “ضد ملی” بیان داشت و تلاش برای سرکوب انتقاد را به نوبه خود کشور را به یک حکومت پلیسی بود که هرگز پیش بینی شده توسط پدران موسس از کشور است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>