COVID-19: به عنوان کارگران مهاجر در بازگشت به خانه, چگونه در کشورهای مختلف احساس تنگنا

Category: ایندین اکسپرس هند | No comments

نوشته شده توسط ویشنو Varma Rahul V Pisharody , Janardhan Koushik , تورا Agarwala | Chennai, گواتی, حیدرآباد, کوچی | به روز شده: مارس 22, 2020 9:57:29 pm

وجود دارد حدود 150 کارگر ‘bukha’ در حیدرآباد که در آن صدها نفر از کارگران از کشورهای دیگر جمع آوری برای کار. (Express photo by Rahul V Pisharody)

Roshid احمد تقریبا عجیب و غریب گویا از راه نگاه کردن به این وضعیت است.

“اگر خدا بخواهد من به این ویروس ممکن است آن را دریافت کنید…این اتفاق می تواند در هر نقطه. اگر چیزی اتفاق می افتد به من وقتی که من سفر ؟ خانواده من در خانه تماس با من هر روز و به درخواست من به بازگشت. اما اگر من ماندن در اینجا حداقل من می تواند اقدامات احتیاطی لازم” احمد گفت.

دنبال CORONAVIRUS به روز رسانی های زنده

احمد مهاجر کارگر از آسام به کار در یک فروشگاه مواد غذایی در حومه پرومبوور شهر در کرالا انتخاب کرده است به عقب بماند. اما نه همه همکاران خود را. در دو روز گذشته صدها نفر از کارگران مهاجر کهنه را از راه دور قطار در تلاش برای بازگشت به خود بومی متحده به عنوان رمان coronavirus همه گیر محکم گرفتن آن در کرالا و بقیه از کشور است.

بر خلاف توصیه های وزیر K Chandrasekhara رائو اجتماعی را حفظ فاصله, کارگران می گویند, آن را به سادگی امکان پذیر نیست. (اکسپرس عکس Nirmal Harindran/فایل)

دیگران که بومی کشورهای خود را مانند در حیدرآباد به فکر بازگشت به روستاهای خود را. “سه روز آخر من هر کار. مردم در این شهر در حال حاضر نگران coronavirus. من ممکن است مجبور به بازگشت به روستای من” گفت: Narasimha, 30, از گدول.

بخوانید | مرکز مشاوره متحده برای تحمیل مستند در 75 مناطق که در آن موارد گزارش شده

وجود دارد حدود 150 کارگر ‘bukha’ در حیدرآباد که در آن صدها نفر از کارگران از کشورهای دیگر جمع آوری برای کار. و بر خلاف توصیه های وزیر K Chandrasekhara رائو اجتماعی را حفظ فاصله, کارگران می گویند, آن را به سادگی امکان پذیر نیست.

در شهرهای دیگر مانند بمبئی و پونا و دهلی صحنه بین دولت و کارگران اغلب با زنان و نوزادان در دو هل دادن خود را به در حال حاضر شلوغ قطار رویت شد که مقامات حیرت زده ایستاده بود قادر به کنترل وضعیت. ترس واقعی بود عمدتا به خاطر سه دلیل: این ویروس گسترش سریع است و می تواند از دست, دستمزد به حال trickled پایین به دلیل شغل کمتر و راه آهن به طور بالقوه می تواند خاموش کردن همه خدمات. روز یکشنبه کسانی که ترس بودند تا حدی راست ثابت زمانی که راه آهن اعلام کرد تعطیلی کامل خدمات مسافر تا 31 مارس است.

برای 3.5 میلیون نفر-قوی مهاجر نیروی کار کرالا و مردم آن ارائه بهترین دستمزدها در جنوب آسیا و صلح آمیز و هماهنگ با محیط اجتماعی و غنی مزایای یک دولت رفاه مانند یک نظام سلامت کارآمد و کیفیت آموزش و پرورش است. (اکسپرس عکس Nirmal Harindran/فایل)

“وجود دارد یک عنصر ترس در بسیاری از آنها. دیگران به سادگی ترک به دلیل وجود دارد هیچ کار و در نتیجه هیچ دلیلی برای ماندن در اینجا دیگر” گفت: احمد که کمک کردن در فروشگاه مواد غذایی برای هشت سال گذشته است. او صحبت می کند مسلط به زبان مالایایی چیزی او را برداشت تا از طریق تعاملات روزانه با مشتریان خود را.

نیز وجود دارد یک انسانی همین دلیل Ahmed نشده باقی مانده است. او سهام یک ارتباط صمیمی با او چاق کارفرما اجرا می شود که یکی دیگر از فروشگاه علاوه بر مواد غذایی. و او نمی خواست به ترک او را بالا و خشک است. “کارفرمای من نیست چیزی گفت اما من می دانم که من رایگان برای رفتن. و اگر من ترک وجود خواهد داشت هیچ کس به مرد مغازه,” او گفت:.

چنین ابراز قدردانی سخت نیست برای دیدن در پرومبوور و یا شهرهای دیگر در کرالا که در آن متوسط مهاجر کارگر دوخته نزدیک منسجم روابط با بومیان. برای 3.5 میلیون نفر-قوی مهاجر نیروی کار کرالا و مردم آن ارائه بهترین دستمزدها در جنوب آسیا و صلح آمیز و هماهنگ با محیط اجتماعی و غنی مزایای یک دولت رفاه مانند یک نظام سلامت کارآمد و کیفیت آموزش و پرورش است.

برای Malayalis مهمان کارگران به عنوان bhais در حال کار اختصاص داده شده و رک و پوست کنده آسان به لطفا. در یک وضعیت که در آن خلیج فارس مهاجرت چپ پشت خمیازه کمبود نیروی کار امروز مهاجران در حال حاضر در همه جا: رستوران و مواد غذایی در مغازه ها و مزارع و سایت های ساخت و ساز ماهیگیری و الیاف سخت و زبر واحد است. آنها عمیقا ذاتی به کرالا راه زندگی و هنگامی که فجایع مانند Covid-19 همه گیر اعتصاب آنها اغلب وجود دارد برای هر یک از دیگر.

کرالا نمی توانیم آنها را نگه دارید یا به عنوان آن را به معنای مراقبت از خود را روزانه روزی که با توجه به مخاطره آمیز طبیعت از دولت منابع مالی امکان پذیر نیست. (اکسپرس عکس Nirmal Harindran/فایل)

“اگر ویروس (گسترش) آن را آلوده Malayalis, Bengalis و همه. اگر Malayalis دریافت آن ما نیز آن را دریافت کنید. ما همه در این با هم. آن را بیهوده به ترس گفت:” Haseena Mafikul یک مدرسه و معلم در Vazhakulam در Ernakulam منطقه که زادگاه است مورشیدبد در غرب بنگال.

Haseena که معطوف به کرالا با همسرش 12 سال پیش بخشی از Roshni یک پروژه از دولت های منطقه برای کمک به کودکان مهاجر رقابت با بچه های محلی در مطالعات انجام شده در مدارس دولتی. تا کنون این پروژه کار کرده شگفتی های با کلاس 10 دانشجو از بیهار در صدر هیئت مدیره آزمون با نمرات در تمام افراد سال گذشته است. Haseena نیز ‘لینک’ کارگر انتخاب شده توسط مقامات منطقه ای برای برقراری ارتباط بهتر با جوامع مهاجر و آدرس خود را از مشکلات.

“ما باید با توجه به آنها لازم است مشاوره های مانند به بیرون رفتن به جمعیت بزرگ برای شستن دست ها با صابون به طور منظم پوشش چهره خود را با ماسک و یک حمام را پس از آمدن به خانه. اگر آنها گزارش تب یا سرفه آنها باید به بیمارستان های دولتی,” او گفت:.

“بازگشت به خانه (در مورشیدبد) موارد را گزارش نشده اما مردم زمان هستند چرا که این ویروس گسترش می تواند بسیار به سرعت. من یک کودک که مطالعات در کلاس 5 و من می ترسم برای دریافت بر روی یک قطار شلوغ با او. اما مردم در حال خروج از آنجا که هیچ مشاغل اینجا,” او اضافه شده است.

بنی پیتر از مرکز مهاجرت و فراگیر توسعه (CMID) قطعی است. “وجود دارد در حال رفتن به اثرات فاجعه بار برای آنها (مهاجران). این بی بند و بار کارگران که متصل به هر کارفرما و که روزانه-دستمزد شغل (در کار nakas) خواهد بود که بیشتر تحت تاثیر قرار. ماندن پشت بدون هر گونه کار عملی نیست برای آنها نیز وجود دارد هزینه ها مثل اجاره غذایی به مراقبت گرفته شود” گفت: پیتر.

در تامیل نادو, نزدیک به 500 آنها از غرب بنگال و کشورهای دیگر بودند به سمت چپ رشته در چنای ایستگاه مرکزی. (اکسپرس عکس توسط Arun Janardhan)

“بخش ساخت و ساز را تحت تاثیر قرار خواهد شد چرا که اکثر آنها کارگران مهاجر. محدودیت های اضافی در کار بین 11 صبح تا 3 بعد از ظهر به علت آفتاب-سکته مغزی ترس نیز وجود دارد. اقتصاد خواهد رسید. از آن خواهد شد فقط مانند سیل یا demonetisation,” او اضافه شده است.

کرالا نمی توانیم آنها را نگه دارید یا به عنوان آن را به معنای مراقبت از خود را روزانه روزی که با توجه به مخاطره آمیز طبیعت از دولت منابع مالی امکان پذیر نیست. با 49 موارد عفونت فعال و بیش از 50000 نفر در زیر صفحه اصلی قرنطینه, یکشنبه, دولت به نظام سلامت است که در زیر قابل توجهی فشار و خم شدن به عقب رفع نیازهای روزانه. هر گونه فشار اضافه شده باعث می شود سیستم به سقوط.

“درست مثل Malayalis در حال بازگشت به خانه از ویروس کشورها را تحت تاثیر قرار, آنها همچنین می خواهید به بازگشت به خانه. آنها می خواهند به صرف زمان با خانواده های خود و ما حق ندارد به آنها را متوقف کند. هنگامی که وضعیت تثبیت آنها خواهد آمد” گفت: Akhil مانوئل گره افسر Atithi Devo Bhava یک مهاجر رفاه-محور پروژه در Ernakulam district.

اما آنچه rankles مقامات مانند مانوئل شیوه ای که آنها سفر خانه در جم بسته بندی شده راه آهن مربیان است که می تواند به شدت گسترش انتقال است. کمبود قطار از کرالا به شرق و شمال شرق منجر به ازدحام بیش از حد. در آگاهی از پیام های آنها توصیه شده است به سفر در فضاهای فشرده اما چنین توصیه این است که به احتمال زیاد به سقوط در گوش کر.

پیتر concurs, “خطر ادراک در میان آنها ضعیف است. بسیاری از آنها از صدای سلامت بدنی اما خود را زندگی ترتیبات شلوغ متراکم و تهویه ضعیف. (هنگامی که آنها سفر) می توان آنها را خوب حامل. و اگر آنها به سفر به نقاط مختلف کشور آنها به طور بالقوه می تواند انتشار عفونت است.”

Rezaul Kareem, یک 22 ساله برق از آسام که با این نسخهها کار در Ernakulam در کرالا در نظر آن را یک موهبت است که او به خانه آمد ماه گذشته به دلیل بحران خانواده. “من نمی دانم آن را پس از آن اما این تصمیم تا مرا نجات داد.”

“هم اتاقی من است هنوز هم وجود دارد — من به او صحبت می کنید اغلب. او می گوید: او شده است قادر به پیدا کردن یک بلیط قطار صفحه اصلی. قطار در حال حاضر لغو شده و آنها را دور از خانه. آنها می ترسم و هیچ چهره های آشنا. طبیعی است که آنها می خواهید به بازگشت به خانه,” او گفت:.

در کشور همسایه تامیل نادو خانه به بیش از 10 لاخ کارگران مهاجر وجود دارد وحشت پس از پس از نزدیک به 500 آنها از غرب بنگال و کشورهای دیگر بودند به سمت چپ رشته در چنای ایستگاه مرکزی. آنها در حال حاضر قرار داده تا در رفاه اجتماعی مراکز. اکثر این کارگران شاغل در بخش تولید صنعت نساجی بخش ساخت و ساز و غیره.

برنارد D’ سامی, یک عضو هیات علمی لویولا موسسه علوم اجتماعی و آموزش و تحقیقات گفت: تامیل نادو دولت گرفته بسیاری از اقدامات برای حفاظت از منافع این بخش است.

“کارگران مهاجر ستون فقرات اقتصاد به خصوص تامیل نادو اقتصاد است. آنها شاغل هستند و نه فقط قابل مشاهده در بخش های مانند ساخت و ساز بلکه در بخش های دیگر در نقاط مختلف TN. دولت گرفته بسیاری از اقدامات برای حفاظت از آنها در طول این زمان بحران. معکوس مهاجرت در حال وقوع است و مردم در حال بازگشت به خانه خود و شهر خود را ترک امرار معاش به عدم قطعیت است. حتی اگر آنها رنج می برند از هر گونه بیماری آنها به احتمال زیاد به بازگشت به زادگاه خود را به جای گرفتن درمان در اینجا. آن را دارای یک خطر بزرگ به عنوان آنها سفر در حمل و نقل عمومی خروج از دیگران در معرض خطر است. اما آنچه که آنها ادعا می کنند این است که پزشکان و کلینیک های محلی را درک نمی کنند و زبان خود را و آن است که باعث استرس بزرگ,” او گفت:.

اما TN مقامات دولتی رد اتهامات و گفت: آنها مراقبت از قرارداد کارگران مهاجر و در حال ارائه مزایای تامین اجتماعی. وجود دارد هیچ چیز از مقامات دولتی در مورد پرونده های گاه به گاه کارگران است.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>