Covid-19 روز رسانی: چین می پرسد و پاکستان برای باز کردن مرز برای انتقال کمک های پزشکی

Category: هندوستان تایمز جهان | No comments

چین و پاکستان خواسته است برای باز کردن مرز بین دو کشور به صورت یک روز در روز جمعه به طوری که تجهیزات پزشکی برای مبارزه با بیماری همه گیر کوروناویروس می تواند حمل و نقل به کشور, با توجه به گزارش رسانه ها.

Khunjerab عبور است که معمولا باز شده در مارس 1 که نشانه پایان زمستان در این قسمت اما با توجه به شیوع جهانی از COVID-19 مرز بین پاکستان و چین بسته شده و برای مدت نامعلوم.

سفارت چینی در نامه ای به وزارت امور خارجه گفت که فرماندار از منطقه خودمختار سین کیانگ اویغور چین می خواهم به کمک یک دسته از مواد پزشکی به گلگت-بلتستان ناگوارتر گزارش شده است.

با توجه به نامه فرماندار اهدا کرده است 200,000 معمولی ماسک صورت 2,000 N-95 ماسک صورت, پنج, پنکه از 2000 تست کیت و 2000 پزشکی لباس های محافظ عمدتا توسط پزشکان و امدادگران به مبارزه با ویروس است که سرچشمه در چین در اواخر سال گذشته.

کمک مالی است که در پاسخ به درخواست های ساخته شده توسط GB وزیر Hafeezur الرحمان به فرماندار ایالت سین کیانگ منطقه برای مبارزه با کروناویروس در استان است.

گلگت-بلتستان دارای درصد بالایی از coronavirus موارد در کشور نسبت به جمعیت آن اما توسعه نیافته منطقه یک تعداد ناچیز از عملیاتی هواکش و دور منجر به کمبود شدید تجهیزات پزشکی.

استان گزارش شده 84 موارد مثبت تا کنون در حالی که ملی شمارش رسیده به 1,102 و مرگ و میر به هشت. قبل از آن فاجعه ملی مدیریت قدرت (ان دی ام ای) رئیس Lt ژنرال محمد افضل بود گفت: پاکستان به دنبال به خرید تجهیزات پزشکی از جمله هواکش اما اینها در تامین کوتاه مدت در سراسر جهان و تنها چین اطمینان داده است که این امر با ارائه اقلام به پاکستان است.

تحت یک مرز پروتکل توافق از سال 1985 Khunjerab عبور از مرز باقی مانده بسته از پایان ماه نوامبر تا آوریل است. تجارت و فعالیت های سفر بین دو کشور را از طریق Khunjerab عبور, همچنین شناخته شده به عنوان Sust بندر خشک – زمین تنها مسیر بین چین و پاکستان است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>